Kultakelloajot
Yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Aika 1 Aika 2 Finaalit
1 Snorri 5115 Gaup Juhan Ivvar Mika Länsman Maze Hearggit 1:22.61 1:20.38 1:18.09
2 Rapinki 3171 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21.71 1:18.68 1:18.10
3 Kero 2672 Länsman Jere Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:20.93 1:19.31 1:18.11
4 Valgon Muzet 2552 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:22.90 1:20.97 1:18.76
5 Tosimus 2446 Kvist Raimo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:22.32 1:19.25 1:18.87
6 Silbacuoivvat 3507 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22.75 1:18.47 1:19.32
7 Suhari 3185 Määttä Satu / Riitta Riitta Määttä Tolva 1:20.96 1:18.49 1:20.18
8 Suivi 3433 Päkkilä Saaga Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.55 1:18.83 1:20.27
9 Valgon Vildu 2438 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:23.72 1:19.41 1:20.41
10 Urhonpoika 3099 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:21.49 1:19.35 1:20.46
11 Pikkukakkonen 3326 Törrö Esa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:23.55 1:21.01 1:20.55
12 Hepo 3068 JT Airisniemi Kari Ruokamo Tolva 1:22.78 1:20.39 1:21.09
13 Läsi 3382 Piippolainen Jarno Hanna Mikkola Pyhä-Kallio 1:22.49 1:19.76
14 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:24.29 1:19.80
15 Wiini 3318 Seppänen Risto Janne Alatalo Pintamo 1:22.03 1:19.91
16 Läikkä 2935 Kotila Lauri Jani Ruokamo Palojärvi 1:22.78 1:19.98
17 Niki 2272 Luusua Mirva Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 1:22.06 1:20.11
18 Nökö 2784 Heikkilä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:23.25 1:20.16
19 Isoveli 3324 Törrö Esa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:22.71 1:20.17
20 Mölleri 2928 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:22.26 1:20.26
21 Remu 2593 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.98 1:20.75
22 Loorti 3229 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:22.09 1:21.00
23 Skivjon 2942 Sara Magreta Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21.95 1:21.02
24 Kaltto 2447 Reponiemi Paavo Hanna Mikkola Muonio 1:22.45 1:21.09
25 Bodari 2585 Aikio / Mikkola Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:22.64 1:21.10
26 Jyry 3192 Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi 1:24.14 1:21.38
27 Kuivis 2699 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 1:24.37 1:21.48
28 Sumu 2907 Määttä Seija Kari Ruokamo Tolva 1:25.17 1:21.52
29 Jonkka 3505 Päkkilä Juho-Matti Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.99 hyl
30 Hornet 3168 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:20.98 hyl
31 Rykijä 2582 Siirtola Sami Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21.96 hyl
32 Vireä 3695 Kotila / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:22.01 hyl
33 Jose 3315 Jouko ja Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:22.06 hyl
34 Silbon 3502 Eira Elle-Martine John Inge Eira Fávrusorda 1:22.77 hyl
35 Seriffi 2689 Kyrönniemi / Jaurakkajärvi Jaakko Lahdenperä Pudasjärvi 1:22.77 hyl
36 Ykköstykki 3161 Timonen Jarkko Riikka Timonen Pudasjärvi 1:23.32 hyl
37 Pahapoika 2933 Kuukasjärvi Anni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22.92
38 Oksanmusta 2564 Velj. Quist Niko Kovalainen Lohijärvi 1:23.07
39 Palonliekki 2781 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:23.09
40 Omis 3057 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:23.35
41 Virike 3429 Konttaniemi Matti Kari Ruokamo Palojärvi 1:23.42
42 Sissi 2674 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:23.44
43 Terävä 3339 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo 1:23.51
44 Sattuma 3338 Portimo / Heinikoski Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:23.51
45 Nili 2483 Saukkoriipi Akseli Niko Kovalainen Orajärvi 1:23.63
46 Urkki 2450 Jaakola Jouni Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:23.74
47 Ärmätti 2581 RMM.Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:23.78
48 Viima 3547 Puolakka Suvi Niko Kovalainen Orajärvi 1:23.92
49 Mikas 2498 Vaarala Tuija Hanna Mikkola Oraniemi 1:23.94
50 Hantti 3432 Mäkelä Elias Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:24.21
51 Loihti 2936 Heikkilä Vilma Seija Matero Narkaus 1:24.30
52 Tulirulla 3230 Länsman Vesa John Inge Eira Kaldoaivi 1:24.30
53 Luisteri 2275 Määttä Petra ja Asla Riitta Määttä Tolva 1:24.39
54 Epatov 3231 Eira Elen Ingrid Anne Risten Sara Karasjoki 1:24.41
55 Sykerö 3694 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:24.84
56 Pikisilmä 3445 Timonen Sonja Riikka Timonen Pudasjärvi 1:24.86
57 Vintiö 3434 Matinaho Katja Jani Ruokamo Oijärvi 1:24.89
58 Roope 3084 Uusitalo Ossi Niko Kovalainen Palojärvi 1:24.98
59 Muotkanmusta 3076 Pätsi Jouni Marko Kilpivaara Akanlahti 1:25.11
60 Rasakka 2836 Kunnari Rauno Janne Alatalo Pyhä-Kallio 1:25.54
61 Ruutu 3693 Kovalainen Anne-Mari Niko Kovalainen Palojärvi 1:25.55
62 Nemo 2839 Sokki Mna Ariane K Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:25.64
63 Sannan Suivakko 2945 Portimo Sanna Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:25.66
64 Kuura 2482 Kovalainen Niko Niko Kovalainen Palojärvi 1:25.98
65 Biegga 5118 Nyheim Irja Sofie John Inge Eira Duottar Hearggit 1:25.98
66 Kyntäjä 3182 Kynkäänniemi Raimo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:26.04
67 Siittäviis 2932 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:26.19
68 Boxer 5116 Eira Ana marja John Inge Eira Maze Hearggit 1:26.38
69 Kovis 2428 Sainmaa Tapio Seija Matero Palojärvi 1:26.45
70 Biddu 2840 Eira Rastal J Marko Tervaniemi Kautokeino IL 1:26.58
71 Kalle 2830 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:26.69
72 Toppari 2551 Mäntyranta Marketta Niko Kovalainen Palojärvi 1:27.08
73 Kirppu 2838 Reponiemi Paavo Niko Kovalainen Muonio 1:27.64
74 Dat Manai 3514 Niittyvuopio Kimi Uula Petteri Somby Paistunturi 1:29.03
75 Hessu 3158 Tuomas Eino Seija Matero Orajärvi 1:29.57
Optio 2554 Matinaho Katja Jani Ruokamo Oijärvi hyl
Penhartti 2561 Uusitalo Ossi Niko Kovalainen Palojärvi hyl
Vote 2592 Siirtola Saana Hanna Mikkola Sattasniemi hyl
Voivaliini 2562 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi hyl
Rysky 3253 Soini / Mäntyranta Seija Matero Palojärvi hyl
Huuma 3336 Koskela / Vähäkuopus Janne Alatalo Pintamo hyl
Rouvi 3316 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo hyl
Pelle 3501 Airisniemi JT Riitta Määttä Timisjärvi pois
Salto 5125 Kuhmunen Hanne Mari Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit pois
Riemu 3098 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki pois
Kultakelloajot
Kuuma ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Aika 1 Aika 2 Finaalit
1 Timon Tumma 2188 Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 1:16.31 1:16.02 1:15.22
2 Dat lea 5151 Niittyvuopio Ari Marko Tervaniemi Paistunturi 1:19.79 1:16.98 1:15.23
3 Voltti 2984 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.62 1:15.97 1:16.27
4 Annintähti 3233 Länsman Anni Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:18.38 1:16.85 hyl
5 Bambi 5104 Sokki Mina Arianne Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:16.71 1:16.95 hyl
6 Nästi II 3225 Länsman Asko Matti Aarnipuro Kaldoaivi 1:17.29 1:17.85 hyl
7 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18.45 1:17.01 1:18.21
8 Maininki 2826 Länsman Niilo Anne Risten Sara Kaldoaivi 1:18.88 1:16.95 1:18.24
9 Seireeni 2827 Länsman Niilo Marko Tervaniemi Kaldoaivi 1:19.34 1:16.98 1:18.284
10 Musta 2673 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.46 1:17.42 1:18.287
11 Vinha 3090 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.45 1:17.95 1:18.752
12 Kingston 2949 Lakela Mauri Kari Ruokamo Kemin-Sompio 1:18.97 1:18.50 1:18.758
13 Yöjuttu 3609 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19.50 1:17.00 1:17.87
14 Höyry 2290 Paso Taneli Mika Länsman Pudasjärvi 1:19.18 1:17.04 1:17.89
15 Raidna 5120 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:18.99 1:17.57 1:18.34
16 Hullujussi 2413 Tahkotalli Janne Alatalo Pintamo 1:18.73 1:17.44 1:18.51
17 Siella 3214 Eira Berit M John Inge Eira Fávrusorda 1:19.43 1:18.57 1:18.53
18 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Jani Ruokamo Narkaus 1:19.53 1:18.07 hyl
19 Naksu 3088 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.75 1:17.06
20 Shamaani 2444 Martimo Olavi Seija Matero Isosydänmaa 1:19.06 1:17.16
21 Kuulakas 2772 Aula / Orre Seija Matero Narkaus 1:19.06 1:17.4740
22 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.11 1:17.4743
23 PaisBoy 2421 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:18.90 1:17.69
24 Ramikas 2684 Länsman Antti Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:19.70 1:17.84
25 Nitro 2754 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 1:18.75 1:18.20
26 Rytinä 3162 Timonen Liisa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:18.12 1:18.23
27 Usain 3201 Sara Oula John Inge Eira Sallivaara 1:17.86 1:18.42
28 Pirska 3446 Määttä Esa Riitta Määttä Tolva 1:19.09 1:18.48
29 Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Kari Ruokamo Kemin-Sompio 1:20.60 1:18.51
30 Pystö 3206 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.87 1:18.55
31 Heiluri 3170 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21.03 1:19.55
32 Guovssu 1300 Sara Elen Anne John Inge Eira Sallivaara 1:19.37 1:20.10
33 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:17.28 hyl
34 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:18.77 hyl
35 Hupsi 2414 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:19.33 hyl
36 Lemmenliekki 3009 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:19.59 hyl
37 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19.46
38 Morkkis 3301 Kyrönniemi Janne Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19.58
39 Temu 2794 Jänkälä H ja E Seija Matero Narkaus 1:19.61
40 Vempula 3381 Tennilä Pekka Seija Matero Narkaus 1:19.63
41 Mahti 2277 Saariniemi Teuvo Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 1:19.71
42 Pyörre 3064 Sarajärvi Eemil Kalervo Seija Matero Palojärvi 1:19.73
43 Seseon 2762 Alatalo Jenna Marko Kilpivaara Ikonen 1:19.77
44 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19.77
45 Lahjakampe 3056 Mertala Simo Janne Alatalo Ikonen 1:19.77
46 Kipinä 2565 Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.77
47 Kara 3210 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:19.85
48 Idea 3257 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.85
49 Ratu 2473 Mertala Pauli Janne Alatalo Ikonen 1:19.88
50 Nopsapoika 3106 Ahola Esko Jani Ruokamo Timisjärvi 1:19.89
51 T-Chaput 3034 Eira Rastal Joar Marko Tervaniemi Kautokeino IL 1:19.89
52 Viki 3044 Hietalan talli Jani Ruokamo Mäntyjärvi 1:19.93
53 Säpinä 2375 Koskela Oiva Janne Alatalo Pintamo 1:20.03
54 Pikohaippa 2998 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20.13
55 Sirpan Suivakko 9095 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 1:20.14
56 Elevishaippa 3352 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20.21
57 Tolosen Huima 2196 Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 1:20.40
58 Perusjätkä 2445 Kynkäänniemi Sanna Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20.44
59 Giisa 3509 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:20.48
60 Rikko 3294 Ahola Kyösti Kari Ruokamo Timisjärvi 1:20.58
61 Sähäkkä 2243 Tuomivaara Airi Kari Ruokamo Posion Livo 1:20.61
62 Jytky 2678 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 1:20.61
63 Pikkuisäntä 2898 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:20.66
64 Vaalakka 3070 Pätsi Marja-Leena Marko Kilpivaara Akanlahti 1:20.67
65 Silver One 2200 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:20.75
66 Sayonara 2670 Hætta Lemet Heaika Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:20.83
67 Mysteeri 2251 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20.92
68 Jeti 3634 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:20.95
69 Roki 2951 Päkkilä Eero Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20.98
70 Lihkku 3234 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:21.05
71 Saranvoitto 1592 Autio Sara Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21.18
72 Rapina 3442 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:21.20
73 Kirsti-Muzet 3266 Eira Kirsti Monica John Inge Eira Fávrusorda 1:21.25
74 Sulanteri 2771 Kvist A-E Niko Kovalainen Lohijärvi 1:21.54
75 Laukki 2656 Konttaniemi Seppo Jani Ruokamo Palojärvi 1:21.59
76 Vänkäri 3309 Matinaho Minna Jani Ruokamo Oijärvi 1:21.61
77 Myrkky 2594 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.65
78 Summit 2686 Eira Nils H John Inge Eira Maze il 1:22.24
Jurnake 3164 Lähde / Ruokamo Kari Ruokamo Posion Livo ei läh
R Cuoivvat 2350 Lantto Antti Anne Risten Sara Muotkatunturi hyl
Makia 3071 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi hyl
Laaserhaippa 2963 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi hyl
Karussa 2298 Aikkilat Marko Kilpivaara Oivanki hyl
Oikeisto 2440 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi hyl
Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi hyl