M-ELITE

130 km

1.

58

Kaislavuo Jesse

TWD-Länken

3:07:13,02

2.

16

Niemi Jarkko

GIF-Chebici

3:07:14,48

3.

15

Seppä Lauri

GIF-Chebici

3:07:15,57

4.

25

Backman Anders

IBD Cycling

3:07:17,43

5.

59

Pietikäinen Sauli

TWD-Länken

3:07:29,00

6.

1

Hietala Juhana

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:28,29

7.

21

Turunen Mikael

IBD Cycling

3:08:28,29

8.

36

Toppari Jaakko

Jurvan Voima

3:08:28,72

9.

26

Kantola Ville

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:28,72

10.

14

Pikkarainen Timo

GIF-Chebici

3:08:28,83

11.

52

Pyykkönen Aimo

Porvoon Akilles

3:08:28,88

12.

32

Larsen Trond

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:28,88

13.

12

Malviniemi Arttu

GIF-Chebici

3:08:28,89

14.

44

Luoto Ville

Kälviän Tarmo

3:08:29,09

15.

46

Backlund Kenneth

NCK-VMsport.fi

3:08:29,21

16.

28

Autio Jussi

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:29,31

17.

42

Ratilainen Tuomas

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:29,65

18.

5

Vilen Mika

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:29,70

19.

39

Nummela Klaus

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:29,75

20.

24

Koski Olli

IBD Cycling

3:08:29,78

21.

54

Kesonen Anssi

Racebike-Focus

3:08:30,29

22.

48

Mäntyniemi Iiro

Oulu Triathlon & Cycling

3:08:30,45

23.

2

Salvanto Antero

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:30,47

24.

41

Salovaara Teemu

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:30,83

25.

10

Enqvist Anssi

Finnfalz-Rush Racing

3:08:31,13

26.

56

Koskela Markus

Racebike-Focus

3:08:31,28

27.

22

Nyholm Jan

IBD Cycling

3:08:31,38

28.

45

Utkin Mikhail

Mountainpeaks.ru

3:08:31,63

29.

35

Vainionpää Arto

Jurvan Voima

3:08:31,69

30.

3

Loukkola Joni

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:31,97

31.

4

Mikkilä Jaakko

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:32,06

32.

55

Hujanen Jani

Racebike-Focus

3:08:32,24

33.

29

Niskakangas Heikki

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:32,98

34.

30

Puuronen Tuukka

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:34,93

35.

40

Väinölä Jouni

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:35,60

36.

23

Palonen Antti

IBD Cycling

3:08:39,02

37.

19

Häkkinen Anssi

IBD Cycling

3:08:44,31

38.

34

Varala Janne

Jurvan Voima

3:08:45,40

39.

18

Birling Niki

IBD Cycling

3:08:46,49

40.

20

Mäenpää Eero

IBD Cycling

3:08:51,60

41.

11

Hirvenoja Ville

Finnfalz-Rush Racing

3:08:55,12

42.

43

Holma Kari

Koiviston Isku

3:09:06,39

43.

27

Kuusisto Ari

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:09:35,47

44.

17

Martikainen Tommi

GIF-Chebici

3:10:54,74

45.

9

Relanto Erik

Finnfalz-Rush Racing

3:11:05,83

46.

37

Oravamäki Joona

Jurvan Voima

3:11:06,39

13

Eriksson Rasmus

GIF-Chebici

Kesk.

38

Haapala Joonas

Jurvan Voima

Kesk.

57

Hänninen Juho

TWD-Länken

Kesk.

6

Priha Matti

Cycle Club Helsinki CCH

Kesk.

60

Pökälä Samuel

TWD-Länken

Kesk.

M-18

130 km

1.

61

Kolehmainen Otto

TWD-Länken

3:08:28,89

2.

53

Vainio Roope

Porvoon Akilles

3:08:29,52

3.

8

Sillankorva Jaakko

Finnfalz-Rush Racing

3:08:30,23

4.

7

Jern Linus

Finnfalz-Rush Racing

3:08:31,44

5.

47

Sundfors Jonathan

Närpes Kraft Cykelförening

3:08:32,40

6.

33

Taskinen Julius

Imatran Urheilijat

3:08:32,48

49

Manninen Simeon

Ounaksen Pyörä-Pojat

Kesk.

KAT2

105 km

1.

116

Hyrkkänen Mikko

Reaktor Stanga Racing

2:39:16,49

2.

77

Vuollet Mika

Cycle Club Helsinki CCH

2:39:16,60

3.

80

Savelainen Timo

Cycle Club Helsinki CCH

2:39:17,38

4.

90

Vuori Pasi

IBD Cycling

2:39:17,61

5.

82

Huovinen Jani

Gamlakarleby IF

2:40:33,00

6.

102

Vainikainen Tommi

Järvenpään Pyöräilijät

2:44:08,36

7.

101

Ylönen Tommi

Idrottsklubben-32

2:44:09,16

8.

98

Ruotsalainen Jukka

Idrottsklubben-32

2:44:12,73

9.

78

Mäenpää Pauli

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:18,85

10.

115

Londen Timo

Reaktor Stanga Racing

2:44:19,08

11.

100

Tanninen Tero

Idrottsklubben-32

2:44:19,68

12.

121

Ekfors Petri

Turun Urheiluliitto

2:44:20,12

13.

86

Kauppila Simo

IBD Cycling

2:44:20,39

14.

113

Pulkkinen Oskari

Reaktor Stanga Racing

2:44:20,80

15.

95

Koskelainen Jussi

Idrottsklubben-32

2:44:22,90

16.

75

Kolehmainen Oskari

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:23,89

17.

89

Hallberg Markus

IBD Cycling

2:44:24,12

18.

110

Lankila Jesse

Prologi

2:44:24,14

19.

111

McNab Daniel

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:44:24,15

20.

103

Puustinen Riku

Kaupin Kanuunat

2:44:24,42

21.

122

Aimi Robin

Turun Urheiluliitto

2:44:24,59

22.

91

Metsä Antti

Idrottsklubben-32

2:44:24,83

23.

108

Vikars Stig-Erik

Närpes Kraft Cykelförening

2:44:25,08

24.

123

Partti Antti

Uudenmaan Pyöräilijät

2:44:25,09

25.

81

Rantatorikka Miika

Finnfalz-Rush Racing

2:44:25,26

26.

94

Kivisalo Samuel

Idrottsklubben-32

2:44:25,35

27.

92

Kanerva Kimmo

Idrottsklubben-32

2:44:25,44

28.

117

Salonen Antti

Reaktor Stanga Racing

2:44:25,55

29.

72

Johansson Miika

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:25,81

30.

76

Lehtinen Janne

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:25,98

31.

79

Kokko Jarkko

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:26,24

32.

99

Salmela Tapio

Idrottsklubben-32

2:44:26,84

33.

104

Kaskinen Toivo

Kaupin Kanuunat

2:44:27,54

34.

88

Heikkinen Jani

IBD Cycling

2:44:28,77

35.

105

Moilanen Teemu

Kuopion pyöräilyseura

2:44:29,34

36.

84

Hallikainen Janne

IBD Cycling

2:44:29,94

37.

114

Lindholm Mathias

Reaktor Stanga Racing

2:44:29,99

38.

109

Keskinen Juho

Porin Tarmo

2:44:30,01

39.

74

Savolainen Juska

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:30,45

40.

118

Matero Petri

Reaktor Stanga Racing

2:44:30,57

41.

85

Kauppi Mikko

IBD Cycling

2:44:32,50

42.

83

Kurtén André

Gamlakarleby IF

2:44:33,91

43.

71

Westerholm Jani

CC Picaro

2:44:36,05

44.

112

Teerihalme Santtu

Reaktor Stanga Racing

2:44:37,62

45.

107

Järvinen Tommi

Lahden Pyöräilijät

2:44:43,26

46.

73

Jokinen Riku

Cycle Club Helsinki CCH

2:44:46,56

47.

70

Varis Vesa

Alvajärven Ryhti

3:24:46,56

120

Vekkeli Antti

Tampereen Pyörä-Union

Kesk.

KAT3

80 km

1.

160

Österblom Kalle

Turun Urheiluliitto

2:12:09,55

2.

136

Kinnunen Kai

Kaupin Kanuunat

2:12:10,66

3.

143

Lepistö Jyrki

Porin Tarmo

2:12:11,56

4.

146

Lindroth Teemu

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:12:11,88

5.

134

Seppälä Tomi

Jurvan Voima

2:12:11,91

6.

137

Alin Jorma

Kaupin Kanuunat

2:12:12,40

7.

147

Nurmi Jyrki

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:12:13,73

8.

132

Koskinen Markku

Hyvinkään Pyöräilijät

2:12:14,50

9.

141

Hautamäki Samuli

Kälviän Tarmo

2:12:14,53

10.

154

Lehtinen Kari

Team Olutpolkijat

2:12:14,67

11.

140

Saari Pekka

Koiviston Isku

2:12:14,92

12.

162

Elonen Kari

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:12:15,03

13.

133

Björkqvist Dan

Idrottsklubben-32

2:12:15,08

14.

142

Kolppanen Kenneth

Kälviän Tarmo

2:12:15,49

15.

145

Suoniemi Jouni

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:12:15,51

16.

157

Lampinen Jussi

Team Velo Cycling

2:12:16,52

17.

130

Tanttu Matti

Cycle Club Helsinki CCH

2:12:17,28

18.

148

Jänkälä Simo

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:12:18,17

19.

159

Indermühle Nicolas

Team Velo Cycling

2:12:21,37

20.

158

Perrin Nigel

Team Velo Cycling

2:12:24,43

21.

150

Haapaniemi Sami

Rauman Seudun Pyöräilijät

2:12:25,89

22.

135

Tummala Tuomas

Kauhajoen Karhu

2:12:27,57

N-ELITE

80 km

1.

152

Priha Aliisa

Reaktor Stanga Racing

2:12:12,28

2.

144

Jäpölä Anna-Maria

Porin Tarmo

2:12:13,82

3.

153

Lehtinen Eva

Reaktor Stanga Racing

2:12:14,03

4.

161

Väinölä Kirsi

Uudenmaan Pyöräilijät

2:12:16,11

5.

155

Väkevä Veera

Team Toni & Toni

2:12:26,79

151

Lahti Heidi

Reaktor Stanga Racing

Kesk.

N-18

80 km

1.

131

Puskala Viivi

Cycle Club Helsinki CCH

2:12:14,45

156

Suvisaari Vilhelmiina

Team Toni & Toni

Kesk.

Miehet ( M-elite + M-18 )

130 km

1.

58

Kaislavuo Jesse

TWD-Länken

3:07:13,02

2.

16

Niemi Jarkko

GIF-Chebici

3:07:14,48

3.

15

Seppä Lauri

GIF-Chebici

3:07:15,57

4.

25

Backman Anders

IBD Cycling

3:07:17,43

5.

59

Pietikäinen Sauli

TWD-Länken

3:07:29,00

6.

1

Hietala Juhana

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:28,29

7.

21

Turunen Mikael

IBD Cycling

3:08:28,29

8.

36

Toppari Jaakko

Jurvan Voima

3:08:28,72

9.

26

Kantola Ville

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:28,72

10.

14

Pikkarainen Timo

GIF-Chebici

3:08:28,83

11.

52

Pyykkönen Aimo

Porvoon Akilles

3:08:28,88

12.

32

Larsen Trond

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:28,88

13.

61

Kolehmainen Otto

TWD-Länken

3:08:28,89

14.

12

Malviniemi Arttu

GIF-Chebici

3:08:28,89

15.

44

Luoto Ville

Kälviän Tarmo

3:08:29,09

16.

46

Backlund Kenneth

NCK-VMsport.fi

3:08:29,21

17.

28

Autio Jussi

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:29,31

18.

53

Vainio Roope

Porvoon Akilles

3:08:29,52

19.

42

Ratilainen Tuomas

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:29,65

20.

5

Vilen Mika

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:29,70

21.

39

Nummela Klaus

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:29,75

22.

24

Koski Olli

IBD Cycling

3:08:29,78

23.

8

Sillankorva Jaakko

Finnfalz-Rush Racing

3:08:30,23

24.

54

Kesonen Anssi

Racebike-Focus

3:08:30,29

25.

48

Mäntyniemi Iiro

Oulu Triathlon & Cycling

3:08:30,45

26.

2

Salvanto Antero

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:30,47

27.

41

Salovaara Teemu

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:30,83

28.

10

Enqvist Anssi

Finnfalz-Rush Racing

3:08:31,13

29.

56

Koskela Markus

Racebike-Focus

3:08:31,28

30.

22

Nyholm Jan

IBD Cycling

3:08:31,38

31.

7

Jern Linus

Finnfalz-Rush Racing

3:08:31,44

32.

45

Utkin Mikhail

Mountainpeaks.ru

3:08:31,63

33.

35

Vainionpää Arto

Jurvan Voima

3:08:31,69

34.

3

Loukkola Joni

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:31,97

35.

4

Mikkilä Jaakko

Cycle Club Helsinki CCH

3:08:32,06

36.

55

Hujanen Jani

Racebike-Focus

3:08:32,24

37.

47

Sundfors Jonathan

Närpes Kraft Cykelförening

3:08:32,40

38.

33

Taskinen Julius

Imatran Urheilijat

3:08:32,48

39.

29

Niskakangas Heikki

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:32,98

40.

30

Puuronen Tuukka

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:08:34,93

41.

40

Väinölä Jouni

Järvenpään Pyöräilijät

3:08:35,60

42.

23

Palonen Antti

IBD Cycling

3:08:39,02

43.

19

Häkkinen Anssi

IBD Cycling

3:08:44,31

44.

34

Varala Janne

Jurvan Voima

3:08:45,40

45.

18

Birling Niki

IBD Cycling

3:08:46,49

46.

20

Mäenpää Eero

IBD Cycling

3:08:51,60

47.

11

Hirvenoja Ville

Finnfalz-Rush Racing

3:08:55,12

48.

43

Holma Kari

Koiviston Isku

3:09:06,39

49.

27

Kuusisto Ari

IK-32/Team Larunpyörä Cervelo

3:09:35,47

50.

17

Martikainen Tommi

GIF-Chebici

3:10:54,74

51.

9

Relanto Erik

Finnfalz-Rush Racing

3:11:05,83

52.

37

Oravamäki Joona

Jurvan Voima

3:11:06,39

13

Eriksson Rasmus

GIF-Chebici

Kesk.

38

Haapala Joonas

Jurvan Voima

Kesk.

57

Hänninen Juho

TWD-Länken

Kesk.

49

Manninen Simeon

Ounaksen Pyörä-Pojat

Kesk.

6

Priha Matti

Cycle Club Helsinki CCH

Kesk.

60

Pökälä Samuel

TWD-Länken

Kesk.

Naiset ( N-elite + N-18 )

80 km

1.

152

Priha Aliisa

Reaktor Stanga Racing

2:12:12,28

2.

144

Jäpölä Anna-Maria

Porin Tarmo

2:12:13,82

3.

153

Lehtinen Eva

Reaktor Stanga Racing

2:12:14,03

4.

131

Puskala Viivi

Cycle Club Helsinki CCH

2:12:14,45

5.

161

Väinölä Kirsi

Uudenmaan Pyöräilijät

2:12:16,11

6.

155

Väkevä Veera

Team Toni & Toni

2:12:26,79

151

Lahti Heidi

Reaktor Stanga Racing

Kesk.

156

Suvisaari Vilhelmiina

Team Toni & Toni

Kesk.