YLEINEN 2015 ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta La Su YHT
1 Singeri 3396 Satokangas Aslak Seija Matero Sallivaara 1:19,83 1:19,25 2:39,08
2 Ote 3400 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19,57 1:19,58 2:39,15
3 Razán 4087 Somby Uula-Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:20,54 1:19,10 2:39,64
4 Tummanopsa 4083 Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:20,27 1:19,87 2:40,14
5 Murto 3660 Orreveteläinen Roni ja Miro Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21,17 1:21,03 2:42,20
6 Murtaja 4007 Heikkilä ja Saukko Seija Matero Narkaus 1:21,38 1:20,87 2:42,25
7 Nigga 3935 Länsman Eveliina Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:21,60 1:20,74 2:42,34
8 Mellakka 3394 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21,22 1:21,15 2:42,37
9 Jeti 3854 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,81 1:21,75 2:42,56
10 Seahkojuolgi 3847 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:21,78 1:21,28 2:43,06
11 Cuoivvat 5300 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:21,79 1:21,70 2:43,49
12 HainHammas 4098 Somby Uula-Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:22,66 1:21,37 2:44,03
13 KTM 3712 Timoset Janne Alatalo Pintamo 1:22,24 1:22,01 2:44,25
14 TR-Muzet 3850 Gaup Tom Rune Uula Petteri Somby Fávrusorda 1:22,21 1:22,89 2:45,10
15 Jehveli 4095 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:22,51 1:23,34 2:45,85
16 Gamu 3386 Aikio Paulus Seija Matero Sallivaara 1:23,39 1:22,50 2:45,89
17 Muksis 4004 Aleksi / Veeti ja E Orre Seija Matero Narkaus 1:24,97 1:21,25 2:46,22
18 Kiila 3078 Lakela Jussi Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:23,03 1:23,38 2:46,41
19 Lööppi 3453 Kyrönniemi Laura Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:23,57 1:23,26 2:46,83
20 AHA 3827 Hiukka Tero Seija Matero Palojärvi 1:23,73 1:23,19 2:46,92
21 Joonatan 4096 Länsman Joona Mika Länsman Kaldoaivi 1:23,10 1:23,84 2:46,94
22 Tuprakka 3762 Hepola Ari Janne Alatalo Ikonen 1:24,13 1:22,97 2:47,10
23 Jänskä 3702 Lahdenperä Perttu Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,21 1:22,98 2:47,19
24 Kero 3845 Pulska Tapani H. Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:23,81 1:23,44 2:47,25
25 Mamu 3530 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki 1:25,13 1:22,30 2:47,43
26 Tusina 3677 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:24,23 1:23,23 2:47,46
27 EV-Tähti 3474 Sarajärvi Eemil Jani Ruokamo Palojärvi 1:24,22 1:23,64 2:47,86
28 Pikkumersu 3485 Stenius Mertsi Hanna Mikkola Pudasjärven Livo 1:24,08 1:23,85 2:47,93
29 Puolakka 3568 Hepola Marko Janne Alatalo Ikonen 1:23,29 1:24,69 2:47,98
30 Nasta 3992 Kemi Ole-Johan Mika Länsman Sallivaara 1:23,95 1:24,05 2:48,00
31 Vinski 3961 Hietala Amanda Hanna Mikkola Oraniemi 1:24,64 1:23,67 2:48,31
32 Tärppi 3724 Pätsi Antti Antti Pätsi Akanlahti 1:23,09 1:25,36 2:48,45
33 Peikko 4091 Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:23,65 1:24,91 2:48,56
34 Kultakuume 4079 Sara Elen Anne Uula Petteri Somby Sallivaara 1:24,23 1:24,33 2:48,56
35 Yliveto 2828 Tepsa Reino Aleksi Tepsa Oraniemi 1:23,89 1:24,73 2:48,62
36 Leisson 3833 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:24,16 1:24,53 2:48,69
37 Laika 3548 Kimppa Team Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,62 1:24,12 2:48,74
38 Tiennäyttäjä 3813 Niittyvuopio Eelis Marko Tervaniemi Paistunturi 1:24,09 1:24,68 2:48,77
39 Luja 3570 Kynkäänniemi Heikki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,79 1:24,04 2:48,83
40 Nulli 3670 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:24,33 1:24,60 2:48,93
41 Haamu 3674 Kaleva Esa Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:25,60 1:23,60 2:49,20
42 Jäpä 3461 Yliniva Hannes Seija Matero Palojärvi 1:23,50 1:25,76 2:49,26
43 Kehu 3558 Päkkilä / Oinas-Panuma Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:25,28 1:24,48 2:49,76
44 Pertsa 3941 Nuorgam Nilla Mika Länsman Paistunturi 1:25,01 1:24,76 2:49,77
45 Toti 3452 Kyrönniemi Janne Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:25,45 1:24,34 2:49,79
46 Vili 3741 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:25,45 1:24,41 2:49,86
47 Eko 3771 Päkkilä Emmi Eero Päkkilä Oijärvi 1:24,74 1:25,26 2:50,00
48 Käyräkorva 3873 Marjala Mika O. Marita Kuosku Kemin-Sompio 1:23,86 1:26,23 2:50,09
49 Sisuhaippa 3197 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:24,15 1:26,04 2:50,19
50 Huikka 3464 Harri Leila Niko Kovalainen Palojärvi 1:25,44 1:24,75 2:50,19
51 Juke 3686 Ervasti Maija Janne Alatalo Pudasjärvi 1:25,98 1:24,47 2:50,45
52 Kapteeni 3679 Päkkilä Juho-Matti Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:24,90 1:25,58 2:50,48
53 Sieka 4093 Mäntynen E / Jere. Marko Tervaniemi Tolva 1:24,62 1:25,91 2:50,53
54 Äksy 2977 Kimppa Team Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,70 1:25,87 2:50,57
55 Pummi 3785 Turpeinen & Timonen Uula Petteri Somby Pintamo 1:26,78 1:23,91 2:50,69
56 Mustapekka 3122 Huhta Pirkko Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:26,44 1:24,38 2:50,82
57 Aarre 3462 Kynkäänniemi Jenni Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:26,01 1:24,93 2:50,94
58 Junga 3823 Heikkinen / Huovinen Janne Alatalo Näljänkä 1:26,05 1:25,44 2:51,49
59 Tuksu 3763 Kynkäänniemi J&R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:25,50 1:26,05 2:51,55
60 Rämä 3455 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:25,72 1:25,85 2:51,57
61 Muzet Cuoivvat 3994 Eira Klemet Amund Mika Länsman Skuohtanjarga 1:27,30 1:24,27 2:51,57
62 Nopsa-Kara 4081 Henttunen Iiris / Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:25,00 1:26,64 2:51,64
63 Sofelas 3242 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 1:24,96 1:26,69 2:51,65
64 Ristivitanen 3731 Ronkainen Mika Mika Ronkainen Akanlahti 1:24,77 1:26,96 2:51,73
65 Musi 3656 Paaso Hannu Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:26,66 1:25,24 2:51,90
66 Leka 3773 Timonen M&J Riikka Timonen Pudasjärvi 1:25,26 1:26,73 2:51,99
67 Visto 3906 Pätsi Jouni Antti Pätsi Akanlahti 1:25,95 1:26,05 2:52,00
68 Kaiho 3689 Kynkäänniemi Kalevi Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:27,27 1:24,87 2:52,14
69 Mustanaama 4090 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:27,13 1:25,01 2:52,14
70 Jatsi 3582 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:25,07 1:27,13 2:52,20
71 Sippi 3319 Kynkäänniemi Emilia Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:26,44 1:25,76 2:52,20
72 Jokkeri 3841 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:26,59 1:25,62 2:52,21
73 Jesse 2980 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi 1:26,60 1:25,65 2:52,25
74 Yönmusta 3688 Kynkään talli Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:25,63 1:26,78 2:52,41
75 Lumiukko 3592 Stenius Selena Tuija Vaarala Pudasjärven Livo 1:25,87 1:26,57 2:52,44
76 Reima 3982 Ollila Lauri Niko Kovalainen Jääskö 1:26,25 1:26,31 2:52,56
77 Uurre 3742 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:26,51 1:26,12 2:52,63
78 Hulina 3853 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:26,26 1:26,63 2:52,89
79 Kiskuri 3774 Timonen E&M Riikka Timonen Pudasjärvi 1:26,10 1:26,86 2:52,96
80 Polte 4009 Vaarala Saara Tuija Vaarala Oraniemi 1:28,42 1:24,62 2:53,04
81 GB-Cuoivvat 3911 Eira Klement Amond Mika Länsman Skuohtanjarga 1:25,51 1:27,54 2:53,05
82 Rontti 3805 Kaleva Vilma Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:25,44 1:27,66 2:53,10
83 Ala 2 3835 Jänkälät Seija Matero Narkaus 1:26,41 1:26,70 2:53,11
84 Juna 3658 J.Alatalo / M.Stenius Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:26,47 1:26,64 2:53,11
85 Mustakero 3142 Heikkilä Vilma Seija Matero Narkaus 1:26,47 1:26,67 2:53,14
86 Jyske 3775 Timonen Sonja Riikka Timonen Pudasjärvi 1:27,46 1:25,77 2:53,23
87 Aituri 3828 Särkelä / Kenttälä Janne Alatalo Pintamo 1:25,85 1:27,41 2:53,26
88 Hopeapoika 3451 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:26,57 1:26,74 2:53,31
89 Kilpuri 3829 Appel Vilma Jani Ruokamo Oijärvi 1:25,94 1:27,75 2:53,69
90 Kirjonokka 4100 Mikkola Jarmo Marko Tervaniemi Ivalo 1:27,07 1:27,10 2:54,17
91 Mainio Manu 3385 Kynkäänniemi Lenni Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:29,31 1:24,97 2:54,28
92 Tissari 3481 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:27,33 1:27,43 2:54,76
93 Tigeres 5202 Sokki Esaias MK Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:29,37 1:25,44 2:54,81
94 Rasakka 2836 Kunnari Rauno Tuija Vaarala Pyhä-Kallio 1:27,66 1:27,65 2:55,31
95 Pikku-Huikka 3984 Harri / Kraatari Niko Kovalainen Palojärvi 1:27,81 1:27,78 2:55,59
96 IT-Tähti 3802 Soini / Sarajärvi Jani Ruokamo Palojärvi 1:28,31 1:27,30 2:55,61
97 Virvatuuli 3560 Hietala Anni ja Amanda Hanna Mikkola Oraniemi 1:27,24 1:28,48 2:55,72
98 Värinä 3734 KM-Team Niina Määttä Oivanki 1:28,74 1:27,83 2:56,57
99 Källi 3687 Timonen / Turpeinen Janne Alatalo Pintamo 1:27,88 1:28,83 2:56,71
100 Kipakka 3701 Hyyryläinen Kaisa Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:28,73 1:28,28 2:57,01
101 Snap 3902 Haetta Biret Julianne Nils Olav Lango Käsivarsi 1:28,81 1:28,73 2:57,54
102 Tuhlaajapoika 3697 Oinas / Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:30,34 1:28,30 2:58,64
103 Lepakko 3964 Kovalainen Anne-Mari Niko Kovalainen Palojärvi 1:29,68 1:29,22 2:58,90
104 Tico 3933 Vars Ole Ante Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:30,28 1:28,65 2:58,93
105 JR 3676 Räisänen / Seppänen Janne Alatalo Pintamo 1:38,12 1:26,88 3:05,00
106 Goljatti 3755 R / E. Hepola Janne Alatalo Ikonen 1:25,82 hyl
107 Renti 3772 Team X Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:27,11 hyl
108 Jäpä 3812 Sipola Niilo Jani Ruokamo Oijärvi 1:29,01 hyl
109 Ronsu 3722 Ahosentalli Niina Määttä Oivanki 1:29,95 hyl
110 Petsenkka 4097 Somby Uula-Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:23,67
111 Ponti 3791 Hietala Anni Hanna Mikkola Oraniemi 1:24,22
112 Tahti 3872 Aatsinki Lauri Antti Pätsi Pohjois-Salla 1:25,00
113 Hymy 3200 Aatsinki Lauri Antti Pätsi Pohjois-Salla 1:27,31
114 Luosto 3851 Ahvenainen Kari Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:29,26
115 Liippari 3963 Koskenniemi Santeri Niko Kovalainen Orajärvi 1:29,28
Kaima 3849 Kynkäänniemi J / Aikkila J Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja hyl
Ottopoika 3684 Soini / Mäntyranta Jani Ruokamo Oijärvi hyl
Vielggut 4080 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi pois
Lokanmusta 3471 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi pois
Saarentumma 3735 Karjalaiset Marko Kilpivaara Posion Livo pois