KUUMA 2015 ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta La Su YHT
1 Raidna 5120 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:21,54 1:19,92 2:41,46
2 Hymypoika 3395 Krupula / Petäjäjärvi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:22,03 1:20,27 2:42,30
3 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21,48 1:20,96 2:42,44
4 Vaski 3389 Vuolab / Tennilä Seija Matero Paistunturi 1:21,82 1:20,91 2:42,73
5 Tupsuntähti 2476 Mäntyranta Tuula Joni Ruokamo Palojärvi 1:21,39 1:21,44 2:42,83
6 Tuuma 3559 Seppänen Hanna-Mari Janne Alatalo Pintamo 1:22,32 1:21,06 2:43,38
7 Anár 3797 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:22,04 1:21,70 2:43,74
8 Muzet cuoivvat 2681 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:21,24 1:22,57 2:43,81
9 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:22,50 1:21,43 2:43,93
10 Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22,62 1:21,40 2:44,02
11 Veriveli 2499 Kynkäänniemi Jarmo Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:22,29 1:21,74 2:44,03
12 Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:22,59 1:21,90 2:44,49
13 Pikku prinssi 3250 Niittyvuopio Vanessa Marko Tervaniemi Paistunturi 1:22,56 1:22,32 2:44,88
14 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,28 1:22,61 2:44,89
15 Sätky 3398 Holster Esa Seija Matero Lohijärvi 1:22,30 1:22,71 2:45,01
16 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:23,36 1:21,67 2:45,03
17 Eguboy 2489 Wanhatalo Bengt Anne Risten Sara Sattajärvi 1:21,38 1:23,70 2:45,08
18 Mustajalka 3477 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:22,15 1:23,02 2:45,17
19 Piparikorva 3173 Stenius Virve Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:22,76 1:22,74 2:45,50
20 Hanoi Rokks 3237 Niittyvuopio Adriana / Perttunen Tapio Marko Tervaniemi Paistunturi 1:22,67 1:22,94 2:45,61
21 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:23,09 1:22,54 2:45,63
22 Tumma 3800 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 1:23,19 1:22,46 2:45,65
23 Ale 3778 Kaleva / Kyrönniemi Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:23,68 1:22,19 2:45,87
24 Mykkä 3665 Kyrönniemi Juha Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:23,44 1:22,53 2:45,97
25 Häjyhaippa 3594 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:23,46 1:22,55 2:46,01
26 Raju 3384 Kynkäänniemi Heikki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22,64 1:23,43 2:46,07
27 Jopo 3721 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki 1:23,75 1:22,40 2:46,15
28 Ingrid-Luosttat 5208 Eira Ellen Ingrid Mika Länsman Karasjoki 1:23,97 1:22,19 2:46,16
29 El-Tontta 3460 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:23,56 1:22,67 2:46,23
30 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:23,27 1:23,06 2:46,33
31 Urhonpoika 3099 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:25,48 1:20,98 2:46,46
32 Vaalakka 3070 Pätsi Marja-Leena Antti Pätsi Akanlahti 1:23,33 1:23,55 2:46,88
33 Jättö 3371 Jaakola Jouni Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:23,32 1:23,72 2:47,04
34 Jäykkä 3901 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:24,11 1:22,94 2:47,05
35 Nuoli 3466 Länsman Antti-Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:22,78 1:24,36 2:47,14
36 Syrjähyppy 3249 Vaarala Saara ja Tuija Tuija Vaarala Oraniemi 1:25,26 1:22,09 2:47,35
37 Menopeli 2688 Paaso Hannu ja Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:24,44 1:22,92 2:47,36
38 TikTak 3524 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:24,27 1:23,15 2:47,42
39 Rietas 3564 Kynkäänniemi J / R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,72 1:22,71 2:47,43
40 Sitko 2970 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,41 1:23,05 2:47,46
41 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:23,68 1:23,79 2:47,47
42 Tarkka 3555 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:24,75 1:22,97 2:47,72
43 Ruletti 3199 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:24,87 1:23,00 2:47,87
44 Lepsu 3796 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:24,23 1:23,65 2:47,88
45 Rytinä 3162 Timonen Liisa Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:24,80 1:23,09 2:47,89
46 Arska 3392 Aikkila Sammeli Marko Tervaniemi Oivanki 1:25,54 1:22,35 2:47,89
47 Pikkukiri 3855 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:26,38 1:21,54 2:47,92
48 Anontähti 3377 Karjalaiset Marko Kilpivaara Posion Livo 1:24,10 1:23,88 2:47,98
49 Humina 2687 Kyrönniemi / Pellikka Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,97 1:23,13 2:48,10
50 Arvaamaton 3420 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:24,80 1:23,66 2:48,46
51 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:23,89 1:24,69 2:48,58
52 Bambi 5104 Sokki Mina Ariane K Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:25,01 1:23,75 2:48,76
53 Suhari 3185 Määttä Satu / Riitta Riitta Määttä Tolva 1:24,94 1:23,85 2:48,79
54 Himo 3685 Kynkäänniemi Raimo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:24,81 1:24,71 2:49,52
55 Mämy 3239 Eira Nils Henrik Uula Petteri Somby Maze Hearggit 1:25,60 1:24,38 2:49,98
56 Burn 5203 Sokki Aslak Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:25,70 1:24,59 2:50,29
57 Era 5209 Eira Klemet Amund Mika Länsman Skuohtanjarga 1:26,80 1:23,77 2:50,57
58 S-Luosttat 2997 Eira John N. Niko Kovalainen Skuohtanjarga 1:25,08 1:25,50 2:50,58
59 Tomak 3578 Eira Nils Henrik Uula Petteri Somby Maze Hearggit 1:26,23 1:24,66 2:50,89
60 Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:26,20 1:24,78 2:50,98
61 Suhaus 3244 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:25,59 1:26,78 2:52,37
62 Pilikkanokka 3035 Aikkila Juha Niina Määttä Oivanki 1:28,49 1:24,53 2:53,02
63 Kinston 2949 Heinikoski Konsta Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:29,83 1:27,73 2:57,56