Rovaniemi Poro Cup 2012
KUUMA SARJA   25. - 26. 2. 2012 päivitetty 27.2.2012
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta La Su Finaalit
A-fin
1 Annintähti 3233 Länsman Anni Uula Petteri Somby Kaldoaivi 01:19,28 01:18,05 01:16,80
2 Timon Tumma 2188 Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 01:18,26 01:17,76 01:16,83
3 Seireeni 2827 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 01:20,74 01:18,25 01:18,35
4 Nitro 2754 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 01:19,86 01:18,624 01:18,42
5 Nästi II 3225 Länsman Asko John Inge Eira Kaldoaivi 01:18,71 01:18,46 dnf
6 Mahti 2277 Saariniemi Teuvo Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 01:19,41 01:18,62 dnf
B-fin
7 Jeti 3634 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 01:20,82 01:18,51 01:18,05
8 Lihkku 3234 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 01:20,277 01:18,11 01:19,04
9 Pyörre 3064 Sarajärvi Eemil Kalervo Seija Matero Palojärvi 01:19,65 01:18,72 01:19,74
10 Maininki 2826 Länsman Niilo Anne Risten Sara Kaldoaivi 01:19,55 01:18,05 dnf
11 Lemmenliekki 3009 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 01:18,63 01:18,29 dnf
12 Höyry 2290 Paso Taneli Riikka Timonen Pudasjärvi 01:21,40 01:18,625 dnf
C-fin
13 R Cuoivvat 2350 Lantto Antti Anne Risten Sara Muotkatunturi 01:19,63 01:18,77 01:19,00
14 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Janne Alatalo Pintamo 01:20,01 01:18,66 01:18,90
15 Hupsi 2414 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 01:18,30 01:18,98 01:19,00
16 Dat lea 5151 Niittyvuopio Ari Marko Tervaniemi Paistunturi 01:19,18 01:18,639 01:19,27
17 Säpinä 2375 Koskela Oiva Marko Kilpivaara Pintamo 01:19,96 01:19,96 01:19,44
18 Lones 2434 Kynkäänniemi Linnea Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:19,47 01:18,79 01:19,60
19 Voltti 2984 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 01:19,89 01:18,66
20 Yöjuttu 3609 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:19,94 01:18,69
21 Lahjakampe 3056 Mertala Simo Marko Tervaniemi Ikonen 01:21,41 01:18,76
22 Bumpa 3355 Jaurakkajärvi Liisa Janne Alatalo Pudasjärvi 01:20,20 01:18,84
23 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 01:18,43 01:18,94
24 Pystö 3206 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 01:20,26 01:18,96
25 Tinden 3011 Ahosen Talli Marko Kilpivaara Oivanki 01:21,78 01:19,05
26 Perusjätkä 2445 Kynkäänniemi Sanna Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:20,17 01:19,07
27 Kuulakas 2772 Aula / Orre Seija Matero Narkaus 01:20,02 01:19,10
28 Mysteeri 2251 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 01:19,86 01:19,22
29 Oikeisto 2440 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 01:19,02 01:19,23
30 Nopsapoika 3106 Ahola Esko Kari Ruokamo Timisjärvi 01:20,13 01:19,55
31 Morkkis 3301 Kyrönniemi Janne Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:19,59 01:19,87
32 Haastaja 2441 Jaurakkajärvi Markus Marko Kilpivaara Pudasjärvi 01:19,48 01:19,89
33 Idea 3257 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 01:19,81 01:20,08
34 Pilikkanokka 3035 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 01:19,77 01:20,36
35 Sirpan Suivakko 9095 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 01:21,43 01:20,61
36 Roki 2951 Päkkilä Eero Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:20,14 01:21,29
37 Vihuri 2964 Timonen Kati Janne Alatalo Pintamo 01:20,279
38 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 01:20,31
39 Guovssu 1300 Sara Elen Anne Uula Petteri Somby Sallivaara 01:20,47
40 Silver One 2200 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 01:20,50
41 Laaserhaippa 2963 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 01:20,52
42 Sayonara 2670 Hætta Lemet Heaika Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:20,64
43 Karussa 2298 Aikkilat Marko Kilpivaara Oivanki 01:20,70
44 Vekeläinen 2419 Aikio Aimo ja Veikko Seija Matero Sattasniemi 01:20,71
45 Shamaani 2444 Martimo Olavi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:20,79
46 Kipinä 2565 Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:20,83
47 Komentaja 3032 Timonen Jarkko Janne Alatalo Pudasjärvi 01:20,92
48 Jättö 3371 Jaakola Leena Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 01:20,96
49 Rähinä 3353 Kyrönniemi Laura Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:21,01
50 Sulanteri 2771 Kvist A-E Niko Kovalainen Lohijärvi 01:21,05
51 Heppu 3060 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 01:21,10
52 Saranvoitto 1592 Autio Sara Hanna Mikkola Sattasniemi 01:21,12
53 Usain 3201 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 01:21,28
54 Vastarinta 3374 Kynkäänniemi Lenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:21,33
55 Pelimerkki 2553 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:21,41
56 Pilkku 3258 Hietalan talli Kari Ruokamo Mäntyjärvi 01:21,45
57 Viki 3044 Hietalan talli Jani Ruokamo Mäntyjärvi 01:21,47
58 Limo 3203 Eira John Inge John Inge Eira Duottar Hearggit 01:21,48
59 Valtti 2609 Paaso Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:21,50
60 Siella 3214 Eira Berit M Johan Inge Eira Fávrusorda 01:21,50
61 Makia 3071 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 01:21,56
62 Sähäkkä 2243 Tuomivaara Airi Kari Ruokamo Posion Livo 01:21,59
63 Laukki 2656 Konttaniemi Seppo Kari Ruokamo Palojärvi 01:21,60
64 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 01:21,60
65 Turpo 2443 Timonen / Turpeinen Riikka Timonen Pintamo 01:21,60
66 Vempula 3381 Tennilä Pekka Seija Matero Narkaus 01:21,63
67 Ollin-Musta 3900 Martimo Olavi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:21,64
68 Kingston 2949 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 01:21,64
69 Leija 2972 Tepsa / Tervo Marko Tervaniemi Oraniemi 01:21,70
70 T-Chaput 3034 Eira Rastal Joar Marko Tervaniemi Kautokeino IL 01:21,80
71 Syklooni 2197 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 01:21,82
72 Seseon 2762 Alatalo Jenna Janne Alatalo Ikonen 01:22,17
73 Myrkky 2594 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:22,18
74 S-Muzet 3223 Eira Lemet A Anne Risten Sara Karasjoki 01:22,33
75 Kohu 2431 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:22,55
76 Pikkuisäntä 2898 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 01:22,66
77 Kara 3210 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 01:22,68
78 Hurmos 2439 Hepola Raimo Sanna Kynkäänniemi Ikonen 01:23,03
Rytinä 3162 Timonen Liisa Riikka Timonen Pudasjärvi dnf
Sattasmusta 2236 Karjalaiset Tero Karjalainen Posion Livo dnf
Elevishaippa 3352 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi dnf
Jellona 2773 Kynkäänniemi Kalevi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja dns
Luihu 3038 Seppänen Jaakko Janne Alatalo Pintamo dns
Rusko 2189 Länsman Asko Johan Inge Eira Kaldoaivi dns
YLEINEN SARJA  25. - 26.2.2012
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta La Su Finaalit
A-fin
1 Royal 5121 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:20,16 01:18,02 01:18,30
2 Raidna 5120 Sara Anne Risten Mika Länsman Duottar Hearggit 01:21,44 01:19,07 01:18,33
3 Temu 2794 Jänkälä H ja E Seija Matero Narkaus 01:19,80 01:18,50 01:18,60
4 Maaherra 3312 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 01:21,22 01:18,01 01:18,67
5 Sävy 3169 Aikio Aimo / Mäkitalo Kirsi Marko Kilpivaara Sattasniemi 01:21,48 01:19,36 01:18,68
6 Niki 2272 Luusua Mirva Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 01:21,20 01:19,83 01:20,16
Bfin
7 Musta 2673 Länsman Eero Anne Risten Sara Kaldoaivi 01:21,16 01:19,84 01:21,36
8 Sissi 2674 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 01:20,28 01:19,14 01:21,43
9 Ramikas 2684 Länsman Antti Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 01:22,94 01:19,48 01:21,46
10 Pikohaippa 2998 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 01:21,00 01:20,354 01:21,92
11 Santeri 3410 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 01:23,09 01:20,19 01:22,00
12 V-vieteri 2425 Kaleva Timo Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:19,83 01:18,08 dnf
13 Jytky 2678 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 01:20,82 01:19,26
14 Sheikki 2474 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:20,21 01:19,53
15 Väärti 3887 Matinaho Katja Timo Matinaho Oijärvi 01:21,72 01:19,56
16 Kirsti-Muzet 3266 Eira Kirsti Monica Johan Inge Eira Fávrusorda 01:21,07 01:19,75
17 Optio 2554 Matinaho Katja Timo Matinaho Oijärvi 01:20,84 01:19,88
18 Valgon Muzet 2552 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Maze Hearggit 01:21,45 01:20,14
19 Leevin Suivakko 2411 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:22,75 01:20,27
20 Shumi 3427 Jaurakkajärvi Markus Janne Alatalo Pudasjärvi 01:21,37 01:20,28
21 Pirska 3446 Määttä Esa Riitta Määttä Tolva 01:21,74 01:20,355
22 Uutukainen 3252 Aarnipuro Matti Matti Aarnipuro Ivalo 01:20,98 01:20,36
23 Pelle 3501 Airisniemi JT Riitta Määttä Timisjärvi 01:21,64 01:20,41
24 Humina 2687 Kyrönniemi / Pellikka Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:21,62 01:20,41
25 Rapina 3442 Seppänen Paavo Marko Kilpivaara Pintamo 01:21,72 01:20,50
26 Lake 3419 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:21,93 01:20,59
27 Tivi 3441 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 01:21,71 01:20,67
28 Silbacuoivvat 3507 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 01:22,10 01:20,83
29 Marski 3447 Kaleva / Kyrönniemi Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:21,44 01:20,99
30 Noki 2574 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:21,73 01:21,01
31 Kaahari 3444 Timonen Mika Riikka Timonen Pudasjärvi 01:20,79 01:21,04
32 Snorri 5115 Gaup Johan Ivvar John Inge Eira Maze Hearggit 01:20,96 01:21,12
33 Urkki 2450 Jaakola Jouni Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 01:21,73 01:21,39
34 Ratu 2473 Mertala Pauli Janne Alatalo Ikonen 01:22,80 dnf
35 Muzet cuovvat 2681 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 01:17,77 dnf
36 Eivalkko 3058 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 01:21,69 dns
         
37 Vaihto 2999 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 01:21,75
38 Kaltto 2447 Reponiemi Paavo Hanna Mikkola Muonio 01:21,84
39 Menopeli 2688 Paaso Hannu ja Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:21,84
40 Virike 3429 Konttaniemi Matti Kari Ruokamo Palojärvi 01:22,00
41 Omis 3057 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 01:22,07
42 Tosimus 2446 Kvist Raimo Niko Kovalainen Lohijärvi 01:22,10
43 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:22,19
44 Ventti 2783 Heikkilä / Tennilä Seija Matero Narkaus 01:22,37
45 PaisBoy 2421 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 01:22,38
46 Loorti 3229 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:22,41
47 Aapeli 3291 Kallunki Eero Marko Kilpivaara Oivanki 01:22,44
48 Pessimisti 3293 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 01:22,51
49 Remu 2593 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:22,61
50 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 01:22,70
51 Bodari 2585 Aikio / Mikkola Matti Aarnipuro Muddusjärvi 01:22,70
52 Ärmätti 2581 RMM.Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 01:22,71
53 Hurrikaani 2 3407 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo 01:22,74
54 Vireä 3695 Kotila / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 01:22,82
55 Konna 2975 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 01:22,86
56 Hantti 3432 Mäkelä Elias Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:22,89
57 Vänkäri 3309 Matinaho Minna Jani Ruokamo Oijärvi 01:22,94
58 Nökö 2784 Heikkilä / Tennilä Seija Matero Narkaus 01:22,95
59 Rikko 3294 Ahola Kyösti Kari Ruokamo Timisjärvi 01:22,96
60 Tino 3040 Väisänen Jari Marko Kilpivaara Hossa-Irni 01:22,97
61 Kovis 2428 Sainmaa Tapio Seija Matero Palojärvi 01:23,09
62 Rysky 3253 Soini / Mäntyranta Seija Matero Palojärvi 01:23,10
63 Kuperi 2424 Kyrönniemi Esko Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 01:23,12
64 Eritähti 3435 Mäntyranta Juho Jani Ruokamo Palojärvi 01:23,17
65 Voivaliini 2562 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 01:23,22
66 Rapinki 3171 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 01:23,25
67 Tolosen Huima 2196 Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 01:23,28
68 Santtu 3436 Koskela Oiva Janne Alatalo Pintamo 01:23,30
69 Viima 3547 Puolakka Suvi Niko Kovalainen Orajärvi 01:23,38
70 Pikisilmä 3445 Timonen Sonja Riikka Timonen Pudasjärvi 01:23,41
71 Jäätäjä 2679 Jouko.K / Simo. R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 01:23,49
72 Epatov 3231 Eira Elen Ingrid Anne Risten Sara Karasjoki 01:23,89
73 Pilkku 2680 Lahdenperä Jenni Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 01:24,15
74 Rykijä 2582 Siirtola Sami Hanna Mikkola Sattasniemi 01:24,24
75 Nili 2483 Saukkoriipi Akseli Niko Kovalainen Orajärvi 01:24,35
76 Ron 3285 Postila Raimo Hanna Mikkola Oraniemi 01:24,72
77 Tuisku 3166 Vaarala Tuija Hanna Mikkola Oraniemi 01:24,97
78 Musta 2555 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 01:25,36
79 Viikate 2426 Reponiemi Juha Hanna Mikkola Muonio 01:25,72
80 Hessu 3158 Tuomas Eino Seija Matero Orajärvi 01:27,25
81 Valgon Vildu 2438 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Maze Hearggit 01:27,44
Sorjonen 3521 Henttunen Aslak / Airisniemi Mika Tero Karjalainen Timisjärvi dnf
Kuura 2482 Kovalainen Niko Niko Kovalainen Palojärvi dnf
Tuikku 2573 Vaarala Tuija Hanna Mikkola Oraniemi dnf
Ruutu 3693 Kovalainen Anne-Mari Niko Kovalainen Palojärvi dnf
Ykköstykki 3161 Timonen Jarkko Riikka Timonen Pudasjärvi dnf
Luisteri 2275 Määttä Petra ja Asla Riitta Määttä Tolva dnf
Mubarak 3043 Kallunki Ari / Väisänen Kauno Marko Kilpivaara Hossa-Irni dnf
Tuuri 3406 Timonen Toni Riikka Timonen Pintamo dnf
Jonkka 3505 Päkkilä Juho-Matti Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja dnf
Visa 3512 Eira Nils Jöran Johan Inge Eira Duottar Hearggit dnf