08.03.2014 WC-Cup Sattajärvi Renkappkörningsförening
Poro Piltonr Omistaja Ajaja Paliskunta
Kuumasarja:
1 Bambi 5104 Mina Ariane K.Sokki  Nils Olav Lango  Duottar Hearggit 01:18,34 01:18,77 02:37,11
2 Egoboy 2489 Bengt Wanhatalo Anne Risten Sara Sattajärvi 01:18,76 01:19,45 02:38,21
3 Burn  5203 Aslak Sokki  Nils Olav Lango  Duottar Hearggit 01:18,69 01:19,96 02:38,65
4 Muzet 5210 Bjørn Johansen Nils Olav Lango Maze Hearggit 01:21,84 01:20,79 02:42,63
5 Dolgi 5015 Maret Aile Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:21,82 01:20,84 02:42,66
6 Tailum  5105 Esaias Matheo K.Sokki  Johan Ante Bæhr  Duottar Hearggit 01:20,71 01:21,98 02:42,69
7 T-Chaput  3034 Joar Eira Rasdal  Isak A. Sara  Kautokeino IL 01:21,90 01:21,16 02:43,06
8 Kero  2672 Biret Julianne Hætta  Johan Ante Bæhr  Käsivarsi 01:25,72 01:26,89 02:52,61
Raidna  5120 Anne Risten Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit hyl 1:22.15
Yleinensarja:
1 Biddojuolgi 5226 Johan Ivvar Gaup Anne Risten Sara Maze Hearggit 01:19,45 01:19,82 02:39,27
2 Nytro  5129 Nils Olav Lango  Nils Olav Lango  Duottar Hearggit 01:19,64 01:21,69 02:41,33
3 Muitu  10075 Aslak A. Eira  Isak A. Sara GHS 01:23,25 01:22,40 02:45,65
4 Cuoivvat 5300 Maret Aile Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:22,74 01:23,43 02:46,17
5 Alexis 3790 Bengt Wanhatalo Isak A. Sara Sattajärvi 01:24,80 01:21,45 02:46,25
6 Rusda  3787 Biret Julianne Hætta  Nils Olav Lango Käsivarsi 01:22,83 01:23,88 02:46,71
7 Valgon King   3788 Ellen Inger Gaup Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:24,21 01:23,78 02:47,99
8 Menox 3348 Paavo Reponiemi Aimo Saukkorippi Muonio 01:23,75 01:27,61 02:51,36
9 Ollin Moisto 3390 Ollipekka Rauhala Aimo Saukkorippi Muonio 01:25,24 01:26,60 02:51,84
10 Santerin Salama 3494 Santeri Koskenniemi  Aimo Saukkorippi Orajärvi 01:26,09 01:25,88 02:51,97
11 Douglas 2480 Bengt Wanhatalo Anne Risten Sara Sattajärvi 01:28,41 01:25,59 02:54,00
12 Rairu 5200 Anne Risten Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:26,83 01:27,40 02:54,23
13 Diliheapme  5211 Mahtte Niillas Gaup Anne Risten Sara Duottar Hearggit 01:28,27 01:30,97 02:59,24
14 Humina 3473 Suvi Puolakka Aimo Saukkorippi Orajärvi 01:30,02 pois
Gollegiisa  3789 Biret Julianne Hætta  Johan Ante Bæhr  Käsivarsi pois
Juniorsarja:
1 Nemo  2839 Mina Ariane Sokki  Mina Ariane Sokki  Duottar Hearggit 01:23,39
Sirmakka 2477 Santeri Koskenniemi Santeri Koskenniemi Orajärvi hyl
Beavrrit  5096 Inga Evelin Eira  Berit Alice Utsi  Maze Hearggit pois
Pondus  5157 Berit Anne Eira  Berit Alice Utsi  MazeHearggit pois