Yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulos 1 Tulos 2 Loppuaika
1 Ruletti 3199 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:16,88 1:19,18 2:36,06
2 Vilunki 3703 Timonen Toni Janne Alatalo Pintamo 1:17,58 1:19,46 2:37,04
3 Anontähti 3377 Karjalaiset Marko Kilpivaara Posion Livo 1:17,95 1:20,32 2:38,27
4 Myrskytuuli 3557 Turpeinen / Timonen Janne Alatalo Pintamo 1:17,62 1:20,69 2:38,31
5 Tuima 3542 Kynkäänniemi Sanna / Aikkila Senni-Inka Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,27 1:20,07 2:38,34
6 Suhaus 3244 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,66 1:19,71 2:38,37
7 Syrjähyppy 3249 Vaarala Saara ja Tuija Hanna Mikkola Oraniemi 1:18,38 1:20,40 2:38,78
8 Pikku Prinssi 3250 Niittyvuopio Vanessa Marko Tervaniemi Paistunturi 1:18,36 1:20,67 2:39,03
9 Hymypoika 3395 Krupula / Petäjäjärvi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19,45 1:20,02 2:39,47
10 Raju 3384 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20,32 1:19,47 2:39,79
11 Sätky 3398 Holster Esa Niko Kovalainen Lohijärvi 1:18,55 1:21,30 2:39,85
12 Lokanmusta 3471 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:19,19 1:20,70 2:39,89
13 Näky 3482 Kyrönniemi Laura Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:19,53 1:20,67 2:40,20
14 Millan Musta 3393 Portimo Milla Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:19,76 1:20,45 2:40,21
15 Sippi 3319 Kynkäänniemi Emilia Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,05 1:20,23 2:40,28
16 Keisari 3532 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 1:19,77 1:20,72 2:40,49
17 Hanoi Rokks 3237 Niittyvuopio Adriana / Perttunen Tapio Marko Tervaniemi Paistunturi 1:20,19 1:20,31 2:40,50
18 Jopo 3721 Aikkila Markku Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,04 1:20,47 2:40,51
19 Viagra 3574 Kyrönniemi Janne Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:20,15 1:20,57 2:40,72
20 Pikkukiri 3855 Kilpelä Kristiina Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:20,94 1:19,80 2:40,74
21 J.Vergi 3245 Kuukasjärvi Teemu Hanna Mikkola Lappi 1:20,19 1:20,59 2:40,78
22 Virvatuuli 3560 Hietala A & A Hanna Mikkola Oraniemi 1:19,52 1:21,34 2:40,86
23 S-Suiva 3484 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,09 1:20,83 2:40,92
24 Niksuli 3240 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:19,86 1:21,10 2:40,96
25 Orpopoika 3799 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,82 1:20,17 2:40,99
26 Tarkka 3555 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:20,67 1:20,55 2:41,22
27 Kipakka 3701 Hyyryläinen Kaisa Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,40 1:20,86 2:41,26
28 Turhake 3691 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:19,45 1:21,94 2:41,39
29 Eritähti 3435 Mäntyranta Juho Jani Ruokamo Palojärvi 1:20,23 1:21,41 2:41,64
30 Tuuma 3559 Seppänen Hanna-Mari Janne Alatalo Pintamo 1:20,29 1:21,38 2:41,67
31 Huurre 3367 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,84 1:20,83 2:41,67
32 Häjyhaippa 3594 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21,10 1:20,58 2:41,68
33 Lepsu 3796 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,77 1:20,96 2:41,73
34 Poissa 3539 Aikio Leo Marko Tervaniemi Muddusjärvi 1:21,14 1:20,71 2:41,85
35 Häjy 3495 Saukkoriipi Aimo Niko Kovalainen Orajärvi 1:20,63 1:21,26 2:41,89
36 Konna 3341 Kuukasjärvi Niko-Matti Hanna Mikkola Lappi 1:20,24 1:21,68 2:41,92
37 Laika 3548 Kimppa Team Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja 1:20,46 1:21,50 2:41,96
38 Tahti 3872 Aatsinki Lauri Antti Pätsi Pohjois-Salla 1:21,47 1:20,50 2:41,97
39 Paroni 3379 Koskela / Vähäkuopus Janne Alatalo Pintamo 1:21,54 1:20,49 2:42,03
40 Luja 3570 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20,85 1:21,19 2:42,04
41 Menox 3348 Reponiemi Paavo Hanna Mikkola Muonio 1:20,69 1:21,36 2:42,05
42 Mainio Manu 3385 Kynkäänniemi Lenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21,12 1:21,00 2:42,12
43 Peurakas 3248 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:20,92 1:21,33 2:42,25
44 Kaima 3849 Kynkäänniemi J / Aikkila J Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21,48 1:20,92 2:42,40
45 Muba 3043 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,98 1:21,44 2:42,42
46 Nimetön 3463 Ruokamo Antti Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:21,57 1:20,90 2:42,47
47 Ponti 3791 Hietala Anni Hanna Mikkola Oraniemi 1:21,37 1:21,13 2:42,50
48 Helmi 3711 Päkkilä Saaga Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:21,05 1:21,61 2:42,66
49 Huikka 3464 Harri Leila Marko Kilpivaara Palojärvi 1:21,41 1:21,30 2:42,71
50 Mamu 3530 Aikkila Markku Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,82 1:21,90 2:42,72
51 Ruuti 3576 Kyrönniemi Laura / Janne Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21,01 1:21,89 2:42,90
52 Messi 3875 Lakela Tatu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,87 1:22,09 2:42,96
53 Hopeapoika 3451 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:21,04 1:21,98 2:43,02
54 Äksy 2977 Kimppa Team Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja 1:20,86 1:22,18 2:43,04
55 Tiku 2938 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,75 1:22,44 2:43,19
56 Voimavara 3186 Sara Elen Anne John Inge Eira Sallivaara 1:21,56 1:21,75 2:43,31
57 Hupu 3723 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:22,26 1:21,12 2:43,38
58 Puolakka 3568 Hepola Marko Sanna Kynkäänniemi Ikonen 1:20,81 1:22,58 2:43,39
59 Idol 5227 Nyheim Irja Sofie John Inge Eira Duottar Hearggit 1:21,15 1:22,43 2:43,58
60 Jesse 2980 Tuomas Eino Hanna Mikkola Orajärvi 1:20,86 1:22,77 2:43,63
61 Mr.Diamont 3121 Malinen Topias Eero Päkkilä Pudasjärven Livo 1:21,02 1:22,61 2:43,63
62 Sirmakka 2477 Koskenniemi Santeri Niko Kovalainen Orajärvi 1:22,41 1:21,51 2:43,92
63 Syöksy 3769 Ekonoja Amanda / Tuomas Eino Hanna Mikkola Orajärvi 1:21,46 1:22,67 2:44,13
64 Pikkumusta 3345 Hiukka Tero Niko Kovalainen Palojärvi 1:21,67 1:22,49 2:44,16
65 Pikku hörsy 3584 Alatalon Talli Eero Päkkilä Ikonen 1:21,75 1:23,25 2:45,00
66 Santerin Salama 3494 Koskenniemi Santeri Niko Kovalainen Orajärvi 1:21,79 1:23,59 2:45,38
67 Rengassilmä 3491 Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi 1:21,51 1:24,17 2:45,68
68 Saletti 3475 Vuolo Jouni Niko Kovalainen Palojärvi 1:21,88 1:24,21 2:46,09
69 Ruska 3465 Heikkilä / Ylitalo Marko Tervaniemi Narkaus 1:22,26 1:23,88 2:46,14
70 Goavri 3537 Sara-Tornensis Sunnamaarit John Inge Eira Sallivaara 1:22,12 1:24,13 2:46,25
71 Tissari 3481 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:22,71 1:23,72 2:46,43
72 Skivjon 2942 Sara Magreta John Inge Eira Sallivaara 1:23,20 1:23,60 2:46,80
73 Jalkanen 3399 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:20,83 1:26,05 2:46,88
74 Panturinpoika 3704 Paaso Juhani Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja 1:23,34 1:23,78 2:47,12
75 Samurai 3561 Timonen Riikka Janne Alatalo Pudasjärvi 1:23,34 1:23,92 2:47,26
76 Sisuhaippa 3197 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,51 1:25,35 2:47,86
Tomak 3578 Turpeinen / Timonen Janne Alatalo Pintamo 1:20,29 pois
Jänskä 3702 Lahdenperä Perttu Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,44 hyl
Lumiukko 3592 Stenius Selena Hanna Mikkola Pudasjärven Livo 1:21,78 hyl
IT-Tähti 3802 Soini / Sarajärvi Jani Ruokamo Palojärvi 1:22,26 hyl
Kuriiri 3683 Tyynelä Anna Jani Ruokamo Oijärvi 1:21,58 hyl
Kiila 3078 Lakela Jussi Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,55 hyl
Ronsu 3722 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,79 hyl
Palonliekki 2781 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:20,02 hyl
Kehu 3558 Päkkilä / Oinas-Panuma Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:23,94 hyl
Mellakka 3394 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19,97 hyl