Kuuma ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Raidna 5120 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:17.02 1:16.02 1:16.09
2 Kelpo 3335 Timonen Matias Janne Alatalo Pintamo 1:18.39 1:15.96 1:16.11
3 Taku 2941 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:18.64 1:16.87 1:16.13
4 Rietas 3564 Kynkäänniemi J / R Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:17.029 1:17.20 1:16.18
5 Nuoli 3466 Länsman Antti-Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:18.39 1:17.57 1:16.88
6 Burn 5203 Sokki Aslak Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:17.05 1:16.60 1:17.50
7 Bambi 5104 Sokki Mina Arianne Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:18.42 1:15.98 1:16.49
8 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17.15 1:16.65 1:16.68
9 Muzet cuoivvat 2681 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:18.50 1:16.92 1:17.52
10 Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.72 1:16.93 1:17.58
11 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Niko Kovalainen Sattasniemi 1:18.47 1:17.25 hyl
12 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19.11 1:17.60 hyl
13 Dolgi 5015 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:18.76 1:17.68 1:17.13
14 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.72 1:16.52 1:17.15
15 Piparikorva 3173 Stenius Virve Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:18.30 1:17.64 1:17.18
16 T-Chaput 3034 Rasdal Joar E. Uula Petteri Somby Kautokeino IL 1:18.54 1:17.68 1:17.75
17 Tumma 3800 Orre Sirpa Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:19.13 1:16.66 hyl
18 Ingrid-Luosttat 5208 Eira Ellen Ingrid Nils K Anti Karasjoki 1:18.61 1:16.96 hyl
19 Vaski 3389 Vuolab / Tennilä Marko Tervaniemi Paistunturi 1:18.51 1:16.54
20 Suhaus 3244 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.51 1:16.58
21 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:18.59 1:17.26
22 Humina 2687 Kyrönniemi / Pellikka Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:18.21 1:17.28
23 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Marko Tervaniemi Narkaus 1:19.24 1:17.39
24 Rytinä 3162 Timonen Liisa Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:19.83 1:17.67
25 Anár 3797 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:18.28 1:17.71
26 Ruletti 3199 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:18.83 1:17.85
27 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Marko Kilpivaara Pintamo 1:19.24 1:17.88
28 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Jani Ruokamo Sallivaara 1:17.031 1:17.99
29 Pilkku 3258 Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:19.03 1:18.44
30 Pikku prinssi 3250 Niittyvuopio Vanessa Marko Tervaniemi Paistunturi 1:18.06 1:18.84
31 Syrjähyppy 3249 Vaarala Saara ja Tuija Hanna Mikkola Oraniemi 1:17.06 hyl
32 Vilunki 3703 Timonen Toni Janne Alatalo Pintamo 1:17.61 hyl
33 TikTak 3524 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.00 hyl
34 Myrskytuuli 3557 Turpeinen / Timonen Uula Petteri Somby Pintamo 1:18.83 hyl
35 Mykkä 3665 Kyrönniemi Juha Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:18.62 hyl
36 Beavrrit 5096 Eira Inga Eveline Jhon Inke Eira Maze Hearggit 1:18.16 hyl
37 S-Luosttat 2997 Eira John N. Nils K Anti Skuohtanjarga 1:19.98
38 Urhonpoika 3099 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.99
39 Jättö 3371 Jaakola Jouni Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:20.08
40 Naksu 3088 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:20.09
41 Köntti 2939 Kynkäännniemi Juha / Kalevi Sanna kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20.33
42 Mustajalka 3477 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:20.36
43 Tailum 5105 Sokki Esaias Matheo Johan Ante Bear Duottar Hearggit 1:20.50
44 Muzet 5210 Gaup Juhan Ivvar / Johansen Bjorn Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:20.52
45 Arvaamaton 3420 Kilpelä Kristiina Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:20.54
Eguboy 2489 Wanhatalo Bengt Anne Risten Sara Sattajärvi hyl
Hullujussi 2413 Tahkotalli Janne Alatalo Pintamo hyl