yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 AHA 3827 Hiukka Tero Seija Matero Palojärvi 1:18,56 1:20,98 2:39,54
2 Kiskuri 3774 Timonen E&M Janne Alatalo Pudasjärvi 1:19,24 1:21,11 2:40,35
3 Leka 3773 Timonen M&J Janne Alatalo Pudasjärvi 1:18,62 1:21,77 2:40,39
4 K Musta 4001 Aikio A. / Kaaretkoski J. Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19,58 1:21,15 2:40,73
5 Tuksu 3763 Kynkäänniemi J&R Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:19,03 1:21,88 2:40,91
6 Reima 3982 Ollila Lauri Niko Kovalainen Jääskö 1:19,66 1:21,78 2:41,44
7 Vinski 3961 Hietala Amanda Hanna Mikkola Oraniemi 1:19,85 1:21,91 2:41,76
8 Tärppi 3724 Pätsi Antti Antti Pätsi Akanlahti 1:19,27 1:22,51 2:41,78
9 Konna 3341 Kuukasjärvi Niko-Matti Hanna Mikkola Lappi 1:19,81 1:22,48 2:42,29
10 Liippari 3963 Koskenniemi Santeri Niko Kovalainen Orajärvi 1:20,50 1:22,13 2:42,63
11 Koldi 3198 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21,84 1:21,31 2:43,15
12 Gamu 3386 Aikio Paulus Seija Matero Sallivaara 1:19,60 1:23,87 2:43,47
13 Easy 3864 Piippolainen Jarno Hanna Mikkola Pyhä-Kallio 1:20,85 1:22,67 2:43,52
14 Leisson 3833 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,35 1:23,27 2:43,62
15 Sieka 4093 Mäntynen E. / Jere Marko Tervaniemi Tolva 1:20,67 1:23,17 2:43,84
16 Säle 4014 Konttaniemi Matti Seija Matero Palojärvi 1:20,84 1:23,21 2:44,05
17 Pikkutumma 3951 Orre A.V.E. Seija Matero Narkaus 1:21,65 1:22,48 2:44,13
18 Tiennäyttäjä 3813 Niittyvuopio Eelis Marko Tervaniemi Paistunturi 1:20,47 1:24,10 2:44,57
19 MDG 4099 Sara Magreta Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21,68 1:23,03 2:44,71
20 Jatsi 3582 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:20,45 1:24,32 2:44,77
21 Isopoika 2453 Timonen Kari / Turpeinen Arto Janne Alatalo Pintamo 1:22,14 1:22,64 2:44,78
22 Sisuhaippa 3197 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,01 1:23,05 2:45,06
23 Nopsa-Kara 4081 Henttunen Iiris / Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:21,59 1:23,76 2:45,35
24 Musikki 3819 Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi 1:20,42 1:25,00 2:45,42
25 Ottopoika 3684 Soini / Mäntyranta Jani Ruokamo Oijärvi 1:21,51 1:24,01 2:45,52
26 XO 4005 Konttaniemi Jarno Seija Matero Palojärvi 1:19,97 1:26,03 2:46,00
27 Mustanaama 4090 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:20,59 1:25,49 2:46,08
28 Ollinmuisto 3390 Rauhala Olli-Pekka Niko Kovalainen Muonio 1:22,53 1:23,68 2:46,21
29 Tykki 3820 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:22,47 1:23,75 2:46,22
30 Tissari 3481 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:22,01 1:24,21 2:46,22
31 Hopeapoika 3451 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:22,37 1:24,13 2:46,50
32 Hiski 2471 Team Weeman / Mäntyranta Jani Ruokamo Oijärvi 1:22,14 1:24,45 2:46,59
33 Nulli 3670 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:22,89 1:23,86 2:46,75
34 Uhka 2463 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:21,52 1:25,57 2:47,09
35 Mamu 3530 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki 1:22,10 1:25,03 2:47,13
36 Värinä 3734 KM-Team Niina Määttä Oivanki 1:22,53 1:24,92 2:47,45
37 Ristivitanen 3731 Ronkainen Mika Mika Ronkainen Akanlahti 1:22,50 1:25,01 2:47,51
38 Huikka 3464 Harri Leila Niko Kovalainen Palojärvi 1:22,62 1:25,21 2:47,83
39 Humu 2454 Timonen Kari Janne Alatalo Pintamo 1:22,46 1:27,52 2:49,98
40 Tahti 3872 Aatsinki Lauri Antti Pätsi Pohjois-Salla 1:22,53 1:30,99 2:53,52
41 Hymy 3200 Aatsinki Lauri Antti Pätsi Pohjois-Salla 1:23,47 1:30,13 2:53,60
42 Murto 3660 Orreveteläinen Roni ja Miro Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:18,97 hyl
43 Kiila 3078 Lakela Jussi Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19,96 hyl
44 Jehveli 4095 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:19,98 hyl
45 Kössi 3985 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi 1:22,02
46 Jesse 2980 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi 1:22,14
47 Pikku-Huikka 3984 Harri / Kraatari Niko Kovalainen Palojärvi 1:23,44
48 Jäpä 3812 Sipola Niilo Jani Ruokamo Oijärvi 1:25,11
Kiusa 3666 Jaurun Markus Janne Alatalo Pudasjärvi hyl
Riski 4094 Ronkainen Mika Mika Ronkainen Akanlahti hyl
Mustakorva 4012 Aikio Leo Marko Tervaniemi Muddusjärvi hyl
Kilpuri 3829 Appel Vilma Jani Ruokamo Oijärvi hyl
Kunnanjohtaja 4010 Orre Erkki Seija Matero Narkaus hyl
Hrubesch 2600 Eira Lemet Aslat K. Niko Kovalainen Skuohtanjarga pois
Kultakuume 4079 Sara Elen Anne Uula Petteri Somby Sallivaara pois
Konsti 3669 Hannu ja pojat Marko Tervaniemi Isosydänmaa pois