kuuma ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Muksis 4004 Aleksi / Veeti / Erkki Orre Seija Matero Narkaus 1:18,03 1:17,24 2:35,27
2 Tummanopsa 4083 Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:18,05 1:17,87 2:35,92
3 Singeri 3396 Satokangas Aslak Seija Matero Sallivaara 1:16,24 1:19,79 2:36,03
4 Nigga 3935 Länsman Eveliina Janne Alatalo Kaldoaivi 1:17,25 1:19,57 2:36,82
5 Sitko 2970 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17,89 1:19,20 2:37,09
6 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17,68 1:20,28 2:37,96
7 Vaski 3389 Vuolab / Tennilä Seija Matero Paistunturi 1:18,14 1:20,27 2:38,41
8 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:18,33 1:20,36 2:38,69
9 Raju 3384 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,43 1:20,26 2:38,69
10 Mykkä 3665 Kyrönniemi Juha Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17,38 1:21,36 2:38,74
11 Tumma 3800 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 1:17,36 1:21,47 2:38,83
12 Jäpä 3461 Yliniva Hannes Seija Matero Palojärvi 1:19,22 1:19,94 2:39,16
13 Veriveli 2499 Kynkäänniemi Jarmo Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:18,09 1:21,17 2:39,26
14 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:18,19 1:21,18 2:39,37
15 Vaalakka 3070 Pätsi Marja-Leena Antti Pätsi Akanlahti 1:18,95 1:20,43 2:39,38
16 Jäykkä 3901 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:17,34 1:22,07 2:39,41
17 Mustajalka 3477 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:18,11 1:21,33 2:39,44
18 Poveri 4075 Länsman Antti-Niilo Janne Alatalo Kaldoaivi 1:18,28 1:21,22 2:39,50
19 Pikkukiri 3855 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:18,60 1:20,91 2:39,51
20 Rietas 3564 Kynkäänniemi J / R Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,42 1:21,11 2:39,53
21 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:18,28 1:21,28 2:39,56
22 Hymypoika 3395 Krupula / Petäjäjärvi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:18,12 1:21,55 2:39,67
23 Mellakka 3394 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:18,30 1:21,60 2:39,90
24 Tupsuntähti 2476 Mäntyranta Tuula Jani Ruokamo Palojärvi 1:18,37 1:21,57 2:39,94
25 Pikku prinssi 3250 Niittyvuopio Vanessa Marko Tervaniemi Paistunturi 1:18,25 1:21,86 2:40,11
26 Anár 3797 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:19,23 1:20,96 2:40,19
27 Luja 3570 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,79 1:20,42 2:40,21
28 Tuuma 3559 Seppänen Hanna-Mari Janne Alatalo Pintamo 1:18,45 1:21,83 2:40,28
29 Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19,07 1:21,23 2:40,30
30 Visto 3906 Pätsi Jouni Antti Pätsi Akanlahti 1:19,28 1:21,06 2:40,34
31 Eelintähti 3801 Sarajärvi / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:19,63 1:20,91 2:40,54
32 Jeti 3854 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:19,39 1:21,21 2:40,60
33 Murtaja 4020 Heikkilä ja Saukko Seija Matero Narkaus 1:19,66 1:20,96 2:40,62
34 Aarre 3462 Kynkäänniemi Jenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,29 1:21,42 2:40,71
35 Tuima 3542 Kynkäänniemi Sanna / Aikkila Senni-Inka Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,30 1:22,47 2:40,77
36 Ale 3778 Kaleva / Kyrönniemi Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,72 1:21,20 2:40,92
37 Raitu 3667 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:20,00 1:21,33 2:41,33
38 Arvaamaton 3420 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:20,13 1:21,40 2:41,53
39 Juke 3686 Ervasti Maija Janne Alatalo Pudasjärvi 1:19,87 1:21,82 2:41,69
40 Pilkku 3258 Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:19,59 1:22,15 2:41,74
41 Jopo 3721 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki 1:19,74 1:22,19 2:41,93
42 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:19,98 1:22,11 2:42,09
43 Lepsu 3796 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,00 1:22,09 2:42,09
44 Himo 3685 Kynkäänniemi Raimo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,01 1:22,09 2:42,10
45 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:20,02 1:22,35 2:42,37
46 Arska 3392 Aikkila Sammeli Marko Tervaniemi Oivanki 1:19,80 1:22,62 2:42,42
47 Hanoi Rokks 3237 Niittyvuopio Adriana / Perttunen Tapio Marko Tervaniemi Paistunturi 1:20,24 1:22,21 2:42,45
48 Hulina 3853 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:20,31 1:22,20 2:42,51
49 Urhonpoika 3099 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:19,99 1:22,54 2:42,53
50 Kelpo 3335 Timonen Matias Janne Alatalo Pintamo 1:20,29 1:22,27 2:42,56
51 Häjyhaippa 3594 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,16 1:22,50 2:42,66
52 Sofelas 3242 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21,39 1:21,82 2:43,21
53 Pertsa 3941 Nuorgam Nilla Niko Kovalainen Paistunturi 1:22,17 1:23,80 2:45,97
54 TR-Muzet 3850 Gaup Tom Rune Janne Alatalo Fávrusorda 1:16,36 hyl
55 Seahkojuolgi 3847 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:17,55 hyl
56 Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:18,71 hyl
57 Taku 2941 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,35 hyl
58 Tarkka 3555 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:20,91 hyl
59 KTM 3712 Timoset Janne Alatalo Pintamo 1:18,59 pois
Pisama 4008 Hiukka Tero Seija Matero Palojärvi hyl
Ipatov 3232 Eira Ellen Ingrid G. Niko Kovalainen Skuohtanjarga pois
Sätky 3398 Holster Esa Seija Matero Lohijärvi pois
Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi pois
Ingrid-Luosttat 5208 Eira Ellen Ingrid Niko Kovalainen Karasjoki pois