Yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Aika -la Aika 1-su Aika fin su
1 Mellakka 3394 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:15,78 1:14,84 1:14,95
2 Nigga 3935 Länsman Eveliina Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:16,21 1:17,71 1:16,18
3 Murtaja 4020 Heikkilä ja Saukko Seija Matero Narkaus 1:16,56 1:17,27 1:16,82
4 KTM 3712 Timoset Janne Alatalo Pintamo 1:15,91 1:16,02 1:16,91
5 Seahkojuolgi 3847 Näkkäläjärvi Rauni Hanna Mikkola Sallivaara 1:17,66 1:16,78 1:17,40
6 Aarre 3462 Kynkäänniemi Jenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:17,74 1:16,51 1:17,47
7 Luja 3570 Kynkäänniemi Heikki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17,94 1:17,29 1:17,23
8 Raitu 3667 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:17,94 1:17,08 1:17,30
9 Tusina 3677 Seppänen Paavo Marko Kilpivaara Pintamo 1:17,66 1:17,97 1:17,37
10 Goljatti 3755 R / E. Hepola Sanna Kynkäänniemi Ikonen 1:17,78 1:17,37 1:18,28
11 E-Cuoivvat 4052 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,66 1:17,35 1:19,35
12 Pertsa 3941 Nuorgam Nilla Uula Petteri Somby Paistunturi 1:18,33 1:17,41 1:20,95
13 Puolakka 3568 Hepola Marko Janne Alatalo Ikonen 1:17,24 1:17,47
14 Visto 3906 Pätsi Jouni Antti Pätsi Akanlahti 1:17,78 1:17,72
15 Jäpä 3461 Yliniva Hannes Seija Matero Palojärvi 1:18,43 1:17,92
16 Äksy 2977 Kimppa Team Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17,75 1:18,03
17 Kaiho 3689 Kynkäänniemi Kalevi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,50 1:18,08
18 Sofelas 3242 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 1:18,74 1:18,09
19 Hulina 3853 Kilpelä Kristiina Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:19,34 1:18,10
20 Rämä 3455 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:17,59 1:18,12
21 Jyske 3775 Timonen Sonja Riikka Timonen Pudasjärvi 1:18,97 1:18,13
22 GB-Cuoivvat 3911 Eira Klement Amond Mika Länsman Skuohtanjarga 1:18,55 1:18,15
23 Rontti 3805 Kaleva Vilma Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:18,42 1:18,30
24 Laika 3548 Kimppa Team Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17,09 1:18,31
25 Joonatan 4096 Länsman Joona Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,96 1:18,50
26 Juke 3686 Ervasti Maija Janne Alatalo Pudasjärvi 1:18,56 1:18,53
27 Vili 3680 Timonen / Turpeinen Uula Petteri Somby Pintamo 1:18,62 1:19,29
28 Jatsi 3582 Ervasti Toivo Riikka Timonen Pudasjärvi 1:19,44 1:20,09
29 Kehu 3558 Päkkilä / Oinas-Panuma Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19,43 1:27,31
30 Jänskä 3702 Lahdenperä Perttu Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:16,42 hyl
31 Eelintähti 3801 Sarajärvi / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:17,72 hyl
32 EV-Tähti 3474 Sarajärvi Eemil Jani Ruokamo Palojärvi 1:17,75 hyl
33 Aituri 3828 Särkelä / Kenttälä Seija Matero Pintamo 1:19,24 hyl
34 Gamu 3386 Aikio Paulus Seija Matero Sallivaara 1:19,24 hyl
35 Riski 4094 Ronkainen Mika Mika Ronkainen Akanlahti 1:19,28 hyl
36 Nulli 3670 Ylitalo Jaana Marko Kilpivaara Pintamo 1:19,37 hyl
37 Pummi 3785 Turpeinen & Timonen Uula Petteri Somby Pintamo 1:19,49
38 Kiskuri 3774 Timonen E&M Riikka Timonen Pudasjärvi 1:19,57
39 Leisson 3833 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19,63
40 Mainio Manu 3385 Kynkäänniemi Lenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,78
41 Tuksu 3763 Kynkäänniemi J&R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,78
42 Lumiukko 3592 Stenius Selena Antti Pätsi Pudasjärven Livo 1:19,79
43 Kultakuume 4079 Sara Elen Anne Uula Petteri Somby Sallivaara 1:19,81
44 Landers 3991 Eira Nils Mahtte Mika Länsman Skuohtanjarga 1:19,95
45 Humanteri 3974 Team Weeman Jani Ruokamo Oijärvi 1:19,95
46 Vili 3741 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,00
47 Tomsoni 3556 Timonen Tuomas Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:20,17
48 Vaeltaja 3079 Tuomivaara Jukka Tero Karjalainen Posion Livo 1:20,23
49 Eko 3771 Päkkilä Emmi Eero Päkkilä Oijärvi 1:20,27
50 Rymy 4019 Timonen Riikka Riikka Timonen Pudasjärvi 1:20,61
51 Juna 3658 J.Alatalo / M.Stenius Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:20,67
52 Uurre 3742 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,79
53 Konsti 3669 Hannu ja pojat Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21,03
54 JR 3676 Räisänen / Seppänen Janne Alatalo Pintamo 1:21,03
55 Pikkumersu 3485 Stenius Mertsi Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:21,26
56 Ristivitanen 3731 Ronkainen Mika Mika Ronkainen Akanlahti 1:21,39
57 Tonjoun 3923 Nuorgam Eeva Uula Petteri Somby Paistunturi 1:22,63
58 Mustanaama 4090 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:22,83
59 Jyry 4011 Timonen Elias Riikka Timonen Pudasjärvi 1:22,90
60 Sisuhaippa 3197 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:25,81
61 Patrikki 3753 Paaso Juhani ja Hannu Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:29,47
62 Kapteeni 3679 Päkkilä Juho-Matti Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:31,98
63 Lööppi 3453 Kyrönniemi Laura Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:41,79
Ottopoika 3684 Soini / Mäntyranta Jani Ruokamo Oijärvi hyl
Leka 3773 Timonen M&J Riikka Timonen Pudasjärvi hyl
Mustapekka 3122 Huhta Pirkko Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja hyl
Kiusa 3666 Jaurun Markus Janne Alatalo Pudasjärvi hyl
Mamu 3530 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki hyl
Suihkari 3657 Stenius Selena ja Mertsi Antti Pätsi Pudasjärven Livo hyl
Musikki 3819 Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi hyl
Reiska 3733 Tamppi talli Niina Määttä Oivanki hyl
Renti 3772 Team X Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja hyl
Tärppi 3724 Pätsi Antti Antti Pätsi Akanlahti hyl
Jehveli 4095 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo hyl
Virkku 3732 Ronkainen Mika Mika Ronkainen Akanlahti pois
Värinä 3734 KM-Team Niina Määttä Oivanki pois