Yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Singeri 3396 Satokangas Aslak Seija Matero Sallivaara 1:16,62
2 Tummanopsa 4083 Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:17,44
3 Ote 3400 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:17,45
4 Pisama 4008 Hiukka Tero Seija Matero Palojärvi 1:17,78
5 TR-Muzet 3850 Gaup Tom Rune Uula Petteri Somby Fávrusorda 1:18,57
6 Muksis 4004 Aleksi / Veeti /Erkki Orre Seija Matero Narkaus 1:18,61
7 Jeti 3854 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:18,80
8 Poveri 4075 Länsman Antti-Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:18,99
9 Goljatti 3755 R / E. Hepola Janne Alatalo Ikonen 1:19,02
10 Murtaja 4007 Heikkilä ja Saukko Seija Matero Narkaus 1:19,13
11 Visto 3906 Pätsi Jouni Antti Pätsi Akanlahti 1:19,25
12 Cuoivvat 5300 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:19,31
13 Tärppi 3724 Pätsi Antti Antti Pätsi Akanlahti 1:19,51
14 Luja 3570 Kynkäänniemi Heikki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,68
15 Gamu 3386 Aikio Paulus Seija Matero Sallivaara 1:19,81
16 E-Cuoivvat 4052 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:19,87
17 Raitu 3667 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:19,90
18 Kiila 3078 Lakela Jussi Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,18
19 Jehveli 4095 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,34
20 KTM 3712 Timoset Janne Alatalo Pintamo 1:20,36
21 Jäpä 3461 Yliniva Hannes Seija Matero Palojärvi 1:20,38
22 Äksy 2977 Kimppa Team Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,45
23 EV-Tähti 3474 Sarajärvi Eemil Jani Ruokamo Palojärvi 1:20,46
24 Leisson 3833 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,48
25 Laika 3548 Kimppa Team Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,53
26 Nopsa-Kara 4081 Henttunen Iiris / Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:20,57
27 Konna 3341 Kuukasjärvi Niko-Matti Hanna Mikkola Lappi 1:20,57
28 Mamu 3530 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki 1:20,69
29 Joonatan 4096 Länsman Joona Mika Länsman Kaldoaivi 1:20,85
30 Remmi 3824 Lakela Johan Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,86
31 Vinski 3961 Hietala Amanda Hanna Mikkola Oraniemi 1:20,92
32 Saarentumma 3735 Karjalaiset Marko Kilpivaara Posion Livo 1:20,96
33 Värinä 3734 KM-Team Marko Tervaniemi Oivanki 1:21,01
34 Kultakuume 4079 Sara Elen Anne Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21,01
35 Tusina 3677 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:21,02
36 Pikkumersu 3485 Stenius Mertsi Hanna Mikkola Pudasjärven Livo 1:21,08
37 Aarre 3462 Kynkäänniemi Jenni Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:21,24
38 Puolakka 3568 Hepola Marko Janne Alatalo Ikonen 1:21,25
39 K Musta 4001 Aikio A. / Kaaretkoski J. Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21,27
40 Ottopoika 3684 Soini / Mäntyranta Jani Ruokamo Oijärvi 1:21,27
41 Sofelas 3242 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21,29
42 Kiusa 3666 Jaurun Markus Janne Alatalo Pudasjärvi 1:21,30
43 Kiskuri 3774 Timonen E&M Riikka Timonen Pudasjärvi 1:21,32
44 Vili 3741 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:21,50
45 Reima 3982 Ollila Lauri Niko Kovalainen Jääskö 1:21,53
46 Mellakka 3394 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21,62
47 Juke 3686 Ervasti Maija Janne Alatalo Pudasjärvi 1:21,73
48 Kero 3845 Pulska Tapani H. Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21,82
49 HainHammas 4098 Somby Uula-Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:21,85
50 Tuksu 3763 Kynkäänniemi J&R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22,04
51 Yliveto 2828 Tepsa Reino Aleksi Tepsa Oraniemi 1:22,06
52 Jyske 3775 Timonen Sonja Riikka Timonen Pudasjärvi 1:22,11
53 Kilpuri 3829 Appel Vilma Jani Ruokamo Oijärvi 1:22,18
54 Leka 3773 Timonen M&J Riikka Timonen Pudasjärvi 1:22,26
55 Rasakka 2836 Kunnari Rauno Tuija Vaarala Pyhä-Kallio 1:22,28
56 Aituri 3828 Särkelä / Kenttälä Janne Alatalo Pintamo 1:22,29
57 Pyry 4082 Pätsi Marja-Leena Antti Pätsi Akanlahti 1:22,36
58 Eko 3771 Päkkilä Emmi Eero Päkkilä Oijärvi 1:22,50
59 AHA 3827 Hiukka Tero Seija Matero Palojärvi 1:22,52
60 Nulli 3670 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:22,56
61 Pertsa 3941 Nuorgam Nilla Mika Länsman Paistunturi 1:22,57
62 Easy 3864 Piippolainen Jarno Tuija Vaarala Pyhä-Kallio 1:22,63
63 Kehu 3558 Päkkilä / Oinas-Panuma Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:22,72
64 Lööppi 3453 Kyrönniemi Laura Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:22,74
65 Landers 3991 Eira Nils Mahtte Niko Kovalainen Skuohtanjarga 1:22,78
66 Jatsi 3582 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:22,81
67 Kätsy 3188 Autio Asko Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,88
68 Hulina 3853 Kilpelä Kristiina Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:22,88
69 Huikka 3464 Harri Leila Niko Kovalainen Palojärvi 1:22,90
70 Kaiho 3689 Kynkäänniemi Kalevi Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22,92
71 Sisuhaippa 3197 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,94
72 Seahkojuolgi 3847 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:23,00
73 Pikkutumma 3951 Orre A.V.E. Seija Matero Narkaus 1:23,01
74 Uurre 3742 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:23,13
75 XO 4005 Konttaniemi Jarno Jani Ruokamo Palojärvi 1:23,14
76 Kilhakka 3349 Matero Urpo Seija Matero Kemin-Sompio 1:23,24
77 Tigeres 5202 Sokki Esaias MK Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:23,24
78 Pummi 3785 Turpeinen & Timonen Uula Petteri Somby Pintamo 1:23,26
79 Muzet Cuoivvat 3994 Eira Klemet Amund Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga 1:23,27
80 Renti 3772 Team X Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:23,28
81 Vielggut 4080 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:23,35
82 Tahti 3872 Aatsinki Lauri Juho Aatsinki Pohjois-Salla 1:23,35
83 Loiste 3972 Team Weeman Jani Ruokamo Oijärvi 1:23,39
84 Käyräkorva 3873 Marjala Mika O. Marita Kuosku Kemin-Sompio 1:23,59
85 Kapteeni 3679 Päkkilä Juho-Matti Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:23,62
86 Jäpä 3812 Sipola Niilo Jani Ruokamo Oijärvi 1:23,66
87 Musikki 3819 Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi 1:23,85
88 MDG 4099 Sara Magreta Uula Petteri Somby Sallivaara 1:23,92
89 Vili 3680 Timonen / Turpeinen Janne Alatalo Pintamo 1:24,47
90 Maharadja 3814 Wanhatalo Bengt Anne Risten Sara Sattajärvi 1:24,86
91 Nigga 3935 Länsman Eveliina Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:24,87
92 Virkku 3761 Paaso Hannu Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:25,00
93 Ohi vaan 3340 Autio Asko Hanna Mikkola Sattasniemi 1:25,03
94 Hymy 3200 Aatsinki Lauri Juho Aatsinki Pohjois-Salla 1:25,62
95 Vääpeli 3754 Paaso Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:25,64
96 Eelintähti 3801 Sarajärvi / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:25,66
97 Polte 4009 Vaarala Saara Tuija Vaarala Oraniemi 1:26,24
98 Ketku 4002 Kunnari Rauno Tuija Vaarala Pyhä-Kallio 1:26,37
99 Gollemuzet 5238 Gaup Sara Marianne Aksel Johannes Hetta Válgenjárga 1:26,56
100 Luostat 5234 Gaup Mahtte Niillas Aksel Johannes Hetta Válgenjárga 1:28,30
101 Tonjoun 3923 Nuorgam Eeva Uula Petteri Somby Paistunturi 1:28,89
102 Razán 4087 Somby Uula-Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:32,08
Joahko biltu 5229 Gaup Elle Garen Aksel Johannes Hetta Joahkonjarga hyl
Toti 3452 Kyrönniemi Janne Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja hyl
Laser 5250 Niittyvuopio Aslak-Uula Anne Risten Sara Paistunturi hyl
Kirjonokka 4100 Mikkola Jarmo Marko Tervaniemi Ivalo hyl
Sieka 4093 Mäntynen E. / Jere Marko Tervaniemi Tolva hyl
Tsunami 5225 Buljo Martin John Inge Eira Kautokeino IL hyl
Koldi 3198 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio hyl
Thug 5215 Northug Petter / Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit hyl
Lumiukko 3592 Stenius Selena Tuija Vaarala Pudasjärven Livo hyl
Suiva 5214 Eira Ana Marja John Inge Eira Maze Hearggit hyl
Tuprakka 3762 Hepola Ari Janne Alatalo Ikonen pois
Kössi 3985 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi pois
Jesse 2980 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi pois
Ollinmuisto 3390 Rauhala Olli-Pekka Niko Kovalainen Muonio pois
Rairu 5200 Guttorm Remi John Inge Eira Kautokeino IL pois
Maxi 5069 Buljo Martin John Inge Eira Kautokeino IL pois
T-Cuoivvat 2 3831 Rasdal Joar Eira Marko Tervaniemi Kautokeino IL pois