Kuuma ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Vaski 3389 Vuolab / Tennilä Seija Matero Paistunturi 1:19,01 1:18,75 2:37,76
2 Sätky 3398 Holster Esa Seija Matero Lohijärvi 1:19,27 1:19,19 2:38,46
3 Pikkukiri 3855 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:19,03 1:19,56 2:38,59
4 Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:18,96 1:19,70 2:38,66
5 Veriveli 2499 Kynkäänniemi Jarmo Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:20,04 1:18,73 2:38,77
6 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,18 1:18,61 2:38,79
7 Sitko 2970 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,22 1:19,62 2:38,84
8 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,05 1:19,22 2:39,27
9 Raidna 5120 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:20,89 1:18,56 2:39,45
10 Mykkä 3665 Kyrönniemi Juha Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,87 1:19,58 2:39,45
11 Urhonpoika 3099 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:20,14 1:19,47 2:39,61
12 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:20,64 1:19,03 2:39,67
13 Eguboy 2489 Wanhatalo Bengt Anne Risten Sara Sattajärvi 1:19,30 1:20,41 2:39,71
14 Anár 3797 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:19,97 1:19,78 2:39,75
15 Hymypoika 3395 Krupula / Petäjäjärvi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21,77 1:18,72 2:40,49
16 Ingrid-Luosttat 5208 Eira Ellen Ingrid Mika Länsman Skuohtanjarga 1:20,56 1:19,99 2:40,55
17 Mustajalka 3477 Mikkola Juha Marko Tervaniemi Ivalo 1:20,34 1:20,35 2:40,69
18 Pilkku 3258 Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,32 1:20,40 2:40,72
19 Tumma 3800 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 1:19,95 1:20,80 2:40,75
20 Tuuma 3559 Seppänen Hanna-Mari Janne Alatalo Pintamo 1:21,14 1:19,79 2:40,93
21 Jopo 3721 Aikkila Markku Marko Tervaniemi Oivanki 1:20,73 1:20,43 2:41,16
22 Mihao 5231 Haetta Mihkkal Ante Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:20,36 1:20,93 2:41,29
23 Ale 3778 Kaleva / Kyrönniemi Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:20,38 1:21,00 2:41,38
25 Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:20,78 1:20,61 2:41,39
24 Taku 2941 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:20,74 1:20,65 2:41,39
26 Biddojuolgi 5226 Gaup Johan Ivvar Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:21,57 1:19,85 2:41,42
27 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:20,66 1:20,91 2:41,57
28 Rytinä 3162 Timonen Liisa Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:21,16 1:20,49 2:41,65
29 Pikku prinssi 3250 Niittyvuopio Vanessa Marko Tervaniemi Paistunturi 1:21,80 1:19,96 2:41,76
30 Jäykkä 3901 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:21,05 1:20,93 2:41,98
32 Hanoi Rokks 3237 Niittyvuopio Adriana / Perttunen Tapio Marko Tervaniemi Paistunturi 1:21,40 1:20,59 2:41,99
31 Kelpo 3335 Timonen Matias Janne Alatalo Pintamo 1:21,07 1:20,92 2:41,99
33 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:20,63 1:21,39 2:42,02
34 Himo 3685 Kynkäänniemi Raimo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:21,14 1:20,94 2:42,08
35 Häjyhaippa 3594 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21,32 1:20,80 2:42,12
36 Muzet 5210 Johansen Björn Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:22,13 1:20,11 2:42,24
37 Bambi 5104 Sokki Mina Ariane K Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:22,47 1:19,79 2:42,26
38 Arvaamaton 3420 Kilpelä Kristiina Hanna Mikkola Kemin-Sompio 1:21,42 1:20,94 2:42,36
39 TikTak 3524 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:21,62 1:20,82 2:42,44
40 El-Tontta 3460 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:21,46 1:21,01 2:42,47
41 Visa 3512 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22,28 1:20,25 2:42,53
42 Tuima 3542 Kynkäänniemi Sanna / Aikkila Senni-Inka Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:21,76 1:20,84 2:42,60
43 Arska 3392 Aikkila Sammeli Marko Tervaniemi Oivanki 1:21,90 1:20,87 2:42,77
44 Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21,71 1:21,09 2:42,80
45 Nuoli 3466 Länsman Antti-Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:21,87 1:21,01 2:42,88
46 Ruletti 3199 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:22,09 1:20,94 2:43,03
47 Suhaus 3244 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:21,19 1:22,00 2:43,19
48 Rietas 3564 Kynkäänniemi J / R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:21,80 1:21,40 2:43,20
49 Jättö 3371 Jaakola Jouni Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:21,91 1:21,48 2:43,39
50 Syrjähyppy 3249 Vaarala Saara ja Tuija Hanna Mikkola Oraniemi 1:22,66 1:21,57 2:44,23
51 Beavrrit 5059 Eira Eier Inga Eveline John Inge Eira Maze Hearggit 1:22,21 1:22,49 2:44,70
52 Suhari 3185 Määttä Satu / Riitta Riitta Määttä Tolva 1:22,69 1:22,12 2:44,81
53 Tailum 5105 Sokki Esaias Matheo K, Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:22,03 1:22,89 2:44,92
54 Idol 5227 Nyheim Eira Irja Sofie John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22,72 1:22,74 2:45,46
55 Era 5209 Eira Klemet Amund Nils Kai Ante Anti Skuohtanjarga 1:23,78 1:23,19 2:46,97
56 Menopeli 2688 Paaso Hannu ja Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:24,25 1:23,20 2:47,45
57 Tarkka 3555 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:25,17 1:22,82 2:47,99
Tupsuntähti 2476 Mäntyranta Tuula Jani Ruokamo Palojärvi 1:21,66 hyl
Piparikorva 3173 Stenius Virve Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:23,26 hyl
Anontähti 3377 Karjalaiset Marko Kilpivaara Posion Livo 1:21,93 pois
Vaalakka 3070 Pätsi Marja-Leena Antti Pätsi Akanlahti 1:21,80 pois