Yleinen-ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Kiusa 3666 Jaurun Markus Janne Alatalo Pudasjärvi 1:17,31 1:17,45
2 Tuksu 3763 Kynkäänniemi J&R Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:21,23 1:20,27
3 K Musta 4001 Aikio A. / Kaaretkoski J. Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19,13 1:20,29
4 Muzet Cuoivvat 5247 Eira Ole Mathis Uula-Petteri Somby Fávrusorda 1:19,62 1:20,30
5 Reima 3982 Ollila Lauri Niko Kovalainen Jääskö 1:21,12 1:20,85
6 Kiskuri 3774 Timonen E&M Janne Alatalo Pudasjärvi 1:19,11 1:20,86
7 Kiila 3078 Lakela Jussi Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21,10 1:20,86
8 Sieka 4093 Mäntynen E. / Jere Marko Tervaniemi Tolva 1:19,53 1:20,90
9 Nuuskamuikkunen 4017 Stenius Selena Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:19,59 1:20,95
10 Vinski 3961 Hietala Amanda Hanna Mikkola Oraniemi 1:21,18 1:21,33
11 Konna 3341 Kuukasjärvi Niko-Matti Hanna Mikkola Lappi 1:20,34 1:22,23
12 Petsenkka 4097 Somby Uula-Petteri Uula-Petteri Somby Paistunturi 1:20,63 hyl
13 Gollemuzet 5238 Gaup Sara Marianne Anne Risen Sara Válgenjárga 1:21,24
14 Luostat 5234 Gaup Mahtte Niillas Anne Risen Sara Válgenjárga 1:21,25
15 Nopsa-Kara 4081 Henttunen Iiris / Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:21,36
16 Pikkutumma 3951 Orre A.V.E. Niko Kovalainen Narkaus 1:21,44
17 XO 4005 Konttaniemi Jarno Jani Ruokamo Palojärvi 1:21,53
18 Renti 3772 Team X Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:21,78
19 Mustakorva 4012 Aikio Leo Marko Tervaniemi Muddusjärvi 1:21,83
20 Ollinmuisto 3390 Rauhala Olli-Pekka Niko Kovalainen Muonio 1:22,04
21 Isopoika 2453 Timonen Kari / Turpeinen Arto Janne Alatalo Pintamo 1:22,13
22 Patrikki 3753 Paaso Juhani ja Hannu Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:22,20
23 Pikkumersu 3485 Stenius Mertsi Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:22,21
24 Mastercard/Amerikan express 10207 Johan M Eira Uula-Petteri Somby Favrosorda 1:22,24
25 Jehveli 4095 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:22,25
26 Lumiukko 3592 Stenius Selena Tuija Vaarala Pudasjärven Livo 1:22,26
27 Leisson 3833 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,37
28 Landers 3991 Eira Nils Mahtte Niko Kovalainen Skuohtanjarga 1:22,47
29 Käyräkorva 3873 Marjala Mika O. Marika Kuosku Kemin-Sompio 1:22,48
30 KBS 5246 Sokki Karen Baehr Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:22,52
31 MDG 4099 Sara Magreta Elen Anne Sara Sallivaara 1:22,63
32 Yobo 5242 Eira Mikkel Andreas Uula-Petteri Somby Duottar Hearggit 1:22,64
33 Polte 4009 Vaarala Saara Tuija Vaarala Oraniemi 1:23,16
34 Samiboy 5244 Eira Nils Joran Uula-Petteri Somby Duottar Hearggit 1:24,02
35 Kirjonokka 4100 Mikkola Jarmo Marko Tervaniemi Ivalo 1:24,07
36 Elvis 2461 Vähäkuopus Eve Janne Alatalo Pintamo 1:24,25
Hrybesch 2600 Eira Lemet Aslat K. Mika Länsman Skuohtanjarga
Koldi 3198 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio
Gamu 3386 Aikio Paulus Eero Päkkilä Sallivaara
Palontähti 3700 Sarajärvi / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi
Muzet Cuoivvat 3994 Eira Klemet Amund Mika Länsman Skuohtanjarga
Cuoika 5241 Haetta Mihkkal Ante Nils Olav Lango Duottar Hearggit