Yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Lumettaja 3375 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:20.43 1:18.89 1:18.45
2 Taku 2941 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:16.98 1:20.08 1:18.49
3 Tumma 3800 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 1:18.48 1:17.71 1:18.60
4 Arvaamaton 3420 Kilpelä Kristiina Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:19.62 1:18.97 1:18.87
5 Valtti 3458 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.63 1:19.16 1:19.70
6 Capone 3370 Väisänen Jari Marko Kilpivaara Hossa-Irni 1:18.05 1:18.49 1:19.73
7 Eguboy 2489 Wanhatalo Bengt Anne Risten Sara Sattajärvi 1:18.11 1:19.01 1:18.87
8 Anar 3797 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:18.74 1:19.53 1:18.99
9 Luisteri 2275 Määttä Petra ja Asla Riitta Määttä Tolva 1:21.14 1:18.57 1:19.50
10 Kaunispää 2946 Aarnipuro Tapio Matti Aarnipuro Ivalo 1:18.51 1:19.22 1:20.26
11 Eriveto 2959 Pulska Sammu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19.17 1:19.02 hyl
12 Köntti 2939 Kynkäännniemi Juha / Kalevi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20.867 1:20.09 hyl
13 Douglas 2480 Wanhatalo Bengt Anne Risten Sara Sattajärvi 1:21.15 1:19.11
14 Hurupää 3571 Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18.68 1:19.54
15 Mustajalka 3477 Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 1:18.67 1:19.67
16 Keisari 3532 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 1:20.50 1:19.75
17 Yliveto 2828 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:19.03 1:19.93
18 Hamako 5201 Kuhmunen Hanne Mari Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:20.61 1:20.18
19 Orpopoika 3799 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:20.42 1:20.26
20 MC'Laukko 3546 Sara Uule-Niiles Uula Petteri Somby Sallivaara 1:20.36 1:20.34
21 Tosi Musta 3459 Länsman Antti-Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:18.41 1:20.35
22 Nili 2483 Saukkoriipi Akseli Niko Kovalainen Orajärvi 1:22.08 1:20.53
23 Ärmätti 2581 RMM.Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21.29 1:20.54
24 Arska 3392 Aikkila Sammeli Marko Kilpivaara Oivanki 1:20.98 1:20.67
25 Tailum 5105 Esaias Matheo K Sokki Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:20.62 1:20.71
26 ATE 2996 Niittyvuopio Eelis Marko Tervaniemi Paistunturi 1:19.84 1:21.00
27 Palonliekki 2781 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:20.866 1:21.14
28 Rairu 5200 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:24.11 1:21.15
29 Hopeapoika 3451 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:19.33 1:21.17
30 Nemo 2839 Sokki Mna Ariane K Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:21.15 1:21.59
31 Muba 3043 Ahosen talli Niina Määttä Oivanki 1:20.33 1:21.64
32 Tiku 2938 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:20.55 hyl
33 Äksy 2977 Kimppa Team Sari Kettunen Kollaja 1:19.86 hyl
34 Pitkänen 3132 Pulska Peetu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21.17 hyl
35 Veli 3552 Törrö Esa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:20.60 hyl
36 Vireä 3695 Kotila / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:20.78 hyl
37 Valkonaama 3356 Pätsi Antti Antti Pätsi Akanlahti 1:21.3136
38 Pikkunen 3328 Seppänen Risto Janne Alatalo Pintamo 1:21.3157
39 Teho 3565 Timonen Toni Janne Alatalo Pintamo 1:21.32
40 Blitz 2989 Vars Ole Anders Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:21.34
41 Valgon Vildu 2438 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Válgenjárga 1:21.36
42 Pilkka 2988 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:21.41
43 Musti 3080 Airisniemi JT Riitta Määttä Tolva 1:21.43
44 Hutch 2969 Eira Lemet Aslat Anne Risten Sara Karasjoki 1:21.45
45 Valo 2934 Vuolab / Tennilä Seija Matero Paistunturi 1:21.45
46 Skivjon 2942 Sara Magreta Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21.58
47 Rasakka 2836 Kunnari Rauno Matti Aarnipuro Pyhä-Kallio 1:21.58
48 Mr.Diamont 3121 Malinen Topias Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:21.62
49 Mustapekka 2968 Turpeinen Jouko Uula Petteri Somby Pintamo 1:21.64
50 Salto 5125 Kuhmunen Hanne Mari Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:21.71
51 Vaihto 2999 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 1:21.72
52 Goavri 3537 Sara-Tornensis Sunnamaarit Uula Petteri Somby Sallivaara 1:21.84
53 Japuli 3313 Niva Mikko Hanna Mikkola Pudasjärvi 1:21.93
54 Kauhu 3376 Väisänen Jari Marko Kilpivaara Hossa-Irni 1:21.94
55 Bakteeri 3332 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:21.96
56 Ykköstykki 3161 Timonen Jarkko Riikka Timonen Pudasjärvi 1:21.99
57 Laika 3548 Kimppa Team Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja 1:22.01
58 Tulinen 3115 Hietalan Talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:22.03
59 Omis 3057 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:22.03
60 No Hope 3476 Magga Fasku-Oskal Matti Aarnipuro Muotkatunturi 1:22.05
61 Viissi 2829 Savukoski Jonne Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:22.11
62 Upilainen 2469 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:22.11
63 Snadi 3325 Matinaho Sirpa Jani Ruokamo Oijärvi 1:22.11
64 Kuurakka 2929 Mikkola Juha Sakke Kaisalo Ivalo 1:22.14
65 Mirko-Muzet 2470 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22.16
66 Futsi 2575 Vars Per Ole Issant Ante Sara Duottar Hearggit 1:22.17
67 Sitko 2970 Team Tölökki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22.17
68 Jesse 2980 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi 1:22.38
69 Rubin 5128 Eira Kirsti Monica John Inge Eira Fávrusorda 1:22.48
70 Mustapekka 3122 Huhta Pirkko Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22.49
71 Gaisa Muzet 5205 Hansen Sara Emilie Nils Olav Lango Duottar Hearggit 1:22.77
72 Sirmakka 2477 Puolakka Leevi Niko Kovalainen Orajärvi 1:22.81
73 Raketti 2442 Stenius Selena Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:22.83
74 Ryty 3554 Timonen / Turpeinen Riikka Timonen Pudasjärvi 1:22.85
75 Uutukainen 3252 Aarnipuro Matti Matti Aarnipuro Ivalo 1:23.19
76 Pelle 3501 Airisniemi JT Riitta Määttä Timisjärvi 1:23.36
77 Varaherra 3329 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:23.61
78 Hirmu 3323 Timonen Jarkko Riikka Timonen Pudasjärvi 1:23.66
79 Rästi 3533 Postila Raimo / Venäläinen Tuomas Tuija Vaarala Oraniemi 1:23.71
TikTak 3524 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi hyl
Hässäkkä 2966 Kyrönniemi Juha Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja hyl
Tupsuntähti 2476 Mäntyranta Tuula Jani Ruokamo Palojärvi hyl
Toista 3113 Mäntyranta / Soini Jani Ruokamo Palojärvi hyl
Sleanga Cuoivvat 5204 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit hyl
Nasakka 3551 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo hyl
Nitro 5129 Lango Nils Olav Nils Olav Lango Duottar Hearggit hyl
Kalle 2830 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti hyl
Pikkunopsa 3333 Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi hyl
Poissa 3539 Aikio Leo Sakke Kaisalo Muddusjärvi hyl
Raitti 2478 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja hyl
Soutaja 3317 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja hyl
El-Tontta 3460 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi hyl
Anaconda 3184 Lakela Jouni Marko Tervaniemi Kemin-Sompio hyl
Kirppu 2838 Reponiemi Paavo Hanna Mikkola Muonio pois
Kaltto 2447 Reponiemi Juha Hanna Mikkola Muonio pois