Kuuma ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika
1 Muzet cuovvat 2681 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:16,05 1:16.05 1:15.76
2 Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:16,82 1:18.12 1:16.23
3 Seireeni 2827 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,13 1:18.22 1:16.86
4 Royal 5121 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:19,03 1:19.11 1:17.76
5 Veriveli 2499 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,37 1:16.93 hyl
6 Annintähti 3233 Länsman Anni Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:17,86 1:17.98 hyl
7 Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:18,42 1:17.01 1:18.081
8 Nopsapoika 3106 Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:18,40 1:17.99 1:18.087
9 V-vieteri 2425 Kaleva Timo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,04 1:18.32 1:18.19
10 Lones 2434 Kynkäänniemi Linnea Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,22 1:17.97 1:18.42
11 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19,05 1:18.89 1:18.48
12 Ramikas 2684 Länsman Antti Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:19,20 1:19.20 1:18.60
13 Raidna 5120 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:18,65 1:17.69 1:18.70
14 Timon Tumma 2188 Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 1:19,07 1:18.44 1:18.74
15 Jättö 3371 Jaakola Leena Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:18,29 1:19.27 1:18.94
16 R Cuoivvat 2350 Lantto Antti Anne Risten Sara Muotkatunturi 1:19,09 1:19.31 1:19.03
17 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:18,46 1:18.11 1:19.38
18 T-Chaput 3034 Eira Rastal Joar Marko Tervaniemi Kautokeino IL 1:19,14 1:18.96 hyl
19 Voltti 2984 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:19,40 1:17.93
20 Musta 2673 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,54 1:18.31
21 Dolgi 5015 Sara Maret Aile Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:19,22 1:18.40
22 Mysteeri 2251 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19,24 1:18.77
23 Kipinä 2565 Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,30 1:18.79
24 Kero 2672 Hetta Biret Julianna John Inge Eira Käsivarsi 1:19,16 1:18.82
25 Höyry 2290 Paso Taneli Janne Alatalo Pintamo 1:19,28 1:18.84
26 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:19,20 1:18.95
27 Idea 3257 Ahosen talli Niina Määttä Oivanki 1:19,00 1:19.31
28 Pilkku 3258 Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:19,71 1:19.64
29 Jeti 3634 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:18,58 1:19.68
30 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19,65 1:19.74
31 Pikohaippa 2998 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18,45 1:20.18
32 Tino 3040 Väisänen Jari Marko Kilpivaara Hossa-Irni 1:19,42 1:20.23
33 Rytinä 3162 Timonen Liisa Riikka Timonen Pudasjärvi 1:19,29 1:20.23
34 Humina 2687 Kyrönniemi / Pellikka Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19,17 1:20.42
35 Suhari 3185 Määttä Satu / Riitta Riitta Määttä Tolva 1:19,29 1:20.42
36 Lemmenliekki 3009 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:18,51 hyl
37 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,43
38 Häijy 2947 Jaakola Jouni Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:19,44
39 Sulanteri 2771 Kvist A-E Niko Kovalainen Lohijärvi 1:19,52
40 Vekeläinen 2419 Aikio Aimo ja Veikko Seija Matero Sattasniemi 1:19,53
41 Giisa 3509 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:19,54
42 Maaherra 3312 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:19,59
43 Ratu 2473 Mertala Pauli Janne Alatalo Ikonen 1:19,70
44 Pilikkanokka 3035 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,70
45 S-Muzet 3223 Lemet Aslat Eira Anne Risten Sara Karasjoki 1:19,76
46 Kara 3210 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:19,78
47 Remu 2593 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,79
48 Piparikorva 3173 Stenius Virve Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:19,80
49 Oikeisto 2440 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 1:19,80
50 Valgon Muzet 2552 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Válgenjárga 1:19,86
51 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:19,86
52 Lahjakampe 3056 Mertala Simo Janne Alatalo Ikonen 1:19,96
53 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19,98
54 Ipatov 3232 Eira Elle Maria Anne Risten Sara Karasjoki 1:19,99
55 Pikkukakkonen 3326 Törrö Esa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:20,03
56 Tosimus 2446 Kvist Raimo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:20,18
57 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:20,31
58 Kuulakas 2772 Aula / Orre Seija Matero Narkaus 1:20,33
59 Temu 2794 Jänkälä H ja E Seija Matero Narkaus 1:20,40
60 Hupsi 2414 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:20,47
61 Wiini 3318 Seppänen Risto Janne Alatalo Pintamo 1:20,47
62 Hullujussi 2413 Tahkotalli Janne Alatalo Pintamo 1:20,47
63 Shamaani 2444 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,51
64 Pirska 3446 Määttä Esa Riitta Määttä Tolva 1:20,51
65 Tinden 3011 Ahosen Talli Niina Määttä Oivanki 1:20,57
66 Marski 3447 Kaleva / Kyrönniemi Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,60
67 Leevin Suivakko 2411 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,64
68 Muotkanmusta 3076 Pätsi Jouni Antti Pätsi Akanlahti 1:20,79
69 Sävy 3169 Aikio Aimo / Mäkitalo Kirsi Seija Matero Sattasniemi 1:20,80
70 Kaahari 3444 Timonen Mika Riikka Timonen Pudasjärvi 1:20,98
71 Tulokas 3608 Mikkola Vuokko Matti Aarnipuro Ivalo 1:21,05
72 Pyörre 3064 Sarajärvi Eemil Kalervo Jani Ruokamo Palojärvi 1:21,08
73 Copra 5113 Mikkel Andreas Eira John Inge Eira Duottar Hearggit 1:21,36
74 Vihuri 2964 Timonen Kati Riikka Timonen Pintamo 1:22,21
Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Marko Tervaniemi Kemin-Sompio hyl
Jetsu 2690 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi hyl
Menopeli 2688 Paaso Hannu ja Juhani Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja hyl
Rapinki 3171 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio hyl
Bambi 5104 Sokki Mina Arianne Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit hyl
Kingston 2949 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio hyl
Nästi II 3225 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi hyl
Ventti 2783 Heikkilä / Tennilä Seija Matero Narkaus hyl