YLEINEN RYHMÄ KUUSAMO 24.3.2013
  PORO OMISTAJA AJAJA PALISKUNTA
1 MC'Laukko Sara Uule-Niiles Matti Aarnipuro Sallivaara 1:18.64 1:20.00 1:18.89
2 Urhonpoika Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:20.41 1:18.95 1:19.87
3 Sippi Kynkäänniemi Emilia Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20.109 1:19.56 1:20.46
4 Veli Törrö Esa Marko Tervaniemi Pudasjärvi 1:20.59 1:20.31 1:20.51
5 Pikkunen Seppänen Risto Riikka Timonen Pintamo 1:21.33 1:20.10 1:20.66
6 Ekalaaki Paso Taneli Janne Alatalo Pintamo 1:19.24 1:19.25 1:23.20
7 Vireä Kotila / Mäntyranta Seija Matero Palojärvi 1:21.16 1:20.37 1:20.32
8 Himo Kynkäänniemi Raimo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.82 1:19.25 1:20.33
9 Mr.Diamont Malinen Topias Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:20.97 1:19.62 1:20.43
10 S-Suiva Lakela Mauri Tero Karjalainen Kemin-Sompio 1:21.38 1:20.14 1:20.52
11 Lepsu Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21.78 1:20.11 1:20.84
12 Orpopoika Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:21.829 1:20.05 1:20.93
13 Pikkunopsa Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:20.26 1:19.30
14 Ärmätti Mertala P.S Janne Alatalo Ikonen 1:20.63 1:19.38
15 Mustapekka Turpeinen Jouko Riikka Timonen Pintamo 1:21.25 1:19.48
16 Poissa Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:20.107 1:19.65
17 Tuittu Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:40.24 1:19.66
18 Gänsta Jaurakkajärvi Markus Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:21.824 1:19.96
19 Paroni Koskela / Vähäkuopus Tero Karjalainen Pintamo 1:21.18 1:20.06
20 Lupaus Jaakola Jouko Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:21.73 1:20.09
21 Omis Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:21.48 1:20.11
22 Muba Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:21.23 1:20.15
23 Pikku hörsy Alatalon Talli Janne Alatalo Ikonen 1:20.53 1:20.16
24 Valo Vuolab / Tennilä Seija Matero Paistunturi 1:21.803 1:20.21
25 Kauhu Väisänen Jari Hanna Mikkola Hossa-Irni 1:21.57 1:20.28
26 Laika Kimppa Team Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja 1:22.07 1:20.331
27 Valkonaama Pätsi Antti Antti Pätsi Akanlahti 1:21.34 1:20.337
28 Mamu Aikkila Markku Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.69 1:20.40
29 Arska Aikkila Sammeli Marko Kilpivaara Oivanki 1:21.16 1:20.41
30 Oletus Päkkilä Saaga Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:21.26 1:20.89
31 Häjy Saukkoriipi Aimo Tero Karjalainen Orajärvi 1:21.806 1:21.07
32 Goavri Sara-Tornensis Sunnamaarit Matti Aarnipuro Sallivaara 1:22.48 1:21.10
33 Vaeltaja Tuomivaara Jukka Tero Karjalainen Posion Livo 1:21.16 1:21.26
34 Ärmätti RMM.Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21.67 1:21.34
35 Japuli Niva Mikko Hanna Mikkola Pudasjärvi 1:21.44 1:21.78
36 Sokka Jaurakkajärvi Minna Janne Alatalo Pudasjärvi 1:20.39 pois
37 Setulijo Stenius Selena / Mertsi Hanna Mikkola Pudasjärven Livo 1:21.83
38 Pelle Airisniemi JT Riitta Määttä Timisjärvi 1:21.91
39 Äikäs Tuomivaara Jesse Tero Karjalainen Posion Livo 1:21.92
40 Sökö Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:21.98
41 Santerin Salama Koskenniemi Santeri Tero Karjalainen Orajärvi 1:22.00
42 Uhma Kynkäänniemi Lenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:22.03
43 Raketti Stenius Selena Hanna Mikkola Pudasjärven Livo 1:22.04
44 Huurre Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:22.09
45 Frankki Alatalon Talli Janne Alatalo Ikonen 1:22.11
46 Musti Airisniemi JT Riitta Määttä Tolva 1:22.14
47 Tulinen Hietalan Talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:22.18
48 Tiku Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:22.18
49 Kuriiri Tyynelä Anna Jani Ruokamo Oijärvi 1:22.19
50 Jatsi Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:22.20
51 Tähdenlento Ylilehto Ronja Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:22.65
52 Pilikkasempi Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:22.67
53 Ykköstykki Timonen Jarkko Riikka Timonen Pudasjärvi 1:22.74
54 Ysi Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:23.06
55 Samurai Timonen Riikka Riikka Timonen Pudasjärvi 1:23.11
56 Nahjus Seppänen Eila Riikka Timonen Pintamo 1:23.36
57 Kalle Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:23.44
58 Snadi Matinaho Sirpa Jani Ruokamo Oijärvi 1:23.61
59 Kujalainen Tamppitalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:23.74
60 Piiparinen Sipola Niilo Jani Ruokamo Oijärvi 1:23.84
61 Rymy Aatsinki Aarne Paula Aatsinki Pohjois-Salla 1:23.99
62 Stara Aatsinki Lasse Paula Aatsinki Pohjois-Salla 1:25.15
63 Jooseppi Orjasniemi Jaakko Jussi Orjasniemi Oivanki 1:41.70
Äksy Kimppa Team Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja hyl
Jonkka Päkkilä Juho-Matti Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja hyl
Varaherra Seppänen Paavo Riikka Timonen Pintamo hyl
Nili Saukkoriipi Akseli Tero Karjalainen Orajärvi hyl
Pienempi Konttaniemi Jarmo Jani Ruokamo Palojärvi hyl
Viissi Savukoski Jonne Marko Kilpivaara Kemin-Sompio hyl
Tarkka Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo hyl
Rengassilmä Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi hyl