KUUMA RYHMÄ KUUSAMO 24.3.2013
  PORO OMISTAJA AJAJA PALISKUNTA
1 Peetuhaippa Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:16.29 1:17.11 1:17.31
2 Karkuri Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Seija Matero Pintamo 1:17.02 1:17.25 1:17.32
3 Anár Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:16.74 1:16.78 1:17.38
4 Rytinä Timonen Liisa Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:19.43 1:16.96 1:17.695
5 Lemmenliekki Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:17.32 1:17.62 1:17.697
6 Veriveli Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:15.79 1:17.31 pois
7 Sitko Team Tölökki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17.22 1:17.79 1:18.04
8 Urmas Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17.72 1:17.42 1:18.06
9 R Cuoivvat Lantto Antti Marko Tervaniemi Muotkatunturi 1:19.14 1:17.30 1:18.12
10 Piparikorva Stenius Virve Antti Pätsi Pudasjärven Livo 1:19.04 1:16.97 1:18.15
11 Maaherra Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:17.19 1:17.17 1:18.40
12 Teho Timonen Toni Marko Kilpivaara Pintamo 1:19.03 1:17.98 1:18.44
13 Timon Tumma Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 1:17.67 1:16.98 1:17.71
14 Isomus Näkkäläjärvi Rauni Marko Tervaniemi Sallivaara 1:17.75 1:17.42 1:17.75
15 Lumettaja Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:18.77 1:17.364 1:17.78
16 Köntti Kynkäännniemi Juha / Kalevi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:17.85 1:18.03 1:17.80
17 Ale Kaleva / Kyrönniemi Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:17.78 1:17.52 1:18.16
18 Kara Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:17.91 1:17.81 1:18.23
19 Mustajalka Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 1:19.26 1:17.03
20 Nopsapoika Ahola Esko Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:16.93 1:17.10
21 Ukkonen Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:17.71 1:17.365
22 Häijy Jaakola Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19.35 1:17.38
23 Rietas Kynkäänniemi J / R Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.10 1:17.41
24 V-Vieteri Kaleva Timo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19.16 1:17.49
25 Arvaamaton Kilpelä Kristiina Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:17.57 1:17.54
26 Höyry Paso Taneli Marko Kilpivaara Pintamo 1:20.01 1:17.58
27 Remu Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.09 1:17.93
28 Lones Kynkäänniemi Linnea Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18.89 1:17.94
29 Tirmooli Kilpelä Tarmo Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19.37 1:18.20
30 Kivalo Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:19.02 1:18.40
31 Tosi Musta Länsman Antti-Niilo Marko Kilpivaara Kaldoaivi 1:17.60 1:18.43
32 Tino Väisänen Jari Marko Kilpivaara Hossa-Irni 1:18.91 1:18.45
33 Taku Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:19.31 1:18.61
34 Muotkanmusta Pätsi Jouni Antti Pätsi Akanlahti 1:19.47 1:18.91
35 Suhari Määttä Satu / Riitta Riitta Määttä Tolva 1:19.22 1:19.19
36 Jetsu Ervasti Toivo Matti Aarnipuro Pudasjärvi 1:19.31 1:20.31
37 Lahjakampe Mertala Simo Janne Alatalo Ikonen 1:19.36
38 Kipinä Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.44
39 Oikeisto Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 1:19.45
40 Hurupää Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.48
41 Jano Kyrönniemi Janne Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:19.48
42 Jättö Jaakola Leena Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:19.53
43 Luisteri Määttä Petra ja Asla Riitta Määttä Tolva 1:19.61
44 Lumia Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi 1:19.71
45 Giisa Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:19.74
46 Hyty Päkkilä Noel Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19.86
47 Pilikkanokka Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.89
48 Idea Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.93
49 Tinden Ahosen Talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:20.01
50 Pilkku Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:20.01
51 Kaunispää Aarnipuro Tapio Matti Aarnipuro Ivalo 1:20.02
52 Pikkukakkonen Törrö Esa Riikka Timonen Pudasjärvi 1:20.08
53 Leevin Suivakko Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20.31
54 Ipatov Eira Ellen Ingrid G. Marko Tervaniemi Skuohtanjarga 1:20.31
55 Wiini Seppänen Risto Janne Alatalo Pintamo 1:20.32
56 Pyörre Sarajärvi Eemil Kalervo Jani Ruokamo Palojärvi 1:20.49
57 KK Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20.58
58 Pile Mäkelä Elias Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:20.73
59 Menopeli Paaso Hannu ja Juhani Sari Kettunen Kiiminki-Kollaja 1:20.75
60 Pippuri Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:21.56
61 S-Muzet Eira Lemet A Marko Tervaniemi Skuohtanjarga 1:21.73
62 Nikon Konttaniemi Seppo Jani Ruokamo Palojärvi 1:23.03
Eriveto Pulska Sammu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio hyl
Hullujussi Tahkotalli Riika Timonen Pintamo hyl
Tupsuntähti Mäntyranta Tuula Jani Ruokamo Palojärvi hyl
Diili Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja hyl