Yleinen ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika1 Tulosaika2 Tulosaika3
1 TikTak 3524 Niilo Länsman Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.67 1:17.82 1:17.79
2 Jano 3573 Janne Kyrönniemi Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:16.95 1:17.07 1:18.44
3 Eriveto 2959 Sammu Pulska Marko Tervaniemi Kemin Sompio 1:19.76 1:19.44 1:19.12
4 Ale 3778 Kaleva Kyrönniemi Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:18.04 1:19.64 1:19.25
5 Köntti 2939 Juha ja Kalevi Kynkäänniemi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.94 1:20.33 1:19.61
6 Teho 3565 Toni Timonen Matti Aarnipuro Pintamo 1:19.11 1:19.36 hyl
7 Tispuli 3536 Marko Nuorgam Mika Länsman Paistunturi 1:22.00 1:20.23 1:20.36
8 Sippi 3319 Emilia Kynkäänniemi Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:19.94 1:19.52 1:20.39
9 Poissa 3539 Leo Aikio Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:21.83 1:19.87 1:20.41
10 Pajatso 3105 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:19.83 1:20.36 1:20.47
11 Tupsuntähti 2476 Tuula Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:20.82 1:19.87 1:20.50
12 Surri 3391 Jouni Kyrönniemi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.00 1:20.64 1:20.60
13 El-Tontta 3460 Uula-Petteri somby Uula-Petteri Somby Paistunturi 1:19.96 1:19.76
14 R-Poika 3597 Heikkilä/Murtoniemi Seija Matero Narkaus 1:21.52 1:19.90
15 Keisari 3532 Pentti Vaarala Hanna Mikkola Oraniemi 1:20.71 1:20.07
16 Veli 3552 Esa Törrö Janne Alatalo Pudasjärvi 1:20.46 1:20.10
17 Huurre 3367 Kimmo Tornberg Marko Kilpivaara Oivanki 1:20.57 1:20.21
18 Rasakka 2836 Rauno Kunnari Matti Aarnipuro Pyhä-Kallio 1:20.88 1:20.25
19 Gollegiisa  3789 Biret Julianna Hætta  John Inge Eira  käsivarsi 1:21.38 1:20.349
20 Mupa 3043 AhosenTalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:20.59 1:20.350
21 Hade  5207 Adriana Niittyvuopio / Perttunen Marko Tervaniemi Paistunturi 1:20.40 1:20.66
22 Mirko-Muzet 2470 Nils Jøran Eira John Inge Eira  Duottar Hearggi 1:21.58 1:20.80
23 Hutch    2969 Lemet Aslat Eira Anne Risten Sara Skuohtanjarga 1:20.44 1:20.87
24 Lille 3469 Uula-Petteri Somby Uula-Petteri Somby Paistunturi 1:20.41 1:21.020
25 Omis 3057 Kimmo Tornberg Marko Kilpivaara Oivanki 1:21.33 1:21.027
26 Mustapekka 2968 Jouko Turpeinen Uula-Petteri Somby Pintamo 1:21.45 1:21.10
27 Tiku 2938 Terho Tuomivaara Jani Ruokamo Posion Livo 1:19.99 1:21.37
28 Musti 3080 Airasniemi JT Riitta Määttä Tolva 1:20.79 1:21.464
29 Uhma 3549 Lenni Kynkäänniemi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.71 1:21.467
30 Poju 2979 Laitila/Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19.95 1:21.73
31 Zero 3470 Uula-Petteri Somby Uula-Petteri Somby Paistunturi 1:21.65 1:21.80
32 Kirjakka 3698 Vilma Heikkilä Seija Matero Narkaus 1:21.49 1:21.86
33 Sepontähti 2479 Soini/Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:26.56 1:24.99
34 Vireä 3695 Kotila/Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:21.37 hyl
35 Vote  2592 Saana Siirtola  Sara Autio Sattasniemi 1:22.20 hyl
36 Pikku Jyrä 3467 Uula-Petteri Somby Uula-Petteri Somby Paistunturi 1:20.54 hyl
37 Pikkunopsa 3333 Esko Ahola Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:21.94
38 Ate  2996 Eelis Niittyvuopio Marko Tervaniemi Paistunturi 1:22.07
39 Viissi 2829 Jonne Savukoski Marko Kilpivaara Kemin Sompio 1:22.13
40 Palopää 3777 Tapio Aarnipuro Matti Aarnipuro Ivalo 1:22.23
41 Kaltto 2447 Juha Reponiemi Hanna Mikkola Muonio 1:22.24
42 Hirmu 3323 Jarkko Timonen Janne Alatalo Pudasjärvi 1:22.30
43 Kalle 2830 Hannu Setämaa Marko Kilpivaara Akanlahti 1:22.35
44 Tuittu 3591 Hannu Krupula Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:22.45
45 Stara 3418 Lasse Aatsinki Paula Aatsinki Pohjois-Salla 1:22.59
46 Kirppu 2838 Paavo Reponiemi Hanna Mikkola Muonio 1:22.78
47 Härmä 3177 Sara Autio Sara Autio Sattasniemi 1:22.81
48 Hinuri 3358 Juha Aikkila Marko Kilpivaara Oivanki 1:23.00
49 Ärmätti 2581 RMM Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:23.08
50 Pikkuhörsy 3584 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:23.08
51 No Hope 3476 Magga Fasku-Oskal Sakke Kaisalo Muotkatunturi 1:23.10
52 Black Diamond 3535 Nils Mahtte Eira Aslat Heandarat Anti Skuohtanjarga 1:23.19
53 Epatov 3231 Elle Marja Eira                                  Anne Risten Sara Skuohtanjarga 1:23.54
54 Nille-Nalle 3456 Laura Länsman Marko Tervaniemi Kaldoaivi 1:23.55
55 Rubin 5128 Kirsti Monica Eira  John Inge Eira  Fávrosorda 1:23.56
56 Meloy 3641 John N. Eira Aslat Heandarat Anti Karasjok 1:24.29
57 Uutukainen 3252 Matti Aarnipuro Matti Aarnipuro Ivalo 1:24.65
58 Jesse 2980 Tuomas Eino Hanna Mikkola Orajärvi 1:25.01
59 Kuurakka 2929 Juha Mikkola Sakke Kaisalo Ivalo 1:25.03
60 Semekka 3228 Juha Feodoroff Marko Kilpivaara Näätämö 1:25.65
61 Koikkalainen 3508 Juha Feodoroff Marko Kilpivaara Näätämö 1:25.96
62 Sarkosi 3526 Juha Feodoroff Marko Kilpivaara Näätämö 2:01.95
S-Luosttat  2997 John N. Eira Aslat Heandarat Anti Skuohtanjarga hyl
Nipsu 3589 Anni Hietala Hanna Mikkola Oraniemi hyl
Rykijä  2582 Sami Siirtola Sara Autio Sattasniemi hyl
Sitko 2970 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja hyl
Hepo 3068 Airasniemi JT Riitta Määttä Tolva hyl
Ingrid-Luosttat 5208 Ellen Ingrid Eira Anne Risten Sara Karasjok hyl
Raitti 2478 Jarmo Kynkäänniemi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja hyl
Anaconda 3184 Jouni Lakela Marko Tervaniemi KeminSompio hyl
Rymy 3131 Aarne Aatsinki Paula Aatsinki Pohjois-Salla hyl
Silbon 3502 Elle Martine Eira John Inge Eira Fávrosorda Pois
Hamako 5201 Hanne Mari Kuhmunen  Hanne Mari Kuhmunen          Duottar Hearggit Pois
Riemu 3098 Juha Aikkila Marko Tervaniemi Oivanki pois