Kuuma ryhmä
Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Tulosaika1 Tulosaika2 Tulosaika3
1 Visa 3512 Nils Jøran Eira  John Inge Eira  Duottar Hearggit 1:15.97 1:16.33 1:16.380
2 Tumma 3800 Sirpa Orre Seija Matero Timisjärvi 1:19.49 1:17.17 1:16.384
3 Royal 5121 Maret Aile Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:18.66 1:16.60 1:16.40
4 Lemmenliekki 3009 Jaana Ylitalo Janne Alatalo Pintamo 1:17.72 1:18.061 1:17.48
5 Veriveli 2499 Jarmo Kynkäänniemi Sanna Kynkäänniemi Kii-Ko 1:19.24 1:17.78 1:17.57
6 Nopsapoika 3106 Esko Ahola Marko Tervaniemi Timisjärvi 1:18.27 1:18.83 1:23.49
7 Voltti 2984 Eero Länsman Hanna Mikkola Kaldoaivi 1:18.93 1:17.80 1:17.19
8 Lahjakas 2675 Mika Länsman Mika Länsman Kaldoaivi 1:16.05 1:16.61 1:17.24
9 Höyry  2290 Taneli Paso Marko Kilpivaara Pintamo 1:19.05 1:18.88 1:17.44
10 Isomus 3219 Rauni Näkkäläjärvi Seija Matero Sallivaara 1:18.96 1:18.46 1:17.49
11 Luisteri 2275 Asla ja Petra Määttä Riitta Määttä Tolva 1:18.77 1:18.068 1:17.56
12 Nästi II 3225 Asko Länsman Uula-Petteri Somby Kaldoaivi 1:18.75 1:17.27 1:18.24
13 Annintähti 3233 Anni Länsman Uula-Petteri Somby Kaldoaivi 1:19.16 1:17.48 1:18.14
14 R cuoivvat       2350 Antti Lantto Anne Risten Sara Muotkatunturi 1:21.49 1:18.602 1:18.20
15 Urmas 2953 Jorma Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19.19 1:18.891 1:18.22
16 Tirmooli 2283 Tarmo Kilpelä Marko Tervaniemi Kemin Sompio 1:18.96 1:18.523 1:18.32
17 Ukkonen 3100 Juha Aikkila Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.75 1:18.22 1:18.41
18 Timon Tumma 2188 Timo Vaarala Mika Läsman Oraniemi 1:17.82 1:17.34 1:18.45
19 Kivalo 3898 Jänkälä/Tennilä Seija Matero Narkaus 1:19.20 1:17.64
20 Maaherra  3312 Seppo Seppänen   Janne Alatalo Pintamo 1:19.59 1:17.69
21 Kaunispää 2946 Tapio Aarnipuro Matti Aarnipuro Ivalo 1:19.54 1:17.75
22 Valtti 3458 Eero Länsman Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.97 1:18.527
23 Lumettaja 3375 Jänkälä/Tennilä Seija Matero Narkaus 1:19.2754 1:18.531
24 Pyörre 3064 Eemil Sarajärvi Jani Ruokamo Palojärvi 1:19.522 1:18.606
25 Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kii-Ko 1:19.04 1:18.76
26 Dolgi 5015 Maret Aile Sara Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:18.74 1:18.898
27 Seireeni 2827 Niilo Länsman Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.44 1:18.93
28 Rytinä 3162 Liisa Timonen Janne Alatalo Pudasjärvi 1:19.23 1:19.02
29 V-Vieteri 2425 Timo Kaleva Jaakko Lahdenprä Kii-Ko 1:19.527 1:19.03
30 Oikeisto 2440 Henri Siurua Janne Alatalo Oijärvi   1:19.00 1:19.11
31 Mysteeri 2251 Juhani Lakela Marko Tervaniemi Kemin Sompio 1:19.62 1:19.12
32 Karkuri 3311 Reijo Kenttälä ja Seppo Suuronen Janne Alatalo Pintamo 1:19.2757 1:19.56
33 Lumia 2944 Matti Konttaniemi Jani Ruokamo Palojärvi 1:19.05 1:20.14
34 Pikohaippa 2998 Hanna Mikkola Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18.28 1:20.16
35 Jättö 3371 Leena Jaakola Janne Alatalo Kii-Ko 1:18.80 1:20.382
36 Musta 2673 Eero Länsman Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.54 hyl
37 Arvaamaton 3420 Kristiina Kilpelä Marko Kilpivaara Kemin-Sompio 1:19.63
38 Giisa 3509 Rauni Näkkäläjärvi Seija Matero Sallivaara 1:19.65
39 Mustajalka 3477 Juha Mikkola Matti Aarnipuro Ivalo 1:19.65
40 Shamaani  2444 Hannu Krupula Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19.69
41 Idea 3257 Ahosen talli Niina Määttä Oivanki 1:19.71
42 Pilkkanokka 3035 Juha Aikkila Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.76
43 Maininki 2826 Niilo Länsman Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.76
44 Heiluri 3170 Laitila /Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:19.85
45 T-Chaput 3034 Rasdal Joar Eira Marko Tevaniemi Kautokeino IL 1:19.92
46 Rapinki 3171 Mauri Lakela Marko Tervaniemi Kemin Sompio 1:19.95
47 Lones 2434 Linnea Kynkäänniemi Sanna Kynkäänniemi Kii-Ko 1:19.96
48 KK 2571 Maire Krupula Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20.07
49 Tinden 3011 Ahosen Talli Niina Määttä Oivanki 1:20.07
50 Ipatov               3232 Ellen Ingrid Eira                                                  Anne Risten Sara Skuohtanjarga 1:20.10
51 Kingston 2949 Mauri Lakela Marko Tervaniemi Kemin Sompio 1:20.34
52 Pirska 3446 Esa Määttä Riitta Määttä Tolva 1:20.54
53 Hullujussi  2413 Tahkotalli              Janne Alatalo Pintamo 1:20.65
54 Hurupää 3571 Hannu Kynkäänniemi Sanna Kynkäänniemi Kii-Ko 1:20.98
55 Sävy 3169 Aimo Aikio ja Kirsi Mäkitalo Seija Matero Sattasniemi 1:21.10
56 Muzet cuovvat 2681 Asko Länsman Uula-Petteri Somby Kaldoaivi 1:21.71
57 Leevin Suivakko  2411 Leevi Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:21.96
58 Vekeläinen 2419 Aimo ja Veikko Aikio Seija Matero Sattasniemi 1:21.98
59 Tosi Musta 3459 Antti-Niilo Länsman Uula-Petteri Somby Kaldoaivi 1:22.00
60 Tulokas 3608 Vuokko Mikkola Sakke Kaisalo Ivalo 1:22.25
Peetuhaippa 3365 Hanna Mikkola Hanna Mikkola Sattasniemi hyl
Ramikas 2684 Antti Niilo Länsman John Inge Eira Kaldoaivi hyl
Taku 2941 Aira Tuomivaara Jani Ruokamo Posion Livo hyl
Kara 3210 Leo Aikio Matti Aarnipuro Muddusjärvi hyl
Remu 2593 Kynkään Talli Sanna Kynkäänniemi Kii-Ko hyl
Siella 3214 Berit Marie Eira John Inge Eira Fávrusorda Pois
Bambi   5104 Mina Ariane k Sokki          Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit Pois
Valgon Muzet 2552 Ellen Inger Gaup Anne Risten Sara Válgenjárga Pois