Porokuppi Aavasaksa 16.-17.3. 2013 
Yleinen sarja
A-finaali
1 Sitko 2970 Team Tölökki Marko Kilpivaara Kiiminki-Kollaja 1:17.20 1:17.08 1:18.31
2 Eriveto 2959 Pulska Sammu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:18.74 1:18.84 1:18.44
3 Himo 3685 Kynkäänniemi Raimo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.77 1:19.9517 1:19.39
4 Poissa 3539 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:19.69 1:19.05 1:19.45
5 Teho 3565 Timonen Toni Janne Alatalo Pintamo 1:18.47 1:18.99 1:20.07
6 Ingrid-Luosttat 5208 Eira Ellen Ingrid Uula Petteri Somby Karasjoki 1:19.880 1:18.80 1:20.29
B-finaali
7 Veto 3599 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 1:17.78 1:18.82 1:19.94
8 Köntti 2939 Kynkäännniemi Juha / Kalevi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.01 1:18.87 1:20.02
9 Tispuli 3536 Nuorgam Marko Mika Länsman Paistunturi 1:19.24 1:19.07 1:20.67
10 Hinuri 3358 Aikkila Juha Marko Tervaniemi Oivanki 1:20.94 1:20.79 1:20.71
11 Muba 3043 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.75 1:19.9523 1:20.79
12 Jonkka 3505 Päkkilä Juho-Matti Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19.97 1:20.46 1:21.07
13 S-Luosttat 2997 Eira John N. Uula Petteri Somby Skuohtanjarga 1:20.33 1:18.92
14 Tupsuntähti 2476 Mäntyranta Tuula Jani Ruokamo Palojärvi 1:18.57 1:18.98
15 Varaherra 3329 Seppänen Paavo Marko Kilpivaara Pintamo 1:19.64 1:19.06
16 Veli 3552 Törrö Esa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:19.47 1:19.17
17 Ärmätti 3553 Mertala P.S Janne Alatalo Ikonen 1:19.885 1:19.18
18 Sippi 3319 Kynkäänniemi Emilia Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.60 1:19.31
19 Pile 3112 Mäkelä Elias Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:18.55 1:19.81
20 Tiku 2938 Tuomivaara Tenho Jani Ruokamo Posion Livo 1:19.91 1:19.90
21 Palonliekki 2781 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:20.484 1:20.22
22 Oletus 3572 Päkkilä Saaga Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:20.618 1:20.47
23 Tuittu 3591 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:22.16 1:20.47
24 Bakteeri 3332 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:20.28 1:20.54
25 Orpopoika 3799 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:19.75 1:20.64
26 Samurai 3561 Timonen Riikka Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:20.50 1:20.65
27 Hopeapoika 3451 Mäntyranta Vesa NikoKovalainen Palojärvi 1:19.75 1:20.84
28 Mustapekka 2968 Turpeinen Jouko Uula Petteri Somby Pintamo 1:20.74 1:21.27
29 Frankki 3585 Alatalon Talli Janne Alatalo Ikonen 1:20.69 1:21.28
30 Nili 2483 Saukkoriipi Akseli Niko Kovalainen Orajärvi 1:20.610 1:21.51
31 Kuriiri 3683 Tyynelä Anna Jani Ruokamo Oijärvi 1:21.23 1:22.56
32 Mykkä 3665 Kyrönniemi Juha Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:17.46 hyl
33 Vireä 3695 Kotila / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:19.77 HYL
34 Hutch 2969 Eira Lemet Aslat Uula Petteri Somby Skuohtanjarga 1:20.15 hyl
35 Pikku hörsy 3584 Alatalon Talli Janne Alatalo Ikonen 1:20.25 hyl
36 Syöksy 3769 Ekonoja Amanda / Tuomas Eino Hanna Mikkola Orajärvi 1:20.489 hyl
37 Sirmakka 2477 Puolakka Leevi Niko Kovalainen Orajärvi 1:21.07
38 R-poika 3597 Heikkilä / Murtoniemi Jani Ruokamo Narkaus 1:21.08
39 Black Diamond 3535 Eira Nils Mahtte Uula Petteri Somby Skuohtanjarga 1:21.13
40 Hirmu 3323 Timonen Jarkko Janne Alatalo Pudasjärvi 1:21.20
41 Nahjus 3575 Seppänen Eila Janne Alatalo Pintamo 1:21.32
42 Snadi 3325 Matinaho Sirpa Jani Ruokamo Oijärvi 1:21.45
43 Setulijo 3581 Stenius Selena / Mertsi Hanna Mikkola Pudasjärven Livo 1:21.46
44 Pajatso 3105 Alatalon talli Janne Alatalo Ikonen 1:21.48
45 Raitti 2478 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21.59
46 Häjy 3495 Saukkoriipi Aimo Niko Kovalainen Orajärvi 1:21.68
47 Jatsi 3582 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:21.68
48 Toivon kipinä 2683 Aikio Paulus Matti Aarnipuro Sallivaara 1:21.70
49 Kalle 2830 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:21.75
50 Penhartti 2561 Uusitalo Ossi Niko Kovalainen Palojärvi 1:22.10
51 Surri 3391 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:22.15
52 Musti 3080 Airisniemi JT Riitta Määttä Tolva 1:22.17
53 Rallatti 3776 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:22.26
54 Upilainen 2469 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:22.27
55 Pilkka 2988 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:22.33
56 Santerin Salama 3494 Koskenniemi Santeri Niko Kovalainen Orajärvi 1:22.42
57 Poikkikorva 3596 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo 1:22.54
58 Poju 2955 Rauhala Olli-Pekka Niko Kovalainen Muonio 1:22.61
Hepo 3068 JT Airisniemi RiittaMäättä Tolva hyl
Tulinen 3115 Hietalan Talli Jani Ruokamo Posion Livo hyl
Jesse 2980 Tuomas Eino Hanna Mikkola Orajärvi hyl
Ekalaaki 3583 Paso Taneli Janne Alatalo Pintamo hyl
Pienempi 2460 Konttaniemi Jarmo Jani Ruokamo Palojärvi hyl
MC'Laukko 3546 Sara Uule-Niiles Uula Petteri Somby Sallivaara pois