Porokuppi Aavasaksa 16.-17.3. 2013 
Kuuma ryhmä
A-finaali
1 Muzet cuovvat 2681 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:16.41 1:17.45 1:16.51
2 Timon Tumma 2188 Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 1:17.90 1:16.70 1:16.94
3 Veriveli 2499 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:16.04 1:16.01 hyl
4 Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.34 1:17.15 hyl
5 Lemmenliekki 3009 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:17.02 1:17.57 hyl
6 Rytinä 3162 Timonen Liisa Marko Kilpivaara Pudasjärvi 1:17.89 1:18.15 hyl
B-finaali
7 Voltti 2984 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:17.19 1:17.58 1:16.61
8 Nästi II 3225 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:17.99 1:18.25 1:16.62
9 Jano 3573 Kyrönniemi Janne Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:16.63 1:17.55 1:16.63
10 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17.16 1:17.31 1:16.73
11 Idea 3257 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:17.54 1:18.18 1:17.49
12 Annintähti 3233 Länsman Anni Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:17.81 1:16.09 pois
C-finaali
13 Tumma 3800 Orre Sirpa Niko Kovalainen Timisjärvi 1:18.19 1:17.93 1:16.83
14 Valtti 3458 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:17.34 1:17.87 1:16.84
15 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.29 1:18.08 1:17.33
16 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:17.72 1:17.79 1:17.46
17 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:18.20 1:18.31 1:17.76
18 Jättö 3371 Jaakola Leena Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:17.68 1:18.27 hyl
19 Tosi Musta 3459 Länsman Antti-Niilo Marko Kilpivaara Kaldoaivi 1:18.30 1:17.86
20 Anár 3797 Mäntynen Esa Marko Tervaniemi Tolva 1:17.76 1:17.89
21 Kaunispää 2946 Aarnipuro Tapio Matti Aarnipuro Ivalo 1:17.84 1:17.91
22 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17.39 1:18.00
23 Höyry 2290 Paso Taneli Marko Kilpivaara Pintamo 1:18.03 1:18.03
24 Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:17.97 1:18.06
25 Sulanteri 2771 Kvist A-E Niko Kovalainen Lohijärvi 1:17.60 1:18.21
26 Taku 2941 Tuomivaara Airi Jani Ruokamo Posion Livo 1:18.5288 1:18.28
27 Pilkku 3258 Hietalan talli Jani Ruokamo Posion Livo 1:18.37 1:18.33
28 R Cuoivvat 2350 Lantto Antti Uula Petteri Somby Muotkatunturi 1:18.05 1:18.44
29 Lones 2434 Kynkäänniemi Linnea Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18.09 1:18.48
30 Kara 3210 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:17.91 1:18.49
31 Piparikorva 3173 Stenius Virve Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:18.23 1:18.63
32 TikTak 3524 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:16.58 1:26.30
33 Mustajalka 3477 Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 1:17.71 hyl
34 Maaherra 3312 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:17.75 hyl
35 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Marko Tervaniemi Narkaus 1:17.84 hyl
36 Villi 2931 Orre Aleksi / Veeti / E. Niko Kovalainen Narkaus 1:19.02 hyl
37 V-Vieteri 2425 Kaleva Timo Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:18.38
38 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:18.39
39 Oikeisto 2440 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 1:18.40
40 Tinden 3011 Ahosen Talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18.50
41 Musta 2673 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.5291
42 Mysteeri 2251 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:18.59
43 Seireeni 2827 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:18.61
44 Lahjakampe 3056 Mertala Simo Janne Alatalo Ikonen 1:18.65
45 Pikohaippa 2998 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18.69
46 Temu 2794 Jänkälä H ja E Marko Tervaniemi Narkaus 1:18.79
47 Hupsi 2414 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:18.81
48 Heiluri 3170 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18.90
49 Lumettaja 3375 Jänkälä / Tennilä Jani Ruokamo Narkaus 1:18.94
50 Maininki 2826 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:19.04
51 Kipinä 2565 Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.06
52 Hyty 2940 Päkkilä Noel Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19.07
53 Luisteri 2275 Määttä Petra ja Asla Riitta Määttä Tolva 1:19.080
54 Jetsu 2690 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:19.083
55 Suhari 3185 Määttä Satu / Riitta Riitta Määttä Tolva 1:19.12
56 Shamaani 2444 Krupula Hannu Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19.25
57 Remu 2593 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19.33
58 Rapinki 3171 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19.35
59 Tosimus 2446 Kvist Raimo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:19.45
60 Pilikkanokka 3035 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:19.63
61 Kuulakas 2772 Aula / Orre Niko Kovalainen Narkaus 1:19.81
Lumia 2944 Konttaniemi Matti Jani Ruokamo Palojärvi hyl
Rietas 3564 Kynkäänniemi J / R Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja hyl
Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja hyl
Pyörre 3064 Sarajärvi Eemil Kalervo Jani Ruokamo Palojärvi hyl