Fillari

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M-ELITE : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 33, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 7

1.163Larsen Trond13:22,8+0,0
2.158Martikainen Tommi13:23,4+0,6
3.152Niemi Jarkko13:43,8+21,0
4.125Peltonen Ukko13:51,7+28,9
5.162Pyykkönen Aimo13:52,9+30,1
6.145Eriksson Rasmus13:53,7+30,9
7.139Makogon Vladyslav13:55,1+32,3
8.136Nordlund Johan13:56,0+33,2
9.153Kantola Ville13:56,5+33,7
10.157Birling Niki13:56,8+34,0
11.151Uusiperhe Jesse13:57,4+34,6
12.146Mäkelä Antti14:05,8+43,0
13.144Elmgren Jan14:05,9+43,1
14.156Kesonen Anssi14:18,0+55,2
15.161Mäenpää Eero14:18,3+55,5
16.148Hujanen Jani14:19,9+57,1
17.150Pikkarainen Timo14:22,4+59,6
18.124Sillankorva Jaakko14:30,7+1:07,9
19.140Kunnap Janis14:34,7+1:11,9
20.160Johansson Miikka14:39,8+1:17,0
21.141Oravamäki Joona14:41,6+1:18,8
22.128Härkönen Valtteri14:44,4+1:21,6
23.129Mikkilä Jaakko14:44,9+1:22,1
24.137Holma Kari14:53,3+1:30,5
25.134Makkonen Jussi14:55,0+1:32,2
26.132Vainionpää Arto14:55,7+1:32,9
27.133Korpi Antti15:03,7+1:40,9
28.154Malviniemi Arttu15:19,1+1:56,3
29.147Vilen Mika15:31,9+2:09,1
30.135Mäki-Heikkilä Rikhard16:00,0+2:37,2
31.149Koskelainen Jussi16:10,6+2:47,8
32.138Hirvenoja Ville16:23,9+3:01,1
33.155Seppä Lauri18:45,4+5:22,6

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M2 : 10 km

Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.10Tanttu Matti16:31,0+0,0
2.9Vaara Kari16:51,8+20,8
3.5Sallinen Kalevi16:53,8+22,8
4.7Nikander Raimo17:02,6+31,6
5.6Vuorinen Jorma17:08,7+37,7
6.8Karlsson Kaj17:34,3+1:03,3
7.4Kari Veijo18:21,7+1:50,7
8.2Munne Reijo19:15,4+2:44,4
9.1Purra Pekka19:39,2+3:08,2
10.3Hätönen Tenho19:44,5+3:13,5

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

N-ELITE : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 2

1.122Pensaari Pia14:57,4
2.116Ellmen Anni15:47,4+50,0
3.121Puskala Viivi15:48,8+51,4
4.120Kangaskokko Suvi16:20,7+1:23,3
5.118Jäpölä Anna-Maria16:20,9+1:23,5
6.113Onger Heidi16:21,8+1:24,4
7.114Salovaara Heini16:51,9+1:54,5
8.112Törmänen Rosa16:55,9+1:58,5
9.117Purhonen Tatja18:45,7+3:48,3

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

KAT2 : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 12, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 5

1.99Pulkkinen Oskari14:21,8+0,0
2.94Vekkeli Antti14:26,9+5,1
3.107Metsälä Timo14:28,7+6,9
4.103Ura Jukka14:31,1+9,3
5.95Karjalainen Jukka14:46,7+24,9
6.97Aalto Jimi15:14,3+52,5
7.109Öhman Samuli15:19,6+57,8
8.105Leppämäki Marko15:25,9+1:04,1
9.102Keskinen Juho15:53,6+1:31,8
10.106Vainio Veeti16:27,8+2:06,0
11.96Kalinen Sampsa16:35,8+2:14,0
12.108Kolehmainen Oskari16:45,2+2:23,4

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

KAT3 : 10 km

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.52Yli-Kahri Joonas16:08,9+0,0
2.49Eronen Marko16:29,8+20,9
3.50Juujärvi Sanna16:37,7+28,8
4.51Eronen Hiski18:00,2+1:51,3

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M1 : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 1

1.64Riddar Harry14:58,5
2.73Elkala Janne15:11,6+13,1
3.68Joensuu Jussi15:12,4+13,9
4.62Räsänen Petri15:30,0+31,5
5.65Hautala Harri15:35,1+36,6
6.60Kariluoto Mika15:36,5+38,0
7.76Pihkoluoma Mika15:40,6+42,1
8.77Lepistö Jyrki15:41,0+42,5
9.66Rinne Anssi15:45,4+46,9
10.61Järvinen Tommi15:46,9+48,4
11.58Puustinen Riku15:55,3+56,8
12.72Vikars Stig-Erik16:01,2+1:02,7
13.74Rantatorikka Miika16:17,1+1:18,6
14.71Lanki Mikko16:31,5+1:33,0
15.59Lindroth Teemu16:36,5+1:38,0
16.67Aaltonen Seppo16:46,5+1:48,0
17.57Karjalainen Pasi16:51,2+1:52,7
18.69Lampinen Jussi16:56,8+1:58,3
19.63Alho Kari17:12,0+2:13,5
20.70Kauhanen Beni17:32,8+2:34,3

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

N-10 : 10 km

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.16Kapanen Elisabet21:41,4+0,0
2.17Ingves Sandra26:19,9+4:38,5

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M-10 : 10 km

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.18Holopainen Arttu21:17,5+0,0

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

N-12 : 10 km

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.20Ingves Erika21:45,0+0,0
2.19Varsamäki Emma22:57,6+1:12,6

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M-12 : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 1 Avoinna: 3

1.22Vaskimo Aaro20:44,1
2.25Källberg Ivar21:37,5+53,4
3.23Ingves Anton21:46,4+1:02,3
24Lantto EeliHyl.

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

N-14 : 10 km

Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.28Aintila Wilma18:07,3+0,0

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M-14 : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 1

1.29Tummala Tuomas17:25,7+0,0
2.31Vaskimo Onni17:55,0+29,3
3.34Niemi Tomas-Casimir18:12,7+47,0
4.30Bruno Capitan18:35,5+1:09,8
5.32Nousiainen Erno20:34,6+3:08,9
6.35Mäki-Juoni Onni23:16,8+5:51,1

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

N-16 : 10 km

Tilanne 13.02.24

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0 Avoinna: 1

1.37Taskinen Sonja18:16,3+0,0
2.36Nurminen Kaarina18:53,6+37,3

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

M-16 : 10 km

Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.40Lindgren Akseli15:25,7+0,0
2.39Aintila Waldemar16:30,2+1:04,5

M-ELITE M2 N-ELITE KAT2 KAT3 M1 N-10 M-10 N-12 M-12 N-14 M-14 N-16 M-16 SYHD1

Kultainen Kampi

Tilanne 13.02.24

Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 1 Avoinna: 5

1.40Lindgren Akseli15:25,7+0,0
2.39Aintila Waldemar16:30,2+1:04,5
3.29Tummala Tuomas17:25,7+2:00,0
4.31Vaskimo Onni17:55,0+2:29,3
5.28Aintila Wilma18:07,3+2:41,6
6.34Niemi Tomas-Casimir18:12,7+2:47,0
7.37Taskinen Sonja18:16,3+2:50,6
8.30Bruno Capitan18:35,5+3:09,8
9.36Nurminen Kaarina18:53,6+3:27,9
10.32Nousiainen Erno20:34,6+5:08,9
11.22Vaskimo Aaro20:44,1+5:18,4
12.18Holopainen Arttu21:17,5+5:51,8
13.25Källberg Ivar21:37,5+6:11,8
14.16Kapanen Elisabet21:41,4+6:15,7
15.20Ingves Erika21:45,0+6:19,3
16.23Ingves Anton21:46,4+6:20,7
17.19Varsamäki Emma22:57,6+7:31,9
18.35Mäki-Juoni Onni23:16,8+7:51,1
19.17Ingves Sandra26:19,9+10:54,2
24Lantto EeliHyl.