Kuuma
Sija Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Aika la Aika su Loppuaika
1 Annintähti 3233 Länsman Anni Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:15,91 1:16,06 2:31,97
2 Yöjuttu 3609 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:16,17 1:16,16 2:32,33
3 Lemmenliekki 3009 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:15,99 1:16,47 2:32,46
4 Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:16,83 1:15,96 2:32,79
5 Maaherra 3312 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:16,68 1:16,24 2:32,92
6 Nästi II 3225 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:16,37 1:16,55 2:32,92
7 Timon Tumma 2188 Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 1:16,98 1:16,03 2:33,01
8 Maininki 2826 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,05 1:16,41 2:33,46
9 Lones 2434 Kynkäänniemi Linnea Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:16,74 1:16,91 2:33,65
10 Dat lea 5151 Niittyvuopio Ari Uula Petteri Somby Paistunturi 1:16,69 1:17,03 2:33,72
11 Oikeisto 2440 Siurua Henri Janne Alatalo Oijärvi 1:17,85 1:16,09 2:33,94
12 Mahti 2277 Saariniemi Teuvo Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 1:16,65 1:17,32 2:33,97
13 Seireeni 2827 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,52 1:16,51 2:34,03
14 Säpinä 2375 Koskela Oiva Janne Alatalo Pintamo 1:17,27 1:17,34 2:34,61
15 Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17,65 1:17,32 2:34,97
16 R Cuoivvat 2350 Lantto Antti Uula Petteri Somby Muotkatunturi 1:17,27 1:17,71 2:34,98
17 Temu 2794 Jänkälä H ja E Seija Matero Narkaus 1:16,96 1:18,07 2:35,03
18 Kuulakas 2772 Aula / Orre Seija Matero Narkaus 1:17,23 1:17,90 2:35,13
19 Höyry 2290 Paso Taneli Janne Alatalo Pudasjärvi 1:17,75 1:17,42 2:35,17
20 Elevishaippa 3352 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17,46 1:17,83 2:35,29
21 T-Chaput 3034 Eira Rastal Joar Marko Tervaniemi Kautokeino IL 1:17,39 1:17,94 2:35,33
22 Pystö 3206 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,36 1:17,03 2:35,39
23 Silver One 2200 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,13 1:18,29 2:35,42
24 Makia 3071 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:17,56 1:17,88 2:35,44
25 Shamaani 2444 Martimo Olavi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:17,21 1:18,29 2:35,50
26 Mysteeri 2251 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:18,51 1:17,04 2:35,55
27 Haastaja 2441 Jaurakkajärvi Markus Janne Alatalo Pudasjärvi 1:17,66 1:17,89 2:35,55
28 Voltti 2984 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,76 1:17,86 2:35,62
29 Pyörre 3064 Sarajärvi Eemil Kalervo Seija Matero Palojärvi 1:16,90 1:18,86 2:35,76
30 Hupsi 2414 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:18,05 1:17,73 2:35,78
31 Jurnake 3164 Lähde / Ruokamo Kari Ruokamo Posion Livo 1:17,67 1:18,12 2:35,79
32 Jeti 3634 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:18,12 1:17,74 2:35,86
33 Vihuri 2964 Timonen Kati Janne Alatalo Pintamo 1:18,11 1:17,87 2:35,98
34 Bumpa 3355 Jaurakkajärvi Liisa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:18,07 1:17,95 2:36,02
35 Jättö 3371 Jaakola Leena Janne Alatalo Kiiminki-Kollaja 1:17,55 1:18,50 2:36,05
36 Pilkku 3258 Hietalan talli Kari Ruokamo Mäntyjärvi 1:18,04 1:18,02 2:36,06
37 Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:17,82 1:18,29 2:36,11
38 Morkkis 3301 Kyrönniemi Janne Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:18,04 1:18,09 2:36,13
39 Laaserhaippa 2963 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18,41 1:17,80 2:36,21
40 Kipinä 2565 Kynkäänniemi Hannu Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,10 1:18,26 2:36,36
41 Nopsapoika 3106 Ahola Esko Kari Ruokamo Timisjärvi 1:17,99 1:18,43 2:36,42
42 Perusjätkä 2445 Kynkäänniemi Sanna Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,55 1:17,89 2:36,44
43 Limo 3203 Eira John Inge John Inge Eira Duottar Hearggit 1:17,09 1:19,36 2:36,45
44 Myrkky 2594 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,53 1:18,00 2:36,53
45 Rähinä 3353 Kyrönniemi Laura Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:17,81 1:18,74 2:36,55
46 Lihkku 3234 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,56 1:18,01 2:36,57
47 Vekeläinen 2419 Aikio Aimo ja Veikko Seija Matero Sattasniemi 1:18,46 1:18,23 2:36,69
48 Karkuri 3311 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo 1:18,58 1:18,19 2:36,77
49 Nitro 2754 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 1:18,19 1:18,63 2:36,82
50 Sävy 3169 Aikio Aimo / Mäkitalo Kirsi Seija Matero Sattasniemi 1:17,59 1:19,27 2:36,86
51 Roki 2951 Päkkilä Eero Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:17,84 1:19,20 2:37,04
52 Kohu 2431 Kyrönniemi Jouni Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:18,61 1:18,43 2:37,04
53 Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Kari Ruokamo Kemin-Sompio 1:17,59 1:19,49 2:37,08
54 Siella 3214 Eira Berit M John Inge Eira Fávrusorda 1:18,55 1:18,54 2:37,09
55 Guovssu 1300 Sara Elen Anne Uula Petteri Somby Sallivaara 1:18,57 1:18,60 2:37,17
56 Nastecuoivvat 2098 Eira Per John John Inge Eira Duottar Hearggit 1:18,99 1:18,26 2:37,25
57 Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:17,64 1:19,78 2:37,42
58 Usain 3201 Sara Oula Uula Petteri Somby Sallivaara 1:18,45 1:18,99 2:37,44
59 Sirpan Suivakko 9095 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 1:19,27 1:18,29 2:37,56
60 Kingston 2949 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19,40 1:18,27 2:37,67
61 Karussa 2298 Aikkilat Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,81 1:18,02 2:37,83
62 Pelimerkki 2553 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:18,79 1:19,07 2:37,86
63 Lahjakampe 3056 Mertala Simo Janne Alatalo Ikonen 1:20,30 1:17,63 2:37,93
64 Leija 2972 Tepsa / Tervo Marko Tervaniemi Oraniemi 1:18,63 1:19,31 2:37,94
65 Idea 3257 Ahosen talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,04 1:18,93 2:37,97
66 Vildagazza 3226 Eira Per Henrik John Inge Eira Duottar Hearggit 1:19,52 1:18,53 2:38,05
67 Tinden 3011 Ahosen Talli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18,60 1:19,45 2:38,05
68 Vempula 3381 Tennilä Pekka Seija Matero Narkaus 1:19,07 1:19,39 2:38,46
69 Sattasmusta 2236 Karjalaiset Tero Karjalainen Posion Livo 1:18,68 1:19,93 2:38,61
70 Pilikkanokka 3035 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,96 1:18,81 2:38,77
71 Laukki 2656 Konttaniemi Seppo Kari Ruokamo Palojärvi 1:19,86 1:19,14 2:39,00
72 Hurmos 2439 Hepola Raimo Sanna Kynkäänniemi Ikonen 1:19,91 1:19,24 2:39,15
73 Saranvoitto 1592 Autio Sara Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,27 1:19,43 2:39,70
74 Turpo 2443 Timonen / Turpeinen Riikka Timonen Pintamo 1:20,75 1:19,23 2:39,98
75 Ollin-Musta 3900 Martimo Olavi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,72 1:19,29 2:40,01
76 Kara 3210 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:20,05 1:19,99 2:40,04
77 Vastarinta 3374 Kynkäänniemi Lenni Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:20,18 1:20,02 2:40,20
78 Valtti 2609 Paaso Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:20,88 1:19,62 2:40,50
79 Jellona 2773 Kynkäänniemi Kalevi Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21,67 1:19,65 2:41,32
80 S-Muzet 3223 Eira Lemet A Uula Petteri Somby Karasjoki 1:20,43 1:23,00 2:43,43
V-vieteri 2425 Kaleva Timo Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:18,82 hyl hyl
Viki 3044 Hietalan talli Jani Ruokamo Mäntyjärvi 1:18,08 hyl hyl
Komentaja 3032 Timonen Jarkko Janne Alatalo Pudasjärvi 1:18,07 hyl hyl
 
Yleinen  
Sija Poro Piltta Omistaja Ajaja Paliskunta Aika la Aika su Loppuaika
1 Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:15,19 1:17,19 2:32,38
2 Bambi 5104 Sokki Mina Arianne Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:17,41 1:16,49 2:33,90
3 Musta 2673 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:16,91 1:17,26 2:34,17
4 Hullujussi 2413 Tahkotalli Janne Alatalo Pintamo 1:17,33 1:17,42 2:34,75
5 KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:17,11 1:17,84 2:34,95
6 Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:17,49 1:18,25 2:35,74
7 Vaalakka 3070 Pätsi Marja-Leena Tero Karjalainen Akanlahti 1:17,44 1:18,32 2:35,76
8 Ventti 2783 Heikkilä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:17,82 1:17,96 2:35,78
9 Ratu 2473 Mertala Pauli Janne Alatalo Ikonen 1:17,26 1:19,12 2:36,38
10 Giisa 3509 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:17,34 1:19,19 2:36,53
11 Ramikas 2684 Länsman Antti Niiles Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:19,28 1:17,34 2:36,62
12 Vinha 3090 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18,57 1:18,11 2:36,68
13 Jetsu 2690 Ervasti Toivo Janne Alatalo Pudasjärvi 1:18,34 1:18,91 2:37,25
14 Väärti 3887 Matinaho Katja Timo Matinaho Oijärvi 1:18,54 1:19,09 2:37,63
15 Pirska 3446 Määttä Esa Riitta Määttä Tolva 1:18,39 1:19,39 2:37,78
16 Naksu 3088 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18,70 1:19,27 2:37,97
17 Kirsti-Muzet 3266 Eira Kirsti Monica John Inge Eira Fávrusorda 1:18,76 1:19,24 2:38,00
18 Tino 3040 Väisänen Jari Marko Kilpivaara Hossa-Irni 1:18,88 1:19,13 2:38,01
19 Heiluri 3170 Anni Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18,50 1:19,56 2:38,06
20 Rapina 3442 Seppänen Paavo Janne Alatalo Pintamo 1:19,44 1:18,69 2:38,13
21 PaisBoy 2421 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:18,13 1:20,02 2:38,15
22 Lapin Kulta 3513 Autio Oula Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18,74 1:19,48 2:38,22
23 Menopeli 2688 Paaso Hannu ja Juhani Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:18,58 1:19,67 2:38,25
24 Vänkäri 3309 Matinaho Minna Jani Ruokamo Oijärvi 1:19,71 1:18,56 2:38,27
25 Sheikki 2474 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:18,69 1:19,72 2:38,41
26 Pikohaippa 2998 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18,99 1:19,52 2:38,51
27 Tolosen Huima 2196 Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 1:18,67 1:19,89 2:38,56
28 Marski 3447 Kaleva / Kyrönniemi Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:18,76 1:19,84 2:38,60
29 Ipatov 3232 Eira Ellen Ingrid Mika Länsman Karasjoki 1:20,21 1:18,62 2:38,83
30 Kaahari 3444 Timonen Mika Riikka Timonen Pudasjärvi 1:18,76 1:20,08 2:38,84
31 Luisteri 2275 Määttä Petra ja Asla Riitta Määttä Tolva 1:19,63 1:19,29 2:38,92
32 Remu 2593 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,53 1:19,48 2:39,01
33 Tivi 3441 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:18,99 1:20,05 2:39,04
34 Haldi-Muzet 5111 Heatta Birit Julianna John Inge Eira Duottar Hearggit 1:20,04 1:19,05 2:39,09
35 Nökö 2784 Heikkilä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:19,14 1:19,95 2:39,09
36 Futsi 2575 Vars Per Ole E Ante Sara Duottar Hearggit 1:19,32 1:19,84 2:39,16
37 Tailum 5105 Sokki Esaias Matheo Hanne Mari Kuhmunen Duottar Hearggit 1:19,24 1:20,10 2:39,34
38 Suivi 3433 Päkkilä Saaga Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19,75 1:19,60 2:39,35
39 Eivalkko 3058 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:19,57 1:19,85 2:39,42
40 Kaunispää 3428 Jaurakkajärvi Markus Janne Alatalo Pudasjärvi 1:20,27 1:19,17 2:39,44
41 Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:19,71 1:19,76 2:39,47
42 Sissi 2674 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:19,94 1:19,54 2:39,48
43 Ärmätti 2581 RMM.Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19,30 1:20,20 2:39,50
44 Santeri 3410 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:19,69 1:19,90 2:39,59
45 Konna 2975 Kynkäänniemi Heikki Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,64 1:20,02 2:39,66
46 Kaltto 2447 Reponiemi Paavo Hanna Mikkola Muonio 1:19,84 1:19,87 2:39,71
47 Rapinki 3171 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,64 1:19,17 2:39,81
48 Niki 2272 Luusua Mirva Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 1:19,31 1:20,51 2:39,82
49 Vote 2592 Siirtola Saana Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,49 1:19,37 2:39,86
50 Duotnjas Njunni 5110 Eira John Inge John Inge Eira Duottar Hearggit 1:19,40 1:20,51 2:39,91
51 Optio 2554 Matinaho Katja Timo Matinaho Oijärvi 1:20,09 1:20,11 2:40,20
52 Rykijä 2582 Siirtola Sami Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,28 1:19,95 2:40,23
53 Loorti 3229 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,30 1:19,97 2:40,27
54 Santtu 3436 Koskela Oiva Janne Alatalo Pintamo 1:19,75 1:20,55 2:40,30
55 Noki 2574 Kynkään talli Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:19,53 1:20,99 2:40,52
56 Lommo 2415 Somby Uula Petteri Issat A Sara Paistunturi 1:20,71 1:19,85 2:40,56
57 Seriffi 2689 Kyrönniemi / Jaurakkajärvi Eero Päkkilä Pudasjärvi 1:20,78 1:19,86 2:40,64
58 Hurrikaani 2 3407 Kenttälä Reijo Janne Alatalo Pintamo 1:20,68 1:19,99 2:40,67
59 Aapeli 3291 Kallunki Eero Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,35 1:20,60 2:40,95
60 Vaihto 2999 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 1:19,94 1:21,30 2:41,24
61 Sumu 2907 Määttä Seija Kari Ruokamo Tolva 1:21,11 1:20,40 2:41,51
62 Ruutu 3693 Kovalainen Anne-Mari Niko Kovalainen Palojärvi 1:21,06 1:20,76 2:41,82
63 Pessimisti 3293 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:21,18 1:20,67 2:41,85
64 Hornet 3168 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:22,08 1:19,89 2:41,97
65 Pelimanni 2697 Timonen Elias Riikka Timonen Pudasjärvi 1:20,29 1:21,87 2:42,16
66 Silva 5123 Haetta Aslak Anders John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22,09 1:20,24 2:42,33
67 Ruuti 3165 Siirtola Sami Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,21 1:20,14 2:42,35
68 Hantti 3432 Mäkelä Elias Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:22,22 1:20,14 2:42,36
69 Epatov 3231 Eira Elle Marja Eira Uula Petteri Somby Karasjoki 1:20,80 1:21,71 2:42,51
70 Juro 2671 Länsman Jere Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:20,43 1:22,20 2:42,63
71 Lake 3419 Kynkäänniemi Jarmo Sanna Kynkäänniemi Kiiminki-Kollaja 1:21,14 1:21,52 2:42,66
72 Bodari 2585 Aikio / Mikkola Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:21,17 1:21,64 2:42,81
73 Sykerö 3694 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:21,66 1:21,39 2:43,05
74 Palonliekki 2781 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:22,25 1:21,26 2:43,51
75 Pilkku 2680 Lahdenperä Jenni Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22,72 1:20,90 2:43,62
76 Jäätäjä 2679 Jouko.K / Simo. R Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:22,49 1:21,32 2:43,81
77 Kuura 2482 Kovalainen Niko Niko Kovalainen Palojärvi 1:23,85 1:20,14 2:43,99
78 Viri 2698 Hepola Raimo Sanna Kynkäänniemi Ikonen 1:23,17 1:21,24 2:44,41
79 Viima 3547 Puolakka Suvi Niko Kovalainen Orajärvi 1:23,29 1:21,27 2:44,56
80 Pola 2497 Hepola Raimo Sanna Kynkäänniemi Ikonen 1:23,13 1:21,79 2:44,92
81 Toppari 2551 Mäntyranta Marketta Niko Kovalainen Palojärvi 1:25,34 1:23,07 2:48,41
82 Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:43,38 1:15,56 2:58,94
Pelle 3501 Airisniemi JT Tero Karjalainen Timisjärvi 1:20,08 hyl hyl
Hepo 3068 JT Airisniemi Tero Karjalainen Tolva 1:23,57 hyl hyl
Tuuri 3406 Timonen Toni Riikka Timonen Pintamo 1:19,87 hyl hyl
Rysky 3253 Soini / Mäntyranta Seija Matero Palojärvi 1:19,68 hyl hyl
Humina 2687 Kyrönniemi / Pellikka Eero Päkkilä Kiiminki-Kollaja 1:19,83 hyl hyl
Piparikorva 3173 Stenius Virve Janne Alatalo Pudasjärven Livo 1:19,02 hyl hyl
Rikko 3294 Ahola Kyösti Kari Ruokamo Timisjärvi 1:18,52 hyl hyl
Visa 3512 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 1:16,35 hyl hyl
Omis 3057 Tornberg Kimmo Marko Kilpivaara Oivanki 1:19,65 hyl hyl
Läsi 3382 Piippolainen Jarno Hanna Mikkola Pyhä-Kallio 1:19,39 pois pois
Leevin Suivakko 2411 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19,62 pois pois
Roope 3084 Uusitalo Ossi Niko Kovalainen Palojärvi 1:20,41 pois pois
Arvaamaton 3420 Kilpelä Kristiina Kari Ruokamo Kemin-Sompio 1:19,99 pois pois