Kuninkuussarja
Sija /                            Sádji Poro /                                   Heargi Piltta / Klips Omistaja /                                      Eaiggat Ajaja /                              Vuoddji Paliskunta / Bálkkos Aika 1 000m /                                  Aigi 1 000m Aika 2 000m /                                  Aigi 2 000m Yhteisaika
1. Annintähti 3233 Länsman Anni Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:17,34 2:29,22 3:46,56
2. Timon Tumma 2188 Vaarala Timo Hanna Mikkola Oraniemi 1:17,55 2:31,21 3:48,76
3. Seireeni 2827 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,53 2:31,51 3:49,04
4. Nästi II 3225 Länsman Asko Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:17,55 2:31,95 3:49,50
5. Musta 2673 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:18,07 2:31,70 3:49,77
6. Dat lea 5151 Niittyvuopio Ari Uula Petteri Somby Paistunturi 1:17,68 2:32,17 3:49,85
7. Diili 2475 Team Tölkki Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:17,68 2:32,81 3:50,49
8. Lemmenliekki 3009 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 1:18,14 2:33,02 3:51,16
9. Mahti 2277 Saariniemi Teuvo Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 1:18,12 2:33,05 3:51,17
10. Voltti 2984 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,63 2:34,03 3:51,66
11. Naksu 3088 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:17,82 2:34,43 3:52,25
12. Lones 2434 Kynkäänniemi Linnea Sanna Kynkääniemi Kiiminki-Kollaja 1:17,60 2:34,69 3:52,29
13. Isomus 3219 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:17,44 2:35,36 3:52,80
14. Kivalo 3898 Jänkälä / Tennilä Seija Matero Narkaus 1:19,06 2:34,15 3:53,21
15. Ukkonen 3100 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:17,66 2:35,73 3:53,39
16. Yöjuttu 3609 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:19,07 2:34,41 3:53,48
17. R Cuoivvat 2350 Lantto Antti Anne Risten Sara Muotkatunturi 1:18,35 2:35,27 3:53,62
18. Maaherra 3312 Seppänen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:17,61 2:36,70 3:54,31
19. Karkuri 3311 Kenttälä Reijo / Suuronen Seppo Janne Alatalo Pintamo 1:17,96 2:36,95 3:54,91
20. Hullujussi 2413 Tahkotalli Janne Alatalo Pintamo 1:19,15 2:36,38 3:55,53
21. Hupsi 2414 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:18,11 2:37,57 3:55,68
22. Höyry 2290 Paso Taneli Janne Alatalo Pudasjärvi 1:17,55 2:44,90 4:02,45
23. Maininki 2826 Länsman Niilo Mika Länsman Kaldoaivi 1:17,63 dnf
24. Peetuhaippa 3365 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi dnf 2:31,70
Kuuma sarja
Sija /                            Sádji Poro /                                   Heargi Piltta / Klips Omistaja /                                      Eaiggat Ajaja /                              Vuoddji Paliskunta / Bálkkos Aika la/                                  Aigi Aika su /                                  Aigi
1. Mysteeri 2251 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:18,85 1:17,200
2. Raidna 5120 Sara Anne Risten Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:18,76 1:17,210
3. Vildagazza 3226 Eira Per Henrik John Inge Eira Kautokeino IL 1:18,97 1:17,250
4. Giisa 3509 Näkkäläjärvi Rauni Seija Matero Sallivaara 1:19,33 1:17,280
5. Rapinki 3171 Lakela Mauri Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:19,42 1:17,960
6. Vinha 3090 Ahosentalli Marko Kilpivaara Oivanki 1:18,88 1:18,030
7. Kuulakas 2772 Aula / Orre Seija Matero Narkaus 1:18,43 1:18,070
8. Kero 2672 Länsman Jere Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:19,57 1:18,110
9. Siella 3214 Eira Berit M John Inge Eira Fávrusorda 1:19,30 1:18,143
10. Shamaani 2444 Martimo Olavi Hanna Mikkola Isosydänmaa 1:18,33 1:18,150
11. Lumia 2944 Konttaniemi Matti Kari Ruokamo Palojärvi 1:19,09 1:18,170
12. Laaserhaippa 2963 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:18,89 1:18,600
13. Nopsapoika 3106 Ahola Esko Jani Ruokamo Timisjärvi 1:19,61
14. Tolosen Huima 2196 Mikkola Juha Matti Aarnipuro Ivalo 1:19,71
15. Jeti 3634 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:19,86
16. PaisBoy 2421 Somby Uula Petteri Uula Petteri Somby Paistunturi 1:19,93
17. Pyörre 3064 Sarajärvi Eemil Kalervo Seija Matero Palojärvi 1:19,94
18. Valgon Muzet 2552 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:19,96
19. Kingston 2949 Lakela Mauri Kari Ruokamo Kemin-Sompio 1:19,99
20. Pikohaippa 2998 Mikkola Hanna Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,00
21. Pilkku 3258 Hietalan talli Jani Ruokamo Mäntyjärvi 1:20,14
22. Beavrrit 5059 Inga Eveline Eira John Inge Eira Maze Hearggit 1:20,15
23. KK 2571 Krupula Maire Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:20,16
24. Sayonara 2670 Hætta Lemet Heaika Anne Risten Sara Duottar Hearggit 1:20,17
25. Kara 3210 Aikio Leo Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:20,19
26. Lahjakas 2675 Länsman Mika Mika Länsman Kaldoaivi 1:20,25
27. Sävy 3169 Aikio Aimo / Mäkitalo Kirsi Seija Matero Sattasniemi 1:20,31
28. Niki 2272 Luusua Mirva Marko Tervaniemi Pohjois-Salla 1:20,32
29. Sulanteri 2771 Kvist A-E Niko Kovalainen Lohijärvi 1:20,40
30. Elevishaippa 3352 Silvennoinen Toni Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,45
31. Menopeli 2688 Paaso Hannu ja Juhani Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,53
32. Lapin Kulta 3513 Autio Oula Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,64
33. Urmas 2953 Kuukasjärvi Jorma Hanna Mikkola Sattasniemi 1:20,94
34. Leija 2972 Tepsa / Tervo Marko Tervaniemi Oraniemi 1:21,03
35. Makia 3071 Mäntyranta Vesa Niko Kovalainen Palojärvi 1:21,05
36. Mikas 2498 Vaarala Tuija Hanna Mikkola Oraniemi 1:21,10
37. Vekeläinen 2419 Aikio Aimo ja Veikko Seija Matero Sattasniemi 1:21,11
38. Ipatov 3232 Eira Elle Ingrid Anne Risten Sara Karasjoki 1:21,23
39. Tosimus 2446 Kvist Raimo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:21,32
40. Rikko 3294 Ahola Kyösti Kari Ruokamo Timisjärvi 1:21,35
41. Guovssu 1300 Sara Elen Anne Matti Aarnipuro Sallivaara 1:21,47
42. Suivi 3433 Päkkilä Saaga Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja dnf
43. Heiluri 3170 Laitila / Kuukasjärvi Hanna Mikkola Sattasniemi dnf
44. Pystö 3206 Länsman Eero Mika Länsman Kaldoaivi dnf
Yleinen sarja
Sija /                            Sádji Poro /                                   Heargi Piltta / Klips Omistaja /                                      Eaiggat Ajaja /                              Vuoddji Paliskunta / Bálkkos Aika la/                                  Aigi Aika su /                                  Aigi
1. Rivakka 2484 Niva Kai Niko Kovalainen Orajärvi 1:19,893 1:18,850
2. Cobra 5113 Eira Mikkel Andreas John Inge Eira Duottar Hearggit 1:20,400 1:18,943
3. Tuuleri 3172 Rautava-Lakela Tuuli Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:20,340 1:18,947
4. Kutina 2837 Länsman Antti Niiles Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:19,896 1:18,960
5. Vireä 3695 Kotila / Mäntyranta Jani Ruokamo Palojärvi 1:20,130 1:19,090
6. S-Luosttat 2997 Eira John N. Uula Petteri Somby Karasjoki 1:20,570 1:19,430
7. Valo 2934 Vuolab / Tennilä Seija Matero Paistunturi 1:20,570 1:19,470
8. Hornet 3168 Tepsa Reino Marko Tervaniemi Oraniemi 1:20,020 1:19,490
9. Urhonpoika 3099 Aikkila Juha Marko Kilpivaara Oivanki 1:20,430 1:19,530
10. Palonliekki 2781 Uusitalo Salli Niko Kovalainen Palojärvi 1:20,360 1:20,010
11. Bodari 2585 Aikio / Mikkola Matti Aarnipuro Muddusjärvi 1:20,611 1:20,180
12. ATE 2996 Niittyvuopio Eelis Anne Risten Sara Paistunturi 1:20,460 1:20,600
13. Jonkka 3505 Päkkilä Juho-Matti Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 1:20,612
14. Masa 2987 Ahola Kyösti Kari Ruokamo Timisjärvi 1:21,000
15. Nili 2483 Saukkoriipi Akseli Niko Kovalainen Orajärvi 1:21,010
16. Valgon Vildu 2438 Gaup Ellen Inger Anne Risten Sara Maze Hearggit 1:21,050
17. Voivaliini 2562 Kvist Reijo Niko Kovalainen Lohijärvi 1:21,420
18. Rykijä 2582 Siirtola Sami Hanna Mikkola Sattasniemi 1:21,540
19. Pelle 3501 Airisniemi JT Riitta Määttä Timisjärvi 1:21,550
20. Guovssahas 5036 Eira Per Henrik Inger Julianne Eira Duottar Hearggit 1:21,570
21. Eriveto 2959 Pulska Sammu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21,620
22. Vaihto 2999 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 1:21,630
23. Eritähti 3435 Mäntyranta Juho kari Ruokamo Palojärvi 1:21,730
24. Skielma 3504 Wuopio Helga Uula Petteri Somby Paistunturi 1:21,730
25. Elastinen 3632 Länsman Vesa Uula Petteri Somby Kaldoaivi 1:21,770
26. Mölleri 2928 Lakela Juhani Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:21,810
27. Boxer 5116 Eira Ana Márjá John Inge Eira Maze Hearggit 1:21,820
28. Kuivis 2699 Sara Oula Matti Aarnipuro Sallivaara 1:21,860
29. Mustapekka 2968 Turpeinen Jouko Uula Petteri Somby Pintamo 1:21,880
30. Skivjon 2942 Sara Magreta Matti Aarnipuro Sallivaara 1:21,930
31. Isoveli 3324 Törrö Esa Janne Alatalo Pudasjärvi 1:21,960
32. Eivalkko 3058 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:21,960
33. Silva 5123 Haetta Aslak Anders John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22,030
34. Varaherra 3329 Seppänen Paavo Marko Kilpivaara Pintamo 1:22,050
35. Härmä 3177 Autio Sara Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,090
36. Ullu 2957 Pulska Sammu Marko Tervaniemi Kemin-Sompio 1:22,160
37. Ruutu 3693 Kovalainen Anne-Mari Niko Kovalainen Palojärvi 1:22,230
38. Vote 2592 Siirtola Saana Hanna Mikkola Sattasniemi 1:22,720
39. Epatov 3231 Eira Elen Marja Anne Risten Sara Karasjoki 1:22,750
40. Mirko-Muzet 2470 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 1:22,820
41. Viima 3547 Puolakka Suvi Niko Kovalainen Orajärvi 1:22,870
42. Sannan Suivakko 2945 Portimo Sanna Marko Tervaniemi Isosydänmaa 1:22,890
43. Hutch 2969 Eira Lemet Aslat Anne Risten Sara Karasjoki 1:22,910
44. Gierdocalbmi 2 2487 Eira Ole Mathis John Inge Eira Fávrusorda 1:23,070
45. Jatkopekka 2937 Vaarala Pentti Hanna Mikkola Oraniemi 1:23,220
46. Jesse 2980 Tuomas Eino Niko Kovalainen Orajärvi 1:23,220
47. Salbmi 5112 Eira Per Henrik Inger Julianne Eira Duottar Hearggit 1:24,610
48. Naste Gallu 2490 Eira Nils Henrik John Inge Eira Maze Hearggit 1:25,440
49. Kalle 2830 Setämaa Hannu Marko Kilpivaara Akanlahti 1:25,470
50. Oksanmusta 2564 Velj. Kvist Niko Kovalainen Lohijärvi dnf
51. Pile 3112 Mäkelä Elias Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja dnf
52. Hepo 3068 JT Airisniemi Riitta Määttä Tolva dnf
53. Silbon 3502 Eira Elle-Martine John Inge Eira Fávrusorda  - 
54. Semekka 3228 Feodoroff Juha Marko Kilpivaara Näätämö  - 
55. Biddu 2840 Eira Rastal J Marko Tervaniemi Kautokeino IL  - 
Sprintti finaali / Sprint finale
Sija /                            Sádji Poro /                                   Heargi Piltta / Klips Omistaja /                                      Eaiggat Ajaja /                              Vuoddji Paliskunta / Bálkkos Aika /                                  Aigi
1. Visa 3512 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 14,968
2. Summit 2686 Eira Nils H Anne Risten Sara Maze il 15,521
3. Nitro 2754 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 15,545
Sprintti välierät ( ryhmien voittajat finaaliin) /  Sprint semifinala (Joavkku voittit) 
Lähtö /                                Vuolgin Poro /                                   Heargi Piltta / Klips Omistaja /                                      Eaiggat Ajaja /                              Vuoddji Paliskunta / Bálkkos Aika välierä/                          Aigi
- Lähtö 1 -
musta/cáhppat Visa 3512 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 15,113
valkoinen/vielgat Ramikas 2684 Länsman Antti Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 15,297
punainen/ruoksat Usain 3201 Sara Oula Matti Aarnipuro Sallivaara 15,556
 - Lähtö 2 -
musta/cáhppat Santeri 3410 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 16,165
valkoinen/vielgat Summit 2686 Eira Nils H John Inge Eira Maze il 15,663
punainen/ruoksat Snorri 5115 Gaup Juhan Ivvar Anne Risten Sara Maze Hearggit 15,682
 - Lähtö 3 -
musta/cáhppat Sutki 2846 Paaso Hannu Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 15,801
valkoinen/vielgat Sirpan Suivakko 9095 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 16,108
punainen/ruoksat Nitro 2754 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 15,764
Sprintti alkuerät (ryhmien voittajat 6 kpl ja 3 aikojen perusteella välieriin) /  Sprint alkoearit
Sija /                            Sádji Poro /                                   Heargi Piltta / Klips Omistaja /                                      Eaiggat Ajaja /                              Vuoddji Paliskunta / Bálkkos Aika /                                  Aigi Alkuerä sijoitus
1. Santeri 3410 Ylitalo Jaana Janne Alatalo Pintamo 16,11 1
2. Visa 3512 Eira Nils Jöran John Inge Eira Duottar Hearggit 15,280 1
3. Sutki 2846 Paaso Hannu Jaakko Lahdenperä Kiiminki-Kollaja 15,795 1
4. Sirpan Suivakko 9095 Orre Sirpa Seija Matero Timisjärvi 15,778 1
5. Ramikas 2684 Länsman Antti Niilo Uula Petteri Somby Kaldoaivi 15,331 1
6. Summit 2686 Eira Nils H John Inge Eira Maze il 15,787 1
7. Nitro 2754 Vähäkuopus Janne Janne Alatalo Pintamo 15,499
8. Usain 3201 Sara Oula Matti Aarnipuro Sallivaara 15,729
9. Snorri 5115 Gaup Juhan Ivvar Anne Risten Sara Maze Hearggit 15,862
10. Vihuri 2964 Timonen Kati Janne Alatalo Pintamo 15,892
11. Nastecuoivvat 2098 Eira Per John John Inge Eira Duottar Hearggit 15,898
12. Semekka 3228 Feodoroff Juha Marko Kilpivaara Näätämö 15,966
13. Loorti 3229 Portimo Leevi Marko Tervaniemi Isosydänmaa 16,14
14. Laukki 2656 Konttaniemi Seppo Kari Ruokamo Palojärvi 16,15
15. Tirmooli 2283 Kilpelä Tarmo Kari Ruokamo Kemin-Sompio 16,239
16. Ärmätti 2581 RMM.Portimo Marko Tervaniemi Isosydänmaa 16,375
17. S-Muzet 3223 Eira Lemet A Anne Risten Sara Karasjoki 16,545
Suopunginheitto
Naiset
Sija /                            Sádji Nimi /                                                Namma Paliskunta /                Bálkkos Aika /                                    Aigi
1. Mäkitalo Kirsi Sattasniemi 02:48,22
2. Eeva-Mari Pyhäjärvi Kemin-Sompio 03:15,32
3. Näkkäläjärvi Rauna-Maaria Sallivaara 03:41,81
4. Mikkola Hanna Sattasniemi 04:51,23
5. Magga-Eira Anni Sallivaara 05:53,71
6. Alava Jonna Hammastunturi aika
7. Sara Elen Anne Sallivaara aika
8. Sara Magreta Sallivaara aika
Miehet
Sija /                            Sádji Nimi /                                         Namma Paliskunta /                Bálkkos Aika /                                     Aigi
1. Eira Ole-Mathis Fávrusorda 02:13,90
2. Eira Mikkel Andreas Lakkonjarga 02:36,56
3. Gaup Mahte Niillas        Valkenjarga 02:44,44
4. Autio Oula Sattasniemi 03:00,51
5.  Eira Per Juhan         Lakkonjarga 04:09,34
6. Magga Taneli Muotkatunturi aika
7. Eira Nils Mathis Karasjok aika
8. Kaaretkoski Jukka Sattasniemi aika